پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه از تجهیزات می باشد که پس از طی کردن مراحل متعدد منجر به حذف آلاینده های موجود در فاضلاب های تولید شده توسط انسان می شوند. این تجهیزات در واقع تمام آنچه در گم های مختلف تصفیه مورد نیاز می باشد را در کنار هم قرار داده و با پیاده سازی مکانیزم متناسب با نوع مواد آلاینده موجود در پساب ها در نهایت فرآیند تصفیه را انجام می دهد. فرآب تدبیر؛ تولید کننده تجهیزات تصفیه فاضلاب در ادامه ویژگی های مختلف این پکیج ها را معرفی نموده و طراحی، تولید و ساخت و قیمت آنها را بررسی خواهد نمود.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی چیست؟

به کلیه پساب های تولید شده در سرویسهای بهداشتی، شستشوی ظروف، استحمام، شستشوی سطوح و لباسشویی فاضلاب بهداشتی یا انسانی گفته میشود. مهم ترین ویژگی این پساب ها حجم بسیار بالای مواد شوینده بوده و ورود مستقیم آنها به طبیعت نه تنها باعث آلوده شدن آن میشود، بلکه حجم بسیار زیادی از آب ها را هدر می دهد. با توجه به وجود بحران خشکسالی و کم آبی در ایران و سایر کشورها، تصفیه فاضلاب هاب انسانی یا خانگی اهمیت زیادی پیدا نموده و شیوه های مختلفی برای افزایش کیفیت آنها و استفاده مجدد در سایر صنایع ارائه شده است. پکیج تصفیه فاضلاب انسانی یا بهداشتی از جمله تجهیزات مورد استفاده در این زمینه می باشد که روش های مختلف تصفیه در آن پیاده سازی شده است.

این پکیج ها در واقع از مخازن بسیار بزرگ با بدنه فلزی یا فایبرگلاس تشکیل شده است که مقاومت بالایی در برابر تماس با مواد خورنده موجود در پساب ها دارند. سایر تجهیزات مورد استفاده برای تصفیه نیز در بخش های مشخص شده درون مخزن قرار گرفته و به هم ارتباط دارند.

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

 اجزای پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

مجموعه فعالیت های انجام شده درون پکیج های تصفیه پساب انسانی شامل تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی بوده و در هر گام از اجزای متعددی استفاده میشود. به عنوان مثال، در بخش تصفیه فیزیکی از آشغالگیرهای مختلف برای حذف آلاینده های جامد و معلق درون پساب ها استفاده میشود. در بخش های تصفیه بیولوژیکی به منظور هوادهی و فراهم کردن شرایط برای تصفیه به کمک میکروارگانیسم های هوازی از انواع بلوئرهای هوادهی و پمپ های هوا استفاده میشود. از دیگر اجزای بسیار کاربردی درون پکیج تصفیه می توان به هاضم لجن اشاره نمود که وظیفه آن جمع آوری لجن های ته نشین شده در مرحله تصفیه بیولوژیکی و شیمیایی است.

مراحل تصفیه در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی (انسانی)

آب های مصرف شده در بخش های مختلف منازل مسکونی به مرور با مواد شوینده، تکه های باقی مانده مواد غذایی در آشپزخانه و غیره آلوده میشود. به همین دلیل لازم است برای حذف هر یک از آلاینده ها روش های متفاوتی در نظر گرفته شود. در حالت کلی روش های تصفیه به کمک پکیج های تصفیه پساب های بهداشتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در اولین مرحله لازم است ذرات جامد و معلق در آب به کمک تجهیزاتی از قبیل آشغالگیرها جمع آوری شوند. از مهم ترین دلایل برای استفاده از این گام در روند تصفیه می توان به افزایش کارایی تجهیزات در مراحل بعدی اشاره کرد. عدم جمع آوری تکه های مواد آلوده کننده با اندازه های بزرگ در این گام باعث میشود تا تجهیزات گام های بعدی دچار گرفتگی شوند و فشار زیادی به آنها تحمیل گردد.
  • در دومین گام با توجه به نوع مواد آلاینده موجود در پساب ها یکی از روش های تصفیه بیولوژیکی استفاده میشود. در این روند تصفیه از میکروارگانیسم های هوازی یا بی هوازی استفاده شده و مواد آلی به عنوان ماده غذایی توسط آنها تغذیه میشود. در نهایت میکروارگانیسم ها و مواد آلی تجزیه شده به مرور در کف مخزن ته نشین شده و به عنوان لجن برگشتی مجدد استفاده میشود. البته لازم به ذکر است که بخشی از این لجن ها توسط هاضم جمع آوری و از پکیج خارج میشود.
  • پساب خروجی از مرحله قبل تا حد بسیار زیادی مواد آلی خود را از دست داده اما نیاز به گند زدایی دارد. در این مرحله با کمک مواد منعقد کننده و لخته سازها ذرات جامد معلق با اندازه های ریز به هم چسبیده شده و روی سطح پساب شناور میشوند. در نهایت با کمک اویل اسکیمر یا سایر تجهیزات جمع آوری میشوند. در نهایت گند زدایی با کلر و سایر مواد شیمیایی انجام شده و پساب با کیفیت بالا از پکیج خارج میشود.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

با توجه به اینکه این پکیج ها حجم بسیار زیادی از آلاینده های موجود در پساب های بهداشتی را از بین می برند، لذا می توان آب خروجی از آنها در سایر مصارف استفاده نمود. لازم به ذکر است که خروجی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی قابل استفاده به عنوان آب شرب نبوده و می توان در کشاورزی و باغداری آنها را به کار برد. از جمله موارد کاربرد این پکیج ها عبارتند از:

  • تصفیه پساب های تولید شده در کمپ های آموزشی و نظامی
  • تصفیه فاضلاب تولید شده در مجتمع های مسکونی که امکان اتصال به شبکه فاضلاب شهری را ندارند
  • تصفیه فاضلاب مراکز تفریحی، مجتمع های توریستی و هتل و رستوران های بزرگ

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی (انسانی)

روند تصفیه فاضلاب ها با توجه به نوع مواد آلاینده موجود در آنها و همچنین شاخص های BOD و COD و غیره، تعیین می گردد. به همین دلیل در ساختار و اجزای این پکیج ها تفاوت هایی به چشم میخورد که باعث میشود تا قیمت آنها نیز با هم متفاوت باشند. علاوه براین، ظرفیت مخزن پکیج نیز متفاوت بوده و هر چه اندازه آن بزرگ تر باشد، به دلیل استفاده از متریال بیشتر در نهایت منجر به گران تر شدن هزینه ها خواهد شد. از دیگر موارد و فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی می توان به جنس مخزن اشاره نمود. چون برخی از آنها فلزی با لایه اپوکسی بوده و برخی فایبرگلس می باشند.

طراحی، تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

گروه فرآب تدبیر یکی از بزرگترین تیم های تولید کننده انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی و پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی در اندازه های مختلف می باشد که بر اساس استانداردهای روز دنیا طراحی و ساخت را انجام می دهد. تمام محصولات ارائه شده توسط این مجموعه به صورت سفارشی طراحی و تولید شده و قبل از ساخت شرایط محیط نصب و نوع پساب ها کاملا بررسی و لحاظ می گردند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های این محصولات و همچنین دریافت مشاوره قبل از خرید می توانید با کارشناسان فرآب تدبیر تماس بگیرید.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست