پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه

پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه ها

پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه به مخازن بزرگ با ظرفیت های مختلف و بدنه فلزی و مقاوم گفته میشود که مجموعه تجهیزات موجود در آن آلاینده های فیزیکی و آلی و شیمیایی پساب ها را کاهش می دهند. به دلیل بالا بودن بیش از اندازه شاخص های BOD و COD و خطرات متعددی که این نوع پساب ها به همراه دارند، تصفیه آنها اهمیت زیادی دارد. فرآب تدبیر تصفیه که از جمله گروه های تولیدکننده پکیج پساب های کشتارگاه ها می باشد، در ادامه ویژگی های مختلف این محصولات تصفیه فاضلاب از قبیل مزایا و ویژگی ها، قیمت و موارد مهم در طراحی و تولید و ساخت و خرید آنها را بررسی خواهد نمود.

فاضلاب کشتارگاه حاوی چیست؟

فاضلاب کشتارگاه ها به علت بالا بودن بار آلی شامل خون، پروتئین و غیره باعث ایجاد مشکلات حادی برای محیط زیست میگردد.این نوع فاضلابها به طور کلی از مواد آلی تشکیل شده اند و حاوی مواد معلق و جامد بسیارزیادی هستند و BOD و COD بسیار بالایی دارند و اگر وارد مجرای آبهای سطحی شوند به سرعت تولید بوی نا مطبوع خواهند کرد.مقدار فاضلاب تولیدی در کشتارگاه ها تابعی از نحوه کشتار و صرفه جویی در مصرف آب می باشد.

منشاء تولید فاضلاب در کشتارگاهها به شرح ذیل میباشد:

  • مرحله ذبح که شامل مقدار زیادی خون با BOD بسیار بالاست.
  • فاضلاب عملیات قبل از پوست کنی و هنگام جداسازی سر و …
  • فاضلاب بوجود آمده هنگام باز کردن شکم و محتویات که شامل خون آبه، ذرات چربی و پروتئین محلول است.
  • فاضلاب شستشوی سالن، سکوی بارگیری و کف کامیونها

تصفیه فاضلاب کشتارگاهی

پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه چیست؟

در کشتارگاه های طیور ضایعات را بازیافت میکنند و با عملیات پخت به صورت پودر گوشت برای درست کردن غذای طیور، آبزیان و دامداریها به کار میرود. در نتیجه فاضلاب کشتارگاه بدلیل شاخص های بالای آلودگی از جمله BOD، COD، SS، و رنگ و کدورت و آلودگیهای میکروبی باعث بروز مشکلات عدیده ای برای محیط زیست میگردد.روش تصفیه این فاضلابها به طور عمده روش تصفیه بیولوژیکی می باشد ولی به دلیل بالا بودن غلظت BOD فاضلاب،استفاده از سامانه های دو مرحله ای برای رسیدن به استانداردهای قابل قبول ضروری میباشد.

پکج تصفیه فاضلاب کشتارگاه مجموعه ای از روش های مختلف تصفیه فیزیکی، متعادل سازی، بیولوژیکی و شیمیایی را پیاده سازی نموده و به صورت مجموعه کامل ارائه می دهد. این تجهیزات که همگی درون مخزن فلزی یا فایبرگلس قرار گرفته اند، مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی داشته و متناسب با نوع پساب ها تعیین می گردند. از مهم ترین ویژگی های این پکیج ها، خودکار بودن مراحل مختلف تصفیه می باشد و به دلیل بسته بودن فضای داخلی، امکان انتشار بوی بد در محیط اطراف وجود ندارد.

روش های تصفیه فاضلاب کشتارگاه

برخلاف پساب های صنعتی، در فاضلاب تولید شده در واحدهای کشتارگاهی بیشترین حجم آلاینده ها مواد فیزیکی و همچنین آلی می باشند. به همین دلیل این نوع پساب کمتر حاوی مواد شیمیایی بوده و تاکید اصلی بر روی روش های فیزیکی و بیولوژیکی در تصفیه می باشد. به طوریکه در روند تصفیه چند مرحله مهم در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

تصفیه فیزیکی فاضلاب کشتارگاه

مانند سایر انواع پکیج تصفیه فاضلاب، برای پساب های کشتارگاهی نیز لازم است با کمک تجهیزاتی از قبیل آشغالگیرها تکه های پوست و مو و احشام و غیره جمع آوری شوند. علاوه براین، با کمک چربی گیرها حجم بسیار زیادی از ذرات کلوئیدی موجود در پساب های تولید شده در کشتارگاه ها جمع آوری میشود. این مرحله هیچگونه تاثیری بر تغییر شاخص های کیفی پساب ها ندارد، اما از ورود مواد آلاینده جامد به درون سایر دستگاه ها جلوگیری می کند. علاوه براین، این مرحله باعث افزایش کارایی و بهبود نحوه عملکرد گام های بعدی تصفیه خواهد شد.

متعادل سازی پساب

پس از جمع آوری و حذف مواد جامد و ذرات کلوئیدی و چربی های موجود در پساب ها، لازم است تمام بخش های مخزن نگهداری فاضلاب متعادل شوند. به عبارت دیگر، مقدار مواد آلی و غیر آلی انباشته شده در بخش های مختلف مخزن باید یکسان باشد که به این فرآیند متعادل سازی گفته میشود.

تصفیه بیولوژیکی فاضلاب کشتارگاهی

همان طور که اشاره شد، اصلی ترین مواد آلاینده موجود در پساب های کشتارگاه ها و دامداری ها، مواد آلی می باشند که به روش های بیولوژیکی قابل حذف هستند. برای این منظور از روش های هوازی مانند EAAS، CMAS و روش های بی هوازی از قبیل UAFB و UASB استفاده میشود. نوع روش انتخابی برای تصفیه بیولوژیکی تا حد زیادی به نوع پساب ها و مواد آلاینده موجود در آن بستگی دارد که در مرحله طراحی باید به آن توجه شود.

تصفیه شیمیایی پساب کشتارگاه

در آخرین مرحله، پس از جمع آوری لجن های ته نشین شده در استخرهای مخصوص، لازم است مواد شیمیایی موجود در فاضلاب ها که اغلب مواد شوینده می باشند از بین بروند. برای این منظور از روش های مختلفی از قبیل کلرزنی استفاده میشود و تاثیر بسیار زیادی بر افزایش کیفیت و زلال سازی و رفع بوی بد پساب ها دارد. در نهایت می توان از خروجی این مرحله برای آبیاری باغات و مزارع کشاورزی استفاده نمود.

مراحل تصفیه فاضلاب کشتارگاه

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه

پکیج های تصفیه پساب کشتارگاه ها دارای مزایای متعددی بوده و به همین دلیل از آنها می توان در کشتارگاه های دامداری و طیور صنعتی استفاده نمود. از مهم ترین مزایای این تجهیزات می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • نصب و راه اندازی در زمان کم
  • مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی نسبت به ساخت تصفیه خانه و حوضچه های تصفیه
  • تعمیر و نگهداری آسان
  • عدم نیاز به اپراتورهای انسانی به تعداد زیاد
  • مقاومت بسیار بالای بدنه و تجهیزات داخلی مخزن در برابر تماس با مواد آلاینده
  • طراحی و تولید و ساخت کاملا سفارشی و متناسب با نوع پساب و ظرفیت کشتارگاه

موارد مهم در خرید پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه

در خرید این پکیج ها لازم است چند مساله مهم مد نظر قرار گیرد که از جمله آنها می توان به تناسب روش های تصفیه با نوع آلاینده های موجود در پساب ها می باشد. علاوه براین، حجم فاضلاب های ورودی به مخزن و نرخ خروج از آنها باید با ظرفیت و اندازه و ابعاد مخزن پکیج کاملا تناسب داشته باشد، در غیر این صورت کارایی کافی را نخواهند داشت. رعایت استانداردهای طراحی و اصول ایمنی، انتخاب جنس و متریال مناسب برای بدنه مخزن و تجهیزات داخلی آن نیز در زمان خرید پکیج های تصفیه پساب کشتارگاه و دامداری ها لازم است به دقت بررسی شود.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه

جنس و متریال بدنه و قطعات و دستگاه های داخلی، ظرفیت و اندازه و ابعاد مخزن، روش های تصفیه پیاده سازی شده همگی از جمله موارد مهم در تعیین قیمت پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه می باشند. علاوه براین، برند قطعات و دستگاه های تعبیه شده درون پکیج نیز مساله مهمی می باشد که ارتباط مستقیم با قیمت و کیفیت پکیج دارد.

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه

فرآب تدبیر تصفیه با ارائه انواع پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی، بهداشتی، بیمارستانی و کشتارگاه ها یکی از بزرگترین مراکز فعال در این حوزه بوده و کیفیت و قیمت مناسب را با هم تلفیق نموده است. این مجموعه تمام مراحل طراحی و تولید و ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب کشتارگاهی را به صورت کاملا سفارشی و متناسب با شرایط نصب و نوع آلاینده ها و مقدار پساب تولیدی در روز بر اساس استانداردها انجام می دهد.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست