پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات به دلیل عدم امکان اتصال این واحدهای صنعتی به شبکه فاضلاب مرکزی و شهری از جمله تجهیزات ضروری برای افزایش کیفیت پساب ها می باشد. با توجه به تعداد بالای کارگران و کارمندان در بخش های مختلف کارخانجات و مصرف بسیار زیاد آب، می توان با تصفیه پساب ها از این آب ها در سایر بخش ها استفاده نمود. فرآب تدبیر تصفیه، تولید کننده محصولات تصفیه فاضلاب در ادامه به معرفی ویژگی های انواع پکیج های پساب فاضلاب انسانی کارخانجات پرداخته و قیمت و طراحی و ساخت آنها را بررسی خواهد نمود.

فاضلاب بهداشتی کارخانجات چیست؟

بر اساس دستورالعمل های ارائه شده توسط سازمان حفاظت از محیط زیست، ورود تمام فاضلاب های تولید شده در بخش های صنعتی به طور مستقیم و بدون تصفیه امکان ورود به طبیعت را ندارند. به همین دلیل تجهیزات تصفیه در شهرک های صنعتی و محیط کارخانجات لازم است نصب و استفاده شود. پساب های تولید شده در بخش های صنعتی را می توان در حالت کلی به دو گروه صنعتی یا شیمیایی و انسانی یا بهداشتی تقسیم بندی نمود که از نظر نوع مواد آلاینده با هم تفاوت زیادی دارند. به تمام آب های مصرف شده در بخش های مختلف از قبیل شستشوی سطوح و ظروف در آشپزخانه کارخانجات و سرویس بهداشتی پساب های خانگی یا انسانی گفته میشود.

بر اساس آمارهای بدست آمده، در هر محیط صنعتی با 8 ساعت کاری، در صورتیکه امکان استحمام در آن وجود نداشته باشد، هر کارگر حدود 45 تا 60 لیتر آب در روز مصرف می کند. در شرایطی که امکان استحمام در محل کار وجود داشته باشد، این رقم تا 120 لیتر نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

حجم فاضلاب بهداشتی-انسانی کارخانجات بستگی مستقیمی به تعداد کارگران و پرسنل آنها و همچنين تعداد شیفتهای کاری دارد. در کارخانجات معمولا برای تعیین حجم فاضلاب بهداشتی-انسانی تعداد پرسنل یا کارگران را در مقدار سرانه تولید فاضلاب آنها ضرب می نمایند. در جدول مقابل سرانه تولید فاضلاب در کارخانجات آمده است.

شغل ساعت کار استحمام واحد محدودمصرف به لیتر مقدارمصرف در روز
کارگر 8 ندارد نفر 40-75 60
کارگر 8 دارد نفر 80-140 120
کارگر 12 ندارد نفر 60-90 80
کارگر 12 دارد نفر 100-160 140
کارمند 8 ندارد نفر 30-60 50
کارمند 12 ندارد نفر 50-70 60

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات به مجموعه ای از تجهیزات مختلف برای پیاده سازی روش های گوناگون تصفیه گفته میشود که کیفیت پساب های انسانی را تا حد زیادی افزایش می دهد. استفاده از این تجهیزات چند مزیت مهم را به همراه دارد که مهم ترین آنها، فراهم شدن امکان استفاده مجدد از پساب های تصفیه شده و صرفه جویی در آب است. از آبهای تصفیه شده در محیط کارخانجات که مواد شیمیایی خطرناک در آنها وجود ندارد می توان در کشاورزی و باغبانی و شستشوی سطوح و غیره استفاده نمود.

ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات

از مهم ترین ویژگی های این پکیج ها می توان روند اتوماتیک بدون نیاز به اپراتور انسانی در تمام مراحل تصفیه اشاره کرد. به همین دلیل نه تنها از نظر بهداشتی و ایمنی در سطح بالایی قرار دارند، بلکه استفاده از آنها کاملا مقرون به صرفه می باشد. این پکیج ها به صورت آماده در کارگاه های مختلف تولید و در محل نصب میشوند. به همین دلیل نصب آنها نیاز به ساخت و ساز در محل نداشته و هیچگونه حوضچه تصفیه خارج از مخزن برای آنها مورد نیاز نیست.

از دیگر ویژگی های پکیج های تصفیه فاضلاب انسانی کارخانجات می توان به مقاومت بالای آنها در برابر شرایط محیطی اشاره نمود. به طوریکه مخزن آنها در تماس با مواد خورنده موجود در پساب ها و همچنین ضربه و نوسانات دمایی در محیط اطراف کاملا مقاوم هستند. برای دست یافتن به این نتیجه، لازم است متریال با کیفیت و مقاوم از قبیل فلزات و همچنین فایبرگلاس را انتخاب نمود که با رنگ های اپوکسی کاملا مقاوم میشوند.

روش های تصفیه فاضلاب انسانی کارخانجات

با توجه به اینکه این تجهیزات زیر مجموعه ای از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به شمار می روند، به همین دلیل روند تصفیه در آنها شباهت زیادی با هم دارد. از مهم ترین ویژگی های پساب های انسانی می توان به مقدار بسیار کم مواد شیمیایی و فلزات خطرناک در آنها اشاره نمود. این در حالیست که مواد آلی در این پساب ها زیاد بوده و به همین دلیل شاخص bod و cod در آنها بیشتر از حد استاندارد است. لذا پیاده سازی روش های بیولوژیکی برای تصفیه لازم است. در حالت کلی مراحل پیاده سازی شده در این پکیج ها شامل موارد زیر می باشد:

تصفیه فیزیکی فاضلاب

در این مرحله تلاش میشود تا مواد جامد معلق با اندازه های بزرگ و کوچک تا حد امکان به شیوه های مختلف جمع آوری شوند. به عنوان مثال، تکه های بزرگ از مواد جامد را می توان با آشغالگیرها جمع آوری کرد که تاثیر بسیار زیادی بر بهبود عملکرد در گام های بعدی تصفیه دارد. عدم جمع آوری این مواد قبل از گام های بعد باعث میشود تا در دستگاه ها و تجهیزات تصفیه گرفتگی ایجاد شود که عملکرد را به طور کامل دچار اختلال می کنند.

تصفیه بیولوژیکی فاضلاب

با توجه به نوع مواد آلاینده موجود در پساب های خانگی و انسانی، bod و cod در آنها بالا بوده و به روش های بیولوژیکی هوازی و بی هوازی می توان بر این مساله غلبه نمود. در حالت کلی برای پیاده سازی تصفیه بیولوژیکی در پکیج های تصفیه فاضلاب انسانی کارخانجات از روش های هوازی و بی هوازی استفاده میشود که در آنها میکروارگانیسم ها مواد آلی را تجزیه می کنند. از کاربردی ترین روش های تصفیه در این مرحله می توان به روش های هوادهی گسترده EASS اشاره نمود که با استفاده از تجهیزات هوادهی سطحی و عمقی روند تصفیه تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا می کند.

پس از تجزیه مواد آلی با روش های هوازی و بی هوازی، به مرور بقایای به جا مانده از آنها و میکروارگانیسم ها در ته مخزن انباشته میشود. بخشی از این لجن ها برگشت داده شده و در روند تصفیه استفاده شده و مابقی تخلیه میشوند.

تصفیه شیمیایی فاضلاب

به عنوان آخرین گام در روند تصفیه، از مواد ضد عفونی کننده مانند کلر در این مرحله استفاده میشود. علاوه براین، با توجه به مقدار زیاد ذرات کوچک معلق در پساب ها که از سایر گام های تصفیه باقی مانده اند، از مواد زلال ساز نیز در این مرحله استفاده میشود.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات با توجه به اینکه طراحی آنها کاملا سفارشی می باشد، نرخ ثابتی نداشته و بر اساس فاکتورهای مختلف تعیین می گردد. اندازه و ظرفیت مخزن، جنس بدنه و میزان ضخامت آن، نوع تجهیزات مورد استفاده در داخل پکیج و روند تصفیه در نظر گرفته شده برای آنها از جمله این موارد می باشند. برای استعلام قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات می توانید با گروه فرآب تدبیر تصفیه تماس بگیرید.

طراحی و تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کارخانجات

فرآب تدبیر تصفیه یکی از با سابقه ترین گروه های فعال در زمینه طراحی و ساخت انواع پکیج های تصفیه فاضلاب انسانی کارخانجات می باشد که محصولات سفارشی را ارائه می دهد. تمام محصولات ارائه شده توسط این مجموعه از بهترین متریال تولید شده و طراحی آنها کاملا سفارشی و بر اساس ویژگی های محیط و میزان فاضلاب تولیدی در شبانه روز انجام میشود.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست