پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فرآورده های گوشتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فراورده های گوشتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فرآورده های گوشتی مجموعه تجهیزاتی می باشند که در کنار هم و در گام های مختلف عملیات بهبود شاخص های کیفی پساب ها را انجام می دهند. این پکیج ها یکی از اصلی ترین محصولات تصفیه فاضلاب می باشند که در این قبیل کارخانجات مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر بالایی بر کاهش مصرف آب داشته اند. با پیشرفت روز افزون صنعت در دنیای امروز، تولید مواد غذایی به صورت صنعتی به سرعت جایگاه خود را در بین صنایع مهم و پر سود تثبیت نمود. در این میان آن دسته از صنایع غذایی که با نام عمومی ” فراورده های گوشتی” شناخته می شوند، در زمره پر طرفدارترین آنها قرار می گیرند. با گذشت زمان این صنعت در ایران رونق بیشتری یافت و کارخانجات بزرگی جهت تولید این محصولات تاسیس گردیدند و روز به روز محصولات متنوع تری به بازار عرضه نموده اند. فرآب تدبیر تصفیه در ادامه معرفی کاملی برای انواع پکیج تصفیه فاضلاب کارخانجات فرآورده های گوشتی ارائه داده و مراحل تصفیه، قیمت و نحوه طراحی و تولید و ساخت آنها را شرح خواهد داد.

تصفیه فاضلاب کارخانجات فرآورده های گوشت

امروزه اغلب تولیدات این گروه از صنایع شامل تولید انواع سوسیس و کالباس، همبرگر،پیتزای آماده، قطعه بندی و بسته بندی گوشت و مرغ می باشد.

عمده ترین محل مصرف آب در کارخانجات تولید فراورده های گوشتی جهت تولید یخ، دوش های آب سرد و شستشوی تجهیزات و سالن ها است. تقریبا تمام آب مصرفی در قسمت شستشو به فاضلاب تبدیل می گردد که حاوی چربی، تکه های گوشت و استخوان، ادویه و مواد افزودنی می باشد.

کمیت فاضلاب تولیدی درکارخانجات فراورده های گوشتی

با توجه به ماهیت این صنعت، دو دسته فاضلاب در کارخانه تولید می شود.

 • فاضلاب انسانی (بهداشتی)، که مربوط به مصارف بهداشتی پرسنل و همچنین آشپزخانه و غذاخوری (در صورت وجود) می باشد. میزان این فاضلاب با توجه به تعداد پرسنل، شیفت های کاری و امکاناتی نظیر حمام، متغیر است.
 • فاضلاب صنعتی، که مربوط به فرایند تولید می باشد. همانطور که قبلا ذکر شد، عمده ترین محل مصرف آب و تولید فاضلاب مربوط به شستشوی تجهیزات و سالن ها است. با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که معمولا میزان فاضلاب تولیدی در این قسمت حدود 80 تا 90 درصد آب مصرفی است.

کیفیت فاضلاب تولیدی درکارخانجات فراورده های گوشتی

فاضلاب تولیدی در این صنعت معمولا دارای بار آلی، چربی و جامدات معلق زیادی است. همچنین به دلیل استفاده از نیترات و فسفات به عنوان نگهدارنده، فاضلاب تولیدی حاوی مقادیری از این مواد به صورت محلول در فاضلاب می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فرآورده های گوشتی چیست؟

با توجه به کمیت و کیفیت پساب های تولید شده در بخش های مختلف کارخانجات تولید فرآورده های گوشتی، برای تصفیه آنها لازم است از روش ها و تجهیزات مختلفی استفاده شود. به عبارت دیگر، روند تصفیه در این صنایع تنها با یک روش خاص امکان پذیر نبوده و مجموعه ای از عملیات بر روی آنها باید صورت گیرد. به مجموعه از از تجهیزات مورد استفاده برای تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی پساب های تولید شده در کارخانجات فرآورده های گوشتی که همگی درون یک پکیج قرار گرفته اند اصطلاحا پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فرآورده های گوشتی گفته میشود. این تجهیزات نوعی از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی می باشند.

مراحل فرایند تصفیه در پکیج تصفیه فاضلاب فرآورده های گوشتی

تجربیات کارشناسان این مجموعه در زمینه فاضلاب تولیدی در صنایع مختلف حاکی از آن است که فاضلاب صنایع گوشت و فراورده های آن در زمره فاضلاب های قوی از نظر مواد آلی تقسیم بندی می شود. واحدهای فرایندی جهت این دسته از فاضلاب ها به طور کلی به صورت ذیل می باشد:

 • آشغالگير (دستی و مکانیکی)
 • دانه گير و چربی گیر
 • متعادل ساز
 • ته نشيني اوليه
 •  تصفیه بی هوازی (بسته به خصوصیات فاضلاب می توان از لاگون بی هوازی، UASB, UABR و یا سایر سیستم های بی هوازی استفاده نمود)
 • تصفیه هوازی (بسته به خصوصیات فاضلاب می توان از سیستم های رشد معلق (لجن فعال) و یا رشد چسبیده (MBBR,MBR) بهره گرفت)
 • ته نشيني ثانويه
 • کلرزني
 • مخزن ذخيره پساب

بسته به کیفیت و کمیت فاضلاب تولیدی، ممکن است تعدادی از واحدهای مذکور حذف گردند. همچنین با توجه به نوع منبع پذیرنده پساب تصفیه شده، ممکن است حذف ازت و فسفر از پساب ضروری باشد. در این صورت واحدهایی نظیر اتوکسیک و تزریق موادشیمیایی به آن اضافه خواهند شد.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فرآورده های گوشتی

به دلیل تنوع بالا در این پکیج ها از نظر ظرفیت و نوع تجهیزات و قطعات داخلی مورد استفاده در آنها، قیمت های ارائه شده برای هر یک از این محصولات نیز با هم فرق دارند. دلیل نرخ های متفاوت ارائه شده برای این تجهیزات، تفاوت های موجود در اندازه و ظرفیت مخزن اصلی پکیج می باشد. اندازه مخزن با توجه به میزان پساب تولید شده در کارخانه تعیین می گردد و هر چه بزرگتر باشد، متریال بیشتری برای آن استفاده شده و قیمت بیشتر خواهد شد. علاوه براین، برند و نوع تجهیزات و قطعات داخلی نیز می تواند بر نرخ نهایی پکیج تاثیر زیادی داشته باشد. برای استعلام قیمت دقیق هر پکیج می توانید با کارشناسان فرآب تدبیر تصفیه تماس بگیرید.

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب فرآورده های گوشتی

کارشناسان فرآب تدبیر تصفیه کلیه اطلاعات مورد نیاز در مورد کمیت و کیفیت فاضلاب تولیدی در این صنعت را با انجام مطالعات میدانی، بررسی صنایع مشابه و مقایسه با استانداردها جمع آوری نموده و با در نظر گرفتن استانداردهای مورد نظر سازمان محیط زیست در خصوص تخلیه پساب، اقدام به طراحی یک سیستم تصفیه کارآمد می نمایند. این سیستم و پکیج ها در اندازه های مختلف با ظرفیت های گوناگون قابل ارائه بوده و برای تولید آنها از بهترین متریال استفاده شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس حاصل فرمایید.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست