پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی یا شیمیایی از کاربردی ترین تجهیزات تصفیه فاضلاب می باشد که با مجموعه ای از فعالیت ها به منظور کاهش یا حذف حجم بالایی از مواد آلاینده که در بخش های صنعتی وارد پساب ها شده اند را از بین میبرند. به دلیل خطرات بسیار زیادی که پساب های صنعتی به همراه دارند، ورود مستقیم آنها بدون تصفیه در اغلب کشورهای دنیا ممنوع بوده و به شیوه های مختلف تصفیه بر روی آنها صورت میگیرد. فرآب تدبیر در ادامه به معرفی کامل انواع پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی پرداخته و به موارد از قبیل اجزای پکیج، مزایا و کاربرد، قیمت و طراحی و تولید و ساخت آنها اشاره خواهد داشت.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

یکی از اصلی ترین کاربردهای آب در بخش های صنعتی و کارخانجات می باشد که به دلایل مختلف از قبیل روند تولید و شستشوی سطوح و رنگرزی و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. در پی استفاده از آب در هر بخش مقدار زیادی از مواد شیمیایی خطرناک وارد آن شده و در نهایت به عنوان پساب از این بخش ها خارج میشوند. ورود مواد شیمیایی مختلف به آب باعث میشود تا به یک تهدید برای سلامتی طبیعت و انسان ها و حیوانات و سایر موجودات تبدیل شود. پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی یا شیمیایی با کنار هم قرار دادن تجهیزات مختلف شرایط را برای حذف مواد آلاینده درون پساب ها فراهم می کنند. این پکیج ها مجموعه ای از فرایندهای تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی را استفاده نموده و بیشترین تاکید بر روی بخش تصفیه با مواد شیمیایی می باشد.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

در صنعت تصفیه فاضلاب تجهیزات و محصولات متعددی طراحی و تولید شده و هر یک دارای کاربردهای مختلفی می باشند. به عنوان مثال برخی از آنها در تصفیه فیزیکی و جداسازی ذرات معلق در پساب ها کاربرد داشته و برخی برای تصفیه بیولوژیکی و شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرند. از جمله اجزایذ مورد استفاده در این پکیج ها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • مخزن فلزی یا فایبرگلاس با پوشش اپوکسی و مقاوم در برابر تماس با مواد خورنده
 • آشغالگیر و تجهیزات جمع آوری ذرات جامد معلق در پساب ها
 • سیستم های هوادهی عمقی و سطحی و پمپ هوا
 • پکیج تزریق مواد شیمیایی و کلر زنی،مواد منعقد کننده و غیره
 • سیستم های برقی کشی
 • ابزارهای اندازه گیری فشار، مقدار مواد آلاینده و شاخص های تصفیه

روش های تصفیه فاضلاب شیمیایی یا صنعتی

روش های مورد استفاده در تصفیه پساب های صنعتی با توجه به نوع مواد آلاینده و شاخص های BOD، COD و غیره متفاوت می باشد. اما در حالت کلی در تمام این پکیج ها سه مرحله تصفیه در نظر گرفته میشود که در جزئیات با هم فرق دارند. این روش ها و مراحل تصفیه عبارتند از:

 • تصفیه فیزیکی و جمع آوری ذرات جامد و تکه های بزرگ معلق در فاضلاب
 • تصفیه بیولوژیکی با روش های مختلف هوازی و بی هوازی و متناسب با نوع فاضلاب (روش های مورد استفاده در این گام در اغلب مواقع SBR، RBC، ASBR و FBR می باشند)
 • تصفیه شیمیایی با کمک مواد گندزدا و تصفیه کننده مختلف؛ این گام در تصفیه پساب های صنعتی اهمیت زیادی داشته و تاکید زیادی بر روی آن می باشد.

طراجی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

با توجه به روش ها و گام های مختلفی که برای حذف آلاینده های موجود در پساب های شیمیایی و صنعتی وجود دارد، در نهایت به چند مزیت مهم در این زمینه دست پیدا خواهد شد که عبارتند از:

 • حذف مواد شیمیایی مضر و خطرناک قبل از ورود به طبیعت
 • استفاده مجدد از پساب های تصفیه شده در سایر بخش های صنعتی
 • کاهش مصرف آب های زیر زمینی و با کیفیت در بخش های صنعتی

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

در تعیین قیمت پکیج های تصفیه پساب های شیمیایی عوامل و فاکتورهای بسیار زیادی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به ظرفیت مخزن اشاره نمود. اندازه این مخازن با توجه به مقدار فاضلاب ورودی در هر بازه زمانی تعیین می گردد که لازم است به طور دقیق در مرحله طراحی تخمین زده شود. علاوه براین، جنس مخازن نیز اهمیت بسیار زیادی داشته و نه تنها بر کیفیت بلکه بر قیمت نیز اثرگذار است. در بسیاری از مواقع گران بودن این پکیج ها به دلیل استفاده از متریال با کیفیت در تولید مخزن و سایر تجهیزات مورد استفاده در آن می باشد که کاملا توجیه شده است.

همچنین لازم به ذکر است که روش ها و تجهیزات استفاده شده در مراحل تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی در این پکیج ها بر اساس نوع پساب ها و شاخص های کیفیتی آنها تعیین می گرد. به همین دلیل در پکیج های مختلف از تجهیزات متفاوتی استفاده شده و بر همین اساس نیز قیمت های متفاوتی برای هر یک ارائه خواهد شد. به منظور استعلام قیمت پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به نوع مورد نظر خود می توانید با کارشناسان فرآب تدبیر تماس بگیرید.

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

طراحی و تولید و ساخت پکیج تصفیه شیمیایی از اهمیت و دقت بسیار بالایی برخوردار بوده و لازم است بر اساس استانداردهای مختلف و در نظر گرفتن نوع پساب و شرایط محیطی این کارها انجام شود. از جمله موارد مهم در روند طراحی و تولید انتخاب متریال مناسب برای جنس مخزن و تخمین ظرفیت آن به صورت دقیق می باشد. علاوه براین، روش های مورد استفاده برای تصفیه نیز باید بر اساس نوع پساب ها و شاخص های کیفی مورد نظر تعیین و پیاده سازی شوند. به همین دلیل کارشناسان و متخصصین گروه فرآب تدبیر بر اساس نوع سفارش و در نظر گرفتن تمام جزئیات در نهایت طرح نهایی را ارائه داده و تولید را انجام می دهند. برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

شرکت فرآب تدبیر تصفیه با بهره گیری از فناوریهای روز دنیا و همچنین داشتن تیم با تجربه، در تصفیه فاضلاب صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی(فرآوردههای گوشتی،رب و کنسرو،لبنیات، آبمیوه و نوشابه، قند)، صنایع رنگرزی پارچه و منسوجات، تصفیه فاضلاب بیمارستانی، فاضلاب صنایع فلزی، صنایع دارویی و آرایشی بهداشتی و … خدمات ارزنده ای ارائه کرده است.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

به تمام پساب های تولید شده در بخش های صنعتی و نیمه صنعتی و حتی بیمارستان ها اصطلاحا فاضلاب شیمیایی گفته میشود. بر اساس این تعریف، کاربردهای اصلی این پکیج ها شامل موارد زیر می باشند:

 • تصفیه پساب های تولید شده در پالایشگاه ها و نیروگاه ها
 • تصفیه فاضلاب کارخانجات تولید کننده مواد غذایی، دارویی و بهداشتی
 • تصفیه فاضلاب کشتارگاه ها، دامداری، مرغداری
 • تصفیه پساب های تولید شده در صنایع رنگرزی و تولید کاغذ
 • تصفیه پساب های بیمارستانی
تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست