پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل از ورود به طبیعت می باشند. با توجه به وجود بیش از اندازه مواد شوینده و دترجنت ها در پساب های تولید شده در صنعت قالیشویی، در این پکیج ها تلاش میشود با انواع روش های فیزیکی و شیمیایی مواد آلاینده کاهش پیدا کنند. فرآب تدبیر تصفیه؛ تولید کننده محصولات تصفیه فاضلاب در ادامه تمام ویژگی های انواع پکیج های تصفیه پساب قالی شویی را معرفی نموده و قیمت، مزایا و موارد مهم در طراحی، تولید و ساخت آنها را شرح خواهد داد.

ویژگی های فاضلاب قالیشویی

آب در تمام واحدهای صنعتی کاربرد گسترده ای داشته و به دلیل کمبودهای منابع آبی در تمام دنیا و مصرف بیش از اندازه آن در بخش های مختلف، فرآیند تصفیه فاضلاب اهمیت زیادی پیدا کرده است. یکی از صنایع بسیار پرمصرف آب کسب و کارهای حوزه قالیشویی می باشند که به ازای هر متر مربع فرش حدود 30 تا 40 لیتر آب مورد استفاده قرار می دهند. مساله و نگرانی در این صنعت تنها مصرف بالای آب نمی باشد، بلکه ورود مواد آلاینده به مقدار زیاد به تهدیدی بزرگ برای سلامتی محیط زیست تبدیل شده است.

علاوه بر پرز و الیاف جدا شده در حین شستشوی فرش و موکت، مقدار بسیار زیادی از مواد شوینده نیز وارد پساب های مصرفی در این صنعت میشود. ورود دترجنت ها و مواد شوینده به آب های سطحی به مرور منجر به کاهش بیش از اندازه اکسیژن محلول در آب شده و تهدیدی جدی برای سلامت آبزیان به شمار می رود. علاوه براین، این مواد به مرور منجر به ایجاد کف و بوی زننده در آب شده و کیفیت آب ها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

فاضلاب قالیشویی

پکیج تصفیه فاضلاب قالی شویی چیست؟

با توجه به ویژگی های مطرح شده برای پساب های قالی شویی ها، ورود مستقیم آنها منجر به از بین رفتن طبیعت و محیط زیست میشود. علاوه براین، عدم تصفیه و استفاده مجدد از این آب ها باعث میشود تا هر روز منابع آبی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و بحران آب به سطوح جدی تری وارد شود. پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی از جمله تجهیزات بسیار کاربردی در این زمینه می باشد که هدف اصلی آن، کاهش مواد آلاینده و دترجنت های محلول در آب های این واحدهای صنعتی می باشد.

علاوه براین، با استفاده صحیح از این پکیج ها می توان پساب ها را مجدد تصفیه نمود و برای شستشوی سطوح و فرش و قالی و حتی آبیاری و کشاورزی نیز از آنها استفاده کرد. پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی مجموعه از دستگاه ها می باشد که در حالت کلی بر روی دو روش تصفیه فیزیکی و شیمیایی تمرکز داشته و در نهایت باعث بهبود شاخص های کیفی پساب ها می گردد.

روش های تصفیه فاضلاب قالیشویی

همان طور که در طول متن اشاره شد، مهم ترین و اصلی ترین مواد آلاینده موجود در پساب های قالی شویی، پرز و الیاف و نخ و مواد شوینده می باشد. به همین دلیل می توان با استفاده از روش های تصفیه فیزیکی و شیمیایی تا حد زیادی آنها را از بین برد. به همین دلیل در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی چند مرحله و بخش مهم در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

تصفیه فیزیکی فاضلاب قالیشویی

از اولین مراحل برای تصفیه این پساب ها می توان به از بین بردن تکه های جامد و معلق در آنها اشاره کرد. برای این منظور می توان از انواع آشغالگیرها استفاده نمود تا الیاف و پرز و نخ و سایر مواد جامد بزرگ معلق در پساب ها جمع آوری شوند. عدم انجام صحیح این فرآیند منجر به گرفتگی تجهیزات در سایر گام ها و همچنین کند شدن و کاهش راندمان تصفیه در سایر مراحل می گردد.

تصفیه شیمیایی فاضلاب قالیشویی

از مهم ترین و اصلی ترین بخش ها در پکیج های تصفیه پساب های قاالی شویی می توان به استفاده از مواد شیمیایی برای کاهش آلاینده ها اشاره نمود. برای این منظور چند مرحله در این روش تصفیه در نظر گرفته میشود که عبارتند از:

  • متعادل سازی پساب ها در تمام بخش های مخزن به منظور یکنواخت شدن غلظت که تاثیر زیادی بر بهبود روند تصفیه دارد
  • استفاده از مواد منعقد کننده و لخته سازها در واحد اختلاط سریع (در این مرحله با اندازه گیری ph و سایر ویژگی های پساب ها از مواد منعقد کننده مختلف از جمله سولفات آهن و آلوم استفاده میشود)
  • ته نشین شدن لایه های به هم چسبیده آلاینده ها پس از ورود مواد منعقد کننده به مخزن

فیلتراسیون در پکیج های تصفیه فاضلاب قالیشویی

پس از انجام فرآیندهای شیمیایی برای کاهش آلاینده ها در این پساب ها، از انواع فیلترها برای جمع آوری ذرات باقی ماننده معلق با اندازه های ریز استفاده میشود. از جمله این فیلترها می توان به فیلتر شنی و فیلتر کربنی اشاره نمود که در هر دو مورد، پساب ها وارد فیلتر شنی و پس از عبور از بستر شنی یا لایه هایی از کربن فعال ذرات معلق در خود را از دست داده و آب زلال با رنگ بهتر از آن خارج میشود. مانند سایر تجهیزات و پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی، فیلترها به مرور و با استفاده متوالی باید با روش های مختلف شستشو داده شده و احیا شوند.

گندزدایی فاضلاب های قالیشویی

در آخرین گام و مرحله از مواد گند زدا برای بهبود بو و رنگ و از بین بردن مواد آلاینده خطرناک از مواد گند زدا استفاده میشود. این مرحله تاثیر زیادی بر زلال تر شدن آب خروجی از پکیج دارد و باعث میشود تا سلامت آب برای ورود به طبیعت یا استفاده مجدد از آن تضمین شود.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

استفاده از این پکیج ها در فرآیند تصفیه چند مزیت مهم را به همراه دارد که عبارتند از:

  • کاهش مواد آلاینده پساب ها قبل از ورود به طبیعت و حفظ سلامت محیط زیست
  • استفاده مجدد از پساب های تصفیه شده و کاهش مصرف آب های زیر زمینی
  • راندمان بالا در فرآیند تصفیه به دلیل استفاده از تجهیزات معتبر
  • نصب و راه اندازی آسان در تمام محیط ها
  • قابل طراحی و تولید و ساخت در اندازه و ظریفت های مختلف و متناسب با شرایط محیط مورد نظر
  • نگهداری و تعمیر آسان
  • استفاده آسان و بدون نیاز به تخصص و مهارت بالا به دلیل اتوماتیک بودن فرآیندهای تصفیه

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

جنس بدنه مخزن و تجهیزات داخلی نصب شده درون آن، اندازه و ظرفیت دستگاه و همچنین برند قطعات داخلی از جمله مواردی هستند که می توانند بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی تاثیر زیادی داشته باشند. برای استعلام قیمت هر یک از این پکیج ها می توانید با گروه فرآب تدبیر تصفیه تماس بگیرید

طراحی، تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

قالیشویی ها بر اساس تعداد تجهیزات و دستگاه ها و ظرفیت در طول روز مقادیر متفاوتی پساب تولید می کنند. به همین دلیل پکیج های تصفیه طراحی و تولید شده برای آنها باید متناسب با میزان فاضلاب ورودی در شبانه روز در آن واحد صورت گیرد. مهندسین و کارشناسان فرآب تدبیر برای این منظور ابتدا تمام ویژگی های محیط و میزان ظرفیت و مقدار پساب تولیدی را مورد بررسی قرار داده و در نهایت پکیج را با بهترین متریال تولید می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…
پکیج تصفیه فاضلاب دارویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع دارویی به دلیل مقدار بسیار زیاد مواد شیمیایی و هورمونی و انواع حلال ها و غیره که به شدت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست