PH چیست

پی اچ (PH) یا خاصیت اسیدی آب چیست؟

پی اچ PH یا خاصیت اسیدی آب فاکتوری برای سنجش میزان اسیدی بودن و تعداد یون های H+ می باشد که به شدت بر کیفیت و سلامت آب تاثیرگذار است. با توجه به اهمیت بسیار زیاد میزان اسیدی بودن آب های آشامیدنی و استخر و غیره، روش های مختلفی برای سنجش آن ارائه شده است که هر یک دارای دقت متفاوتی هستند. فرآب تدبیر؛ تامین کننده و فروشنده مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب در ادامه روش های اندازه گیری، مزایا و معایب بالا و پایین بودن مقدار و فرمول این شاخص را بررسی و مشخص خواهد کرد که PH مخفف چیست؟

پی اچ PH چیست؟

با توجه به میزان H+ موجود در آب، قدرت اسیدی یا قلیایی بودن آن متفاوت خواهد بود و به دلیل تاثیرات نامطلوب ورود مواد با اسید بالا به بدن، در روند تصفیه آب با شاخصی به نام PH یا پی اچ اندازه گیری میشود. پی اچ یا Potential of Hydrogen Ion به معنای مقدار هیدروژن مثبت در آب می باشد و هر چه این مقدار بیشتر باشد، به همان اندازه خاصیت اسیدی آب افزایش پیدا می کند.

بر اساس استانداردهای ارائه شده برای این شاخص، اگر مقدار آن کمتر از 7 باشد، به معنای اسیدی بودن محیط بوده و مقدار بیشتر از 7 به معنای قلیایی بودن است. در واقع این شاخص در بازه 0 تا 14 متغیر بوده و مقدار 7 آن نشان دهنده خنثی بودن محیط خواهد بود.

پی اچ PH چیست؟

فرمول پی اچ PH چیست؟

خاصیت اسیدی آب یا PH برای اولین بار در سال 1909 میلادی توسط اس پی ال سورانسن معرفی و در نهایت پس از تغییرات متعدد، در سال 1924 تعریف آن نهایی و ثابت شد. در طی آزمایشات متعددی که برای سنجش مقدار این شاخص انجام شده است، در نهایت فرمول PH نشان می دهد که میزان اسیدی بودن آب عکس غلظت یون هیدروژن در آن است. بر اساس این رابطه، هر چه غلظت یون هیدورژن بیشتر باشد، به همان اندازه مقدار پی اچ کمتر بوده و محیط خاصیت قلیایی دارد. بر همین اساس فرمول پی اچ PH به صورت زیر می باشد:

فرمول PH

استاندارد PH آب و مواد غذایی

با توجه به اینکه پی اچ میزان اسیدی یا باز بودن محیط و آب را نشان می دهد، به منظور حفظ سلامتی بدن لازم است در اندازه استاندارد حفظ شود. در آب های آشامیدنی مقدار استاندارد PH در بازه 6.5 تا 8 متغیر بوده و نباید قدرت اسیدی و قلیایی بودن آن بیش از این مقدار شود. برای سایر مواد غذایی نیز مقدار استاندارد پی اچ به صورت زیر معرفی شده است:

استاندارد PH آب و مواد غذایی

روش های اندازه گیری PH چیست؟

با توجه به تجهیزاتی که در دسترس دارید می توانید از روش های مختلفی برای اندازه گیری و سنجش PH استفاده کنید. رایج ترین روش ها برای اندازه گیری پی اچ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنجش PH با کاغذ تورنسل

شاید برایتان سوال بوجود آمده باشد که کاربرد کاغذ PH چیست؟ چطور می توان با این کاغذ میزان خاصیت اسیدی و قلیایی بودن آب را اندازه گیری کرد؟ برای اندازه گیری این شاخص کافیست کاغذ تورنسل را در آب و محلول مورد نظر قرار دهید و با توجه به رنگ ایجاد شده بر روی آن در نهایت درجه PH قابل شناسایی خواهد بود. در جدول پی اچ برای هر یک از رنگ های ایجاد شده روی کاغذ تورنسل میزان PH مشخص شده است.

سنجش PH با کاغذ تورنسل

دستگاه PH سنج

برای استفاده از دستگاه های سنجش این شاخص ابتدا PH4 و PH9 کالیبره میشود و سپس درون محلول بررسی میشود. از مزایای این دستگاه ها می توان به دقت بالا در مقدار پی اچ اندازه گیری شده و سرعت تشخیص بالای آن نسبت به کاغذ تلورانس اشاره کرد.

مزایا بالا بودن خاصیت قلیایی آب

همان طور که اشاره شد، خاصیت اسیدی یا PH آب دارای بازه استاندارد بوده و در فرآیند تصفیه باید به آن توجه داشت. بالا بودن این شاخص به معنای قلیایی بودن آن بوده و باعث میشود از بروز بیماری هایی همچون بیماری های قلبی و عروقی و سرطان جلوگیری می کند. علاوه براین، مصرف این نوع آب منجر به بهبود سلامت پوست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک روی آن میشود. البته توجه داشته باشید که میزان قلیایی بودن آب نیز باید در سطح استانداردی قرار گیرد، در غیر این صورت با مصرف آن مشکلاتی از قبیل سردرد و سرگیجه و حالت تهوع بوجود خواهد آمد.

معایب PH پایین آب

هر اندازه PH آب از مقدار 7 کمتر باشد، به همین اندازه خاصیت اسیدی آن افزایش پیدا می کند. ورود مواد اسیدی به بدن تاثیرات بسیار بدی بر سلامتی داشته و بیماری های متعددی را دچار میشوند. از مهم ترین معایب PH پایین تر از 6.5 می توان به سرگیجه و حالت تهوع، افزایش وزن، سرطان، ضعف سیستم ایمنی بدن و همچنین ایجاد چین و چروک و خشکی پوست و ریزش موها اشاره کرد. علاوه براین، مصرف آبهای اسیدی می تواند منجر به بروز بیماری های قلبی و عروقی شود.

چطور میزان اسیدی بودن یا PH آب را تنظیم کنیم؟

به دلیل تاثیرات منفی که بالا یا پایین بودن بیش از اندازه پی اچ بر سلامت انسان و موجودات زنده ایجاد می کند، باید بتوان مقدار آن را به شیوه های مختلف در سطح استاندارد قرار داد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید مقدار این شاخص را در آب آکواریوم و استخرهای پرورش آبزیان تنظیم کنید، استفاده از پت موس و زغال سنگ کاربرد زیادی دارد. در شرایطی که خاصیت اسیدی آب در سطح الایی قرار دارد می توان از زغال سنگ استفاده نمود.

برای گیاهان نیز می توان از آب لیمو و خاکستر چوب با توجه به مقدار پی اچ استفاده کرد. آب استخرها نیز پس از کلرزدایی با تغییر PH مواجه میشود و برای تنظیم آن از بی سولفات سدیم یا اسید چرب می توان استفاده نمود.

با توجه به موارد فوق، در تصفیه خانه های بزرگ آب آشامیدنی به شیوه های مختلف میزان پی اچ یا PH را تنظیم می کنند. اما ممکن است به دلایل مختلف این شاخص بیش از مقدار استاندارد باشد که در این شرایط استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی یا ریختن چند قطره آبلیمو درون آب می تواند راهکار ایده آلی باشد.

مقالات آموزشی تصفیه آب و فاضلاب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست