پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی صنایع کیک و کلوچه

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه یکی از کاربردی ترین محصولات تصفیه فاضلاب می باشد که باعث میشود بار آلی بالای پساب های تولید شده در صنایع تولید نان و شیرینی تا حد زیادی کاهش پیدا کند. با توجه به استفاده از مخمرها و آرد و شکر در این صنایع، BOD و COD در آنها بالا بوده و مقدار مواد شیمیایی در حد بسیار کمی قرار دارند. لذا در این پکیج ها تاکید بسیار زیادی بر تصفیه فیزیکی و بیولوژیکی می باشد. فرآب تدبیر تصفیه در ادامه ویژگی های این پکیج ها بررسی نموده و هر آنچه که باید درباره قیمت، طراحی و تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه فلزی بدانید را ارائه خواهد داد.

تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه

تصفیه فاضلاب صنعت کیک و کلوچه به عنوان یکی از صنایع مورد نیاز در تمامی جوامع مطرح می شود. کارخانه های آرد و نان صنعتی امروزه در ایران تحت برندهای گوناگونی گسترش یافته اند. مهم ترین آلایندگی فاضلاب این صنایع همان مقادیر آلودگی های بیولوژیکی می باشد. صنایع تولید نان و شیرینی در تمام دنیا در گروه پرمصرف ترین ها در آب به شمار می روند و به همین دلیل لازم است پساب ها تصفیه و مجدد مورد استفاده قرار گیرند. با توجه به اینکه مواد شیمیایی در این صنایع کمتر مورد استفاده قرار میگیرند، لذا با تصفیه فیزیکی و بیولوژیکی می توان شاخص های کیفی این پساب ها را تا حد مطلوبی تغییر داد و در نهایت در سایر بخش ها از آنها استفاده مجدد نمود.

مشخصات فاضلاب صنایع نان و شیرینی

صنعت تولید نان و شیرینی یکی از مصرف کننده های اصلی آب در اروپا و آمریکاست و این محدوده مصرف از ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ گالن آب در یک روز می باشد. آب تا دمای ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد گرم شده و همراه با مواد شوینده صرف شستن میکسرها، غلتک ها و سینی ها میشود و بدین ترتیب بیش از نیمی از آب مصرفی به فاضلاب تبدیل می شود. آرد ، شکر ، روغن ، گریس و مخمر مواد اصلی موجود در فاضلاب صنایع نان و شیرینی هستند. در حالت کلی صنایع تولید کننده نان آلایندگی کمتری دارند. فاضلاب صنایع نان و شیرینی سرشار از آلاینده های آلی، چربی، روغن و گریس و مواد جامد معلق می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه چیست؟

در صنعت تصفیه فاضلاب انتخاب روش ها و تجهیزات برای حذف آلاینده ها تا حد زیادی به نوع مواد موجود در آنها بستگی دارد. چون هر یک از مواد آلی و غیر آلی، ذرات معلق و چربی ها و مواد شیمیایی و املاح برای از بین رفتن نیاز به شیوه های خاصی داشته و به همین دلیل نمی توان همه آنها را با یک روش خاص حذف نمود. پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه و شیرینی که یکی از انواع پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی به شمار می رود، بر همین اساس طراحی و روند تصفیه پساب ها را با کیفیت بالا انجام می دهد. در این پکیج ها نه تنها از روش های فیزیکی برای تصفیه استفاده میشود، بلکه تاکید زیادی بر تصفیه بیولوژیکی هوازی و بی هوازی در آنها شده است.

حتما بخوانید: پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

اندازه و ابعاد مخازن و روند و گام های تصفیه همگی بر اساس شرایط محیط و نوع مواد موجود در آنها تعیین می گردد و لازم است مقدار PH و سایر فاکتورها ابتدا اندازه گیری شده و در نهایت پکیج طراحی و تولید شود.

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه

در این پکیج ها چند بخش مهم و اصلی وجود دارد که مهم ترین آنها، مخزن و بدنه اصلی می باشد. این مخازن به گونه ای طراحی میشوند که قرار گرفتن آنها در برابر تابش مستقیم نور خورشید و بارش باران و برف و نوسانات دمایی تاثیر منفی بر ساختار و عملکردشان ایجاد نکند. علاوه بر مخزن با بدنه فلزی و مقاوم، از سایر اجزا از قبیل انواع سیستم های هوادهی نیز استفاده میشود. این تجهیزات در گام تصفیه بیولوژیکی مورد استفاده قرار میگیرد و روند تصفیه با روش های هوازی را بهبود می بخشد.

انواع سیستم های فیلتراسیون و آشغالگیرها برای جمع آوری ذرات و تکه های جامد معلق در پساب ها و همچنین پکیج های تزریق مواد شیمیایی مختلف از جمله کلر نیز ممکن است در برخی از این پکیج ها در نظر گرفته شود. علاوه براین، لوله و اتصالات و شیرهای ورودی و تخلیه نیز با توجه به طرح کلی پکیج در بخش های مختلف نصب و مورد استفاده قرار میگیرند.

روش های تصفیه فاضلاب صنایع نان و شیرینی

برای تصفیه این پساب ها چند گام مهم وجود دارد که عبارتند از:

  • اندازه گیری تمام شاخص ها از قبیل PH، دما، BOD، COD، TSS و تعیین روش های تصفیه متناسب با این فاکتورها
  • جمع آوری تمام ذرات معلق در پساب ها به کمک آشغاگیرها و انواع فیلترها
  • تصفیه بیولوژیکی هوازی و بی هوازی بر اساس ویژگی های پساب ها
  • استفاده از زلال سازها و چربی گیر و مواد منعقد کننده برای جمع آوری ذرات کلوئیدی و معلق در فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه فلزی

خرید پکیج فلزی تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه نسبت به سایر انواع پکیج ها بیشتر انجام میشود. بدنه این پکیج ها به دلیل ضخامت ورق های فلزی به کار رفته در آنها در برابر شرایط محیطی مقاوم است. برای افزایش مقاومت داخلی و جلوگیری از خوردگی آنها از لایه های اپوکسی استفاده میشود و در اغلب مواقع سه لایه هستند. مواد اپوکسی استفاده شده استحکام پکیج فلزی تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه را افزایش داده و طول عمر و ماندگاری را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه

با توجه به اینکه روش های تصفیه بیولوژیکی و غیره در هر یک از این پکیج ها بر اساس نوع مواد آلاینده موجود در آنها و شاخص های کیفی پساب تعیین می گردد، به همین دلیل اجزای داخلی پکیج ها متفاوت هستند. علاوه براین، اندازه و ظرفیت این مخازن نیز با هم تفاوت داشته و به همین دلیل متریال مورد استفاده در هر یک فرق دارد. در نهایت می توان گفت، قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه ثابت نبوده و با توجه به نوع مخزن و متریال و اجزای داخلی تعیین می گردد.

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه

به همان اندازه که انتخاب روش های تصفیه بر اساس شاخص های کیفی پساب ها اهمیت دارد، نوع مواد و متریال مورد استفاده برای اجزای مختلف پکیج نیز حائز اهمیت است. به همین دلیل در روند طراحی و تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه لازم است تمام استانداردها رعایت شده و مطالعه دقیقی درباره شرایط و نوع پساب ها صورت گرفته شود. فراب تدبیر تصفیه با اطلاع از اهمیت این مساله، تمام محصولات خود را به صورت کاملا سفارشی توسط تیمی از افراد متخصص و حرفه ای انجام میدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از پکیج ها می توانید با کارشناسان فرآب تدبیر تصفیه تماس بگیرید.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

نیاز به مشاوره دارید؟

همین حالا جهت مشاوره رایگان، اطلاع از قیمت و مشخصات فنی محصولات با کارشناسان فراب تدبیر تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک

سپتیک تانک

سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی

پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید