صفحه لاملا (زلالساز)

صفحه لاملا (زلالساز)

بازدیدها: 0

زلال سازهای لاملا می توانند در حوضچه های زلالسازی استفاده شوند تا آب به طور موثر تری پاکسازی شود. این سازها با نصب لوله ها و صفحات مربعی شکل به زاویه 45 تا 60 درجه نسبت به افق کمک می کنند تا آب به صورت بهتری جریان پیدا کند و تصفیه شود. وقتی آب از داخل صفحات لاملا عبور می کند، می تواند در آنجا به مدت 15 تا 30 دقیقه مانده و تصفیه شود. این روش به راندمان و فضای مورد نیاز و همچنین به عنوان یک پارامتر فرایند تصفیه فاضلاب برای زلالسازی حوضچه ها توجه می کند و موجب تغلیظ آب می شود.

 مشخصات فنی و ظرفیت های مختلف انواع پکیج تصفیه فاضلاب با مهندسین شرکت فرآب تدبیرمشاوره رایگان داشته باشید.

انواع زلال ساز لاملا

کاربردهای صفحه لاملا چیست ؟

کلاریفایر (تانکر)، مخازن ته نشین کننده‌ای هستند که برای دفع مستمر ذرات جامد از آب استفاده می‌شوند. این مخازن عموماً برای جداسازی ذرات جامد یا مواد شناور از مایع به کار می‌روند تا پاکسازی و چگال‌افزایی را انجام دهند. در این مخازن، کولوئیدها به همراه صفحات لاملا مورد استفاده قرار می‌گیرند و ظرفیت تصفیه کننده را بهبود می‌بخشند و جریان بیشتری را در فضای مشابه تصفیه معمولی ایجاد می‌کنند.
طراحی کولوئید به گونه‌ای است که حداکثر کارایی در زمینه سرعت جریان بهبود یابد. مزیت اصلی تصفیه‌کننده‌های لاملا نسبت به سایر سیستم‌های تصفیه، ایجاد فضای ته نشین بزرگ و موثر، و همچنین بهبود شرایط عملکرد به روش‌های مختلف است. اطلاعات بیشتر درباره نحوه استفاده از این واحد تصفیه‌کننده در دستگاه‌های مختلف و ویژگی‌ها و مزایای اصلی آن در صفحات مربوط به سیستم‌های تصفیه فراهم شده است.

برای اطلاع از انواع پکیج تصفیه فاضلاب مانند پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، بهداشتی، پکیج تصفیه فاضلاب غذایی و غیره با ما تماس بگیرید.

صفحات لاملا چگونه کار می کنند ؟

بعد از ورود آب به تصفیه‌کننده لاملا، ذرات معلق شروع به ته نشینی بر روی صفحات شیبدار می‌کنند و به سمت شیبدار مخزن هدایت می‌شوند. آب پس از تصفیه، از بالای ویناچ خارج می‌شود. این تصفیه‌کننده شامل مجموعه‌ای از صفحات شیبدار نزدیک به هم است که در یک زاویه قرار دارند.
در شرایط اولیه، آب همراه با ذرات جامد وارد این مجموعه صفحات می‌شود و در میان آنها جریان می‌یابد. طول مسیر، فضای صفحه و زاویه آن شرایط مهمی هستند. زمانی که آب بین جفت صفحات جریان می‌یابد، مواد سنگین به دلیل جاذبه بالاتر از آب، بر روی بالای سطح صفحه پایین‌تر ته نشین می‌شوند و به سمت پایین حرکت می‌کنند تا در ناودان رسوبات جمع شوند.
آب تمیز و بدون ذرات جامد از بالای فضای صفحه خارج می‌شود و بر روی ویناچ قابل تنظیم جریان قرار می‌گیرد.

عملکرد صفحات لاملا

عملکرد صفحات لاملا

صفحات پروفیل‌ها تشکیل شده‌اند تا یک ماژول را تشکیل دهند و سبب افزایش سرعت تصفیه آب با یک فاکتور بین 6 تا 15 متر مکعب شوند. انتخاب ماژول‌ها برای حوضچه‌های تصفیه خانه فاضلاب وابسته به ابعاد حوضچه‌ها و مخازن تصفیه خانه است. برای قرارگیری در بخش‌های مختلف، طول و ارتفاع بلوک‌ها، ابعاد مختلف و زوایای آنها از پارامترهای اصلی برای انتخاب است. همچنین، استفاده از این صفحات به چند مرحله تقسیم می‌شود.
در مرحله اول، صفحات لاملا سرعت فرایند تصفیه آب، جداسازی ذرات معلق و تجزیه مواد آلی در تصفیه خانه‌های فاضلاب را افزایش می‌دهند. در مرحله بعد، هنگام تصفیه متقابل، این صفحه‌ها می‌توانند با حذف مواد آلی مضاعف از فاضلاب‌ها برای افزایش کارایی تصفیه‌خانه‌ها مورد استفاده قرار بگیرند. در نهایت، در زمان تولید آب شیرین، این محصولات با حذف نمک‌ها به تصفیه کامل آب و شیرین کردن آن کمک می‌کنند.

انواع زلال ساز لاملا

  • صفحات نیمه غشایی: این صفحات زیر سطح مخازن قرار می‌گیرند و به منظور افزایش تماس سطح جهت جلوگیری از اتصال میکروب‌ها به فاضلاب استفاده می‌شوند.
  • صفحات فشرده: این صفحات عمدتا از جاذب‌های سطحی سخت ساخته شده‌اند تا زمانی که فاضلاب از آنها عبور می‌کند، ذرات معلق و مواد آلی به راحتی جدا شوند.
  • صفحات معلق: این صفحات با معلق شدن در سطح فاضلاب، ذرات معلق و مواد آلی را جمع‌آوری کرده و تسریع در روند تصفیه فاضلاب ایجاد می‌کنند.
  • صفحات تخته‌ای: این صفحات شامل تخته‌های عمودی و کاملا مشابه هستند که به تعداد زیادی در تصفیه‌خانه‌ها قرار می‌گیرند. آنها قادرند به‌صورت آسان ذرات جامد، مواد آلی و مواد معلق موجود در فاضلاب را به پایین کشیده و با جمع‌آوری، آنها را از فاضلاب جدا کنند.
  • صفحه تیوبولار: این صفحات شامل لوله‌هایی شبیه به یکدیگر هستند که به صورت عمودی در مخازن فاضلاب قرار می‌گیرند. وقتی آب در این لوله‌ها حرکت می‌کند، به‌آرامی ذرات سنگینی که درون آنها هستند، به پایین کشیده می‌شوند و از فاضلاب جدا می‌شوند.
  • صفحات سه‌بعدی: این صفحات زلال ساز سه‌بعدی ترکیبی از لاملاهای تخته و تیوبولار هستند و استفاده از آنها سرعت جداسازی ذرات معلق و پسمان‌های داخل فاضلاب را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

ویژگی_های صفحات لاملا

ویژگی‌های صفحات لاملا

– تولید در ابعاد مختلف
– کیفیت بالا و وزن سبک
– تولید از جنس PVС و ترکیبات پلیمری گوناگون از جمله پلی‌پروپیلن
– مقاومت بالا در برابر فشار هوا و آب
– قابلیت پالایش مناسب
– مقاومت بالا در برابر اشعه UV
– استحکام بالا و ضخامت بهینه
– راندمان بالا و تحمل شوک حرکت آب
– زاویه مناسب 60 درجه نسبت به افق
– مقاومت بالا در برابر حرارت و دمای 60 درجه سانتیگراد

مزایای صفحات لاملا

صفحات ویژه‌ای وجود دارند که بخصوص برای افزایش حداکثری سطح تماس در فرایند تبادل گرمایی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب به کار می‌روند. این صفحات با ایجاد یک محیط متلاطم، منجر به تبخیر و انتقال حرارت به‌طور کارآمد در روند تصفیه فاضلاب می‌شوند. بهبود و افزایش سطح تماس، بهبود راندمان ته‌نشین شدن مواد زائد در مخازن تصفیه، افزایش کارایی حذف روغن در تصفیه‌خانه‌ها و ارتقاء عملکرد تصفیه آب و فاضلاب از جمله مزایای این صفحات می‌باشد.
علاوه بر این، می‌توان به عنوان برترین مزایای این صفحات به موارد زیر اشاره کرد:
– جلوگیری از فرار ذرات معلق، ذرات روغن و چربی
– جلوگیری از کدر شدن آب و تولید پسابی کاملاً زلال
– کاهش حجم مخازن ته‌نشینی، مخازن حذف روغن و کاهش فضای مورد نیاز برای تصفیه
– کاهش ابعاد واحد ته‌نشینی و چربی‌گیری
– کاهش هزینه‌های تصفیه و ساخت مخازن ته‌نشین
– افزایش سرعت ته‌نشینی و یا کاهش زمان انجام فرآیند تصفیه
– ته‌نشین کردن مناسب لجن‌های موجود در مخازن تصفیه و توانایی تصفیه موثر فاضلاب
– سهولت در عملیات کار تصفیه با افزایش بار سطحی

کاربردهای صفحات لاملا

قیمت صفحات لاملا

فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت صفحات لاملا اثرگذارند که به موارد زیر تقسیم می‌شوند:
1. کیفیت: کیفیت محصول خریداری شده یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت آنهاست. هر چقدر کیفیت محصول بالاتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. اما در نهایت، از آنجا که می‌توان به مدت‌ها بدون ایراد از صفحه تابستان نزدیک استفاده کرد، صرفه اقتصادی بالاتری خواهد داشت.
2. نوع صفحه: نوع صفحه می‌تواند تخت، سه بعدی و غیره باشد.
3. جنس صفحه: بنا به متریال‌های مختلفی که در ساخت صفحات لاملا استفاده می‌شود، قیمت این محصولات تعیین می‌شود.
4. ایعاد صفحات لاملا: ابعاد صفحات نیز باید با محل استفاده آنها هماهنگ شود تا قیمت نهایی محصول تعیین شود.
5. هزینه حمل و نقل صفحات: هزینه حمل و نقل و نصب نیز در تعیین قیمت نهایی صفحات تأثیرگذار است.
6. هزینه مواد اولیه: افزایش قیمت مواد اولیه مستقیماً باعث افزایش قیمت نهایی محصولات می‌شود.
7. بازار تقاضا: وجود واسطه‌ها و افزایش تقاضا نیز در تعیین قیمت صفحات نقش دارند.

صفحات لاملا چگونه کار می کنند ؟

راهنمای انتخاب صفحات لاملا

صفحات لاملا بسیار اهمیتی در فرایند تصفیه آب از فاضلاب دارند. انتخاب بهترین محصول برای استفاده بهینه، نکات مهمی را در خرید لحاظ می‌کند. یکی از نکات کلیدی، کیفیت محصول تولید شده است. به دلیل فشارهایی که ممکن است بر این صفحات وارد شود، اهمیت دارد که از مواد با کیفیت بالا ساخته شوند تا در مصارف طولانی‌مدت به کار برود. علاوه بر این، انتخاب زلال ساز صفحات باید با توجه به مکان استفاده و کفایت عملکردشان صورت گیرد. مشخصات فنی محصول از قبیل ابعاد بلوک، ضخامت ورق، گام استفاده و تعداد صفحات نیز از فاکتورهایی است که در زمان خرید باید مورد توجه قرار گیرد.
بلافاصله پس از رعایت تمامی استانداردهای لازم و اجرای کنترل کیفیت محصول، اهمیت بیشتری بر انتخاب برند معتبر و شرکت سازنده قرار دارد. بدون این نکته مهم، استفاده از صفحات لاملا مورد نیاز تضمین شده نخواهد بود و تمام زحمات انجام شده در این فرآیند بی‌رنگ خواهد ماند. انتخاب شرکتی که فروش محصولات خود را با ارائه خدمات پشتیبانی و راهنمایی فنی به مشتریان خود همراه می‌کند، یکی از نکات اساسی در فرآیند خرید این صفحات محسوب می‌شود.

مقالات آموزشی تصفیه آب و فاضلاب

مطالب مرتبط

روش های حذف فسفر از فاضلاب

روش های حذف فسفر از فاضلاب

بازدیدها: 1یکی از پارامترهای مهم فرآیند تصفیه فاضلاب در انواع پکیج تصفیه فاضلاب، مقدار فسفر موجود در آن می‌باشد. اثرات زیان‌بار ترکیبات حاوی نیتروژن و فسفر، منجر به وضع قوانین…
پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری

پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری

بازدیدها: 1پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری فاضلاب مرغداری یکی از چالش های زیست محیطی قابل توجهی است که صاحبان مرغداری ها با آن مواجه هستند. این فاضلاب حاوی آلاینده های مختلفی…
پکیج تصفیه فاضلاب رستوران

پکیج تصفیه فاضلاب رستوران

بازدیدها: 1فاضلاب رستوران فاضلاب رستوران می‌تواند یک مسئله مهم بهداشتی باشد. لوله ‌ها و سیستم‌ های فاضلاب را باید به دقت طراحی کرد تا از نشت و آلودگی‌ های ممکن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید