پکیج تصفیه فاضلاب ویلا

پکیج تصفیه فاضلاب ویلا

پکیج تصفیه فاضلاب ویلا در واقع تصفیه خانه ای کوچک می باشد که قادر است تمام فرایندهای پیاده سازی شده برای تضفیه فاضلاب های انسانی و بهداشتی در تصفیه خانه های بزرگ را فراهم کند. با توجه به اینکه اغلب ویلاها امکان اتصال به سیستم فاضلاب مرکزی را ندارند، به همین دلیل از تجهیزاتی به نام سپتیک تانک استفاده می کنند که برخی از آنها علاوه بر ذخیره سازی، امکان تصفیه را نیز دارا می باشند. فرآب تدبیر تصفیه؛ تولید کننده انواع محصولات تصفیه فاضلاب در ادامه به معرفی کامل این گروه از تجهیزات خود می پردازد. قیمت، نحوه طراحی و تولید و ساخت، کاربردها و مزایا و محدودیت های انواع پکیج تصفیه فاضلاب ویلاها در ادامه بررسی خواهند شد.

پکیج تصفیه فاضلاب ویلا چیست؟

زمانی كه آب مصرف می‌شود و مواد خارجی و آلاينده وارد آن می‌شود، كيفيت اوليه از بين رفته و ديگر قابل استفاده نیست، كه به آن فاضلاب گفته می‌شود. فاضلاب‌های بهداشتی حاصل مصرف روزانه آب جهت فعالیت‌های انسانی مختلف از جمله شستشو و استحمام و آشپزی و نيز نشتاب است. محتواي فاضلاب شامل 9/99 درصد آب و حدود 1/0 درصد ناخالصی و آلاینده‌های مختلف است. با توجه به اینکه اغلب کشورهای دنیا با بحران آب مواجه می باشند، به همین دلیل تلاش میشود تا با تصفیه پساب ها از آنها در طبیعت دوباره استفاده شود. به عنوان مثال، در ویلاهای مسکونی که دارای چاه جذبی نبوده و امکان اتصال به شبکه فاضلاب شهری را دارا نمی باشند، اهمیت این موضوع به خوبی احساس میشود.

فاضلاب تولید شده در ویلاها از نوع فاضلاب بهداشتی و انسانی بوده و به همین دلیل می توان با انجام مراحل تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی به صورت ساده و بدور از پیچیدگی آلاینده های آن را تا حد زیادی کاهش داد. پکیج تصفیه فاضلاب ویلا که اغلب درون زمین نصب میشود، نوعی سپتیک تانک پیشرفته می باشد که ذخیره سازی و تصفیه پساب ها را همزمان با هم انجام می دهد. این تجهیزات دارای بدنه فلزی یا پلی اتیلن بوده و درون آنها بخش های مختلفی برای پیاده سازی روند تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی در نظر گرفته میشود.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب ویلا

دلایل اهمیت پکیج تصفیه فاضلاب ویلا

شاید این سوال برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد که چرا برای محیط های مسکونی مانند باغ و ویلا لازم است از این نوع پکیج استفاده شود؟ چند دلیل مهم و عمده برای این انتخاب وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • اغلب ویلاها در محیط های خارج از شهر ساخته میشوند و به همین دلیل امکان اتصال به فاضلاب شهری را ندارند. به منظور تصفیه قبل از ورود به طبیعت پساب های تولید شده در این مکان ها لازم است از این پکیج ها استفاده شود.
 • علاوه بر افزایش کیفیت پساب ها قبل از ورود مجدد به طبیعت، می توان از آنها برای آبیاری باغ و زمین های کشاورزی استفاده نمود. با این انتخاب در واقع می توان در برابر کمبود منابع آبی اقدامات صحیحی انجام داد.
 • در شهرهای شمالی ایران و برخی نقاط دیگر، به دلیل نزدیک بودن سفره های آب زیر زمینی به سطح زمین، امکان حفر چاه جذبی برای ذخیره سازی فاضلاب های بهداشتی ویلاهای مسکونی وجود ندارد. در این شرایط از سپتیک تانک ها استفاده میشود که نوع پیشرفته آنها در واقع همان پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشند.

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی ویلاها

با توجه به اینکه پساب های ویلاها از بخش های مختلفی از جمله حمم و سرویس بهداشتی، شستشوی سطوح و شستشوی ظروف در آشپزخانه ها حاصل میشود، به همین دلیل تاکید زیادی بر تصفیه فیزیکی و بیولوژیکی آنها میشود. به منظور پیاده سازی شرایط برای هر یک از مراحل تصفیه، از برخی تجهیزات استفاده میشود که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • مخزن با بدنه فلزی، استیل یا پلی اتیلن با ظرفیت های مختلف
 • آشغالگیرهای دستی و مکانیکی برای جمع آوری ذرات جامد بزرگ و معلق در پساب ها
 • استفاده از انواع فیلتراسیون ها برای جمع آوری ذرات جامد معلق با اندازه های کوچک
 • حوضچه های کوچک برای تصفیه بیولوژیکی
 • تجهیزات مورد استفاده برای تزریق کلر و سایر مواد گند زدا و ضد عفونی کننده
 • شیر آلات ورودی و تخلیه
 • تابلو برق و کابل کشی ایمن در بخش های مختلف
 • تجهیزات و ابزارهای اندازه گیری شاخص های تصفیه از قبیل ph و دما و غیره

روش های تصفیه فاضلاب در باغ و ویلا

در واقع می توان گفت، تمام آنچه در تصفیه خانه های بزرگ انجام میشود، به ظرفیت کم در پکیج های تصفیه قابل پیاده سازی هستند. به همین دلیل برای تصفیه پساب های تولید شده در ویلا روش های زیر مورد استفاده قرار میگیرند:

 • تصفیه فیزیکی با جمع آوری ذرات بزرگ و کوچک معلق در پساب ها به کمک انواع دستگاه های فیلتراسیون و آشغالگیرها
 • پیاده سازی حوضچه های اکسیداسیون بیولوژیکی و استفاده از روش های هوازی و بی هوازی برای حذف مواد آلی قابل تجزیه با این روش ها
 • ته نشین شدن مواد آلی تجزیه شده و میکروارگانیسم های مورد استفاده در تصفیه بیولوژیکی و ایجاد لجن در ته مخزن و جمع آوری و تخلیه آنها
 • استفاده از مواد شیمیایی لخته ساز و منعقد کننده برای جمع آوری ذرات ریز معلق در پساب ها و استفاده از مواد گندزدا از قبیل کلر برای افزایش کیفیت خروجی پکیج

مزایا پکیج های تصفیه پساب ویلا فرآب تدبیر تصفیه

پکیج های تولید شده توسط گروه فرآب تدبیر تصفیه چند مزیت و ویژگی مهم را به همراه دارند که عبارتند از:

 • قابلیت نصب پکیج ها درون زمین یا استفاده از آنها بر روی سطح زمین
 • عملکرد روان و بدون صدا
 • عدم انتشار بوی نامطبوع به محیط اطراف به دلیل استفاده از متریال های با کیفیت در بدنه مخزن
 • قابل طراحی و تولید در ظرفیت های مختلف و متناسب با شرایط محیط نصب
 • متحرک بودن و قابلیت جا به جایی و نصب در مکان های مختلف
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • عدم نیاز به تخصص و مهارت در استفاده از پکیج
 • نصب آسان در زمان کوتاه
 • قیمت مناسب نسبت به راه اندازی و ساخت حوضچه های تصفیه فاضلاب

لازم به ذکر است که، این پکیج ها تصفیه پیشرفته انجام نمی دهند و نمی توان کارایی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی برای حذف اثرات مواد دارویی موجود در پساب ها را از آنها داشت.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب ویلا

قیمت این پکیج ها در مرحله اول به ظرفیت و میزان بزرگی آنها بستگی دارد. چون با بزرگ شدن و افزایش ظرفیت مخزن پکیج، متریال بیشتری برای ساخت آنها نیاز بوده و در نهایت منجر به گران تر شدن آنها میشود. علاوه براین، نوع تجهیزات داخلی به کار رفته در این پکیج ها اهمیت بسیار زیادی بر کیفیت خروجی آنها و همچنین قیمت نهایی دارد. به عنوان مثال، نوع فیلتراسیون هایی که در مرحله تصفیه فیزیکی استفاده میشود یا روش های انتخاب شده برای تصفیه بیولوژیکی و غیره در پکیج های مختلف با هم فرق داشته و به همین دلیل قیمت ها نیز متفاوت هستند.

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب ویلا

در طراحی و ساخت پکیج های تصفیه پساب در باغ و ویلا نوع متریال به کار رفته در بدنه مخزن اهمیت بسیار زیادی دارد. متریال و جنس انتخاب شده باید بتواند در برابر شرایط محیطی، نوسانات دمایی و همچنین تماس با مواد خورنده و اسیدی موجود در پساب ها استحکام و مقاومت داشته باشد. علاوه بر این، میزان ضخامت در نظر گرفته شده برای بدنه مخزن نیز باید بر اساس استانداردها تعیین گردد تا برخورد ضربه به پکیج منجر به خرابی و ترک و شکستگی نگردد. نوع تجهیزات و روش های مناسب برای تصفیه فاضلاب نیز بر اساس شرایط نصب و مقدار ورودی به مخزن و غیره تعیین می گردد. فرآب تدبیر تصفیه تمام مراحل فوق را به صورت سفارشی برای هر پروژه بر اساس استانداردها انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع پکیج های تصفیه فاضلاب ویلاها می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست