پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

Views: 3

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

تصفیه فاضلاب دامداری اهمیت بسیاری در حفظ محیط زیست دارد. زیرا فاضلاب دامداری حاوی مواد آلی و معدنی قوی است، که اگر به صورت غیر قابل تصفیه به محیط زیست رها شود، می‌تواند منجر به آلودگی منابع آب، خاک و هوا شود.
گروه صنعتی و مهندسی فراب تدبیر تصفیه، بزرگترین واحد تولیدی تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب، با تکیه بر دانش فنی متخصصان و 15 سال تجربه موفق در انجام پروژه های بزرگ تولید و طراحی انواع پکیج تصفیه فاضلاب می باشد.
شرکت ما با بهره‌گیری از تجارب و تخصص کارشناسان مجرب خود،تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب دامداری با راندمان بالا و با کیفیت طراحی و تولید می کنند، تا به حفظ محیط زیست و بهبود شرایط بهداشتی دام‌ها کمک کند.

طراحی و ساخت انواع پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی، تامین مواد شیمیایی صنعت آب و فاضلاب

026-34238162

تصفیه فاضلاب دامداری چیست؟

تصفیه فاضلاب دامداری به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها گفته می‌شود که به منظور حذف آلودگی‌های بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی موجود در فاضلاب دامداری صورت می‌گیرد.
فاضلاب دامداری از آب، مواد آلی قابل تجزیه، عناصر غذایی، آمونیاک و سایر مواد شیمیایی تشکیل شده است که اگر به صورت تصادفی به محیط زیست رها شود، می‌تواند به نمو و تکثیر غیرطبیعی جلبک‌ها و جانوران آبزیان منجر شود و موجب آلودگی منابع آبی و خسارت‌های زیست‌محیطی شود.
تصفیه فاضلاب دامداری به منظور جلوگیری از آلودگی زیست محیطی، بهبود کیفیت آب، تأمین منابع آب آشامیدنی و افزایش بهره‌وری در استفاده از ظرفیت‌های دامداری انجام می‌شود.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری چیست؟

با توجه به اینکه روزانه در دامداری های صنعتی، میزان آب مصرفی برای شستشوی تجهیزات شیردوش ها، اتاق زایمان ، سطوح آلوده وشستشوی دام ها استفاده می شود. در نتیجه طی هر روز حجم بالای چربی، خون، مواد آلی، نیتروژن و انگل ها ، همچنین حجم بالای مواد شوینده اسیدی و قلیایی وارد فاضلاب دامداری ها می شود.
با توجه به توضیحات ارائه شده، ورود پساب های دامداری ها به طبیعت خطری جدی برای محیط زیست و به خطر افتادن سلامت انسان و پرندگان و سایر حیوانات و همچنین کاهش کیفیت خاک می گردد. چرا که فاضلاب بوجود آمده از دامداری ها بسیار بی کیفیت و آلوده به مواد مضر می باشد.
بطور کلی پکیج تصفیه فاضلاب دامداری که در دامداری و گاوداری های مکانیزه مورد استفاده قرار میگیرند، زیر مجموعه ای از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی به شمار می روند.
شرکت مهندسی فراب تدبیر، طی مراحل ساخت و طراحی پکیج تصفیه فاضلاب دامداری و پیاده سازی با گام های مختلف و مهندسی شده، تلاش می کند تا در نهایت کیفیت پساب ها را بهبود دهد. گروه صنعتی فراب تدبیر تصفیه، در ادامه ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب دامداری و مراحل ، قیمت، اجزا و .. را بطور کلی بیان خواهد کرد.

ضرورت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

درمحیط های دامداری میزان BOD و COD فاضلاب تولید شده در سطح بالایی بوده و میزان چربی های معلق فاضلاب تولید شده نیز در حجم بالایی است و باید در فرایند تصفیه فاضلاب دامداری توجه به این موارد حائز اهمیت می باشد.
همچنین مواد شوینده ای که برای ضدعفونی کردن شیردوش ها مورد استفاده قرارمیگیرند، بسیار اسیدی و قلیایی است. به همین ترتیب هم طی فرایند تصفیه اثر اسیدی و قلیای پساب ها کاهش می یابد.
با توجه به وجود مقادیر بسیار زیاد نیتروژن، مواد آلی و میکروب‌ها در فاضلاب دامداری بزرگ صنعتی، استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بسیار حائز اهمیت است، که میتوان از خروجی این پکیج ها در بخش‌های مختلف کشاورزی و باغداری، دامداری نیز بهره‌برداری کرد.

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

آشنایی با تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب ، دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مهندسین شرکت فرآب تدبیر

026-34238162

مراحل تصفیه فاضلاب دامداری

تصفیه پساب های تولید شده در دامداری ها بسیار حائز اهمیت است، زیرا این پساب ها شامل مجموعه ای از ذرات جامد معلق، چربی، باکتری ها، انگل ها و مواد آلی و شیمیایی هستند. برای تصفیه این پساب ها، مراحل متعددی باید در نظر گرفته شوند
در روند پکیج تصفیه فاضلاب دامداری چند مرحله مهم در نظر گرفته میشود که با توجه به شرایط محیط ، هر یک می توانند زیرمجموعه هایی را شامل شوند.
در ادامه، مراحل تصفیه پساب دامداری و گاوداری توضیح داده شده است:

1- تصفیه فیزیکی فاضلاب دامداری

تصفیه فیزیکی پساب دامداری با توجه به تولید زیاد پشم و موی حیوانات در محیط های دامداری و گاوداری، با استفاده ازآشغالگیر مکانیکی و دستی انجام می شود، تا از ورود این آلودگی ها به سایر تجهیزات جلوگیری شود. تصفیه فیزیکی فاضلاب، بروی کیفیت کاهش فاکتورهای سنجش پساب ها تاثیری ندارد و فقط به منظور بهبود کارایی مراحل بعدی در تصفیه فاضلاب ضروری می باشد.عدم جمع آوری آلاینده های جامد و معلق با اندازه های بزرگ در این مرحله باعث تأخیر در انجام گام های تصفیه بعدی می‌شود و همچنین ورود آنها به دستگاه‌های تصفیه ممکن است باعث خرابی و صدماتی شود. لذا، لازم است این مشکلات را بهبود بخشیم.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

2- متعادل سازی فاضلاب دامداری

دومین مرحله پکیج تصفیه فاضلاب دامداری، متعادل سازی است که با استفاده از پمپ ها و تجهیزات هوادهی انجام می شود. در این مرحله، کیفیت فاضلاب تولید شده در تمام بخش های تصفیه خانه یکسان شده و مراحل بعدی با راندمان بالاترو کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

3- تصفیه بیولوژیکی فاضلاب دامداری

یکی از بزرگترین خطرات در فاضلاب دامداری ها، وجود مواد آلی است که میزان BOD و COD موجود در این فاضلاب ها به شدت زیاد می باشد. تصفیه بیولوژیکی در این مرحله برای حذف مواد آلی فاضلاب استفاده میشود.
مهم ترین مرحله برای بهبود کیفیت پساب در این مرحله صورت میگیرد، که با استفاده از باکتری های هوازی و بی هوازی ، مواد آلی تجزیه می شود و بصورت لجن در کف تصفیه خانه ته نشین می گردد.
با توجه به شرایط محیطی و نوع فاضلاب و مواد آلی موجود در آنها، روش های تصفیه بیولوژیکی متنوعی بکار می روند. از جمله این روش ها پکیج تصفیه فاضلاب UASB یا UABR می باشد.
اگر هدف تصفیه فاضلاب استفاده از باکتری های بی هوازی باشد،از روش UASB استفاده می شود و اگر از باکتری های هوازی در فرایند تصفیه استفاده شود، ازروش UABR مورد استفاده قرار میگیرد.

در این مرحله از پکیج تصفیه فاضلاب دامداری، مواد آلی تجزیه می شوند و به کمک میکروارگانیسم ها بصورت معلق شده ایجاد می شوند. سپس با استفاده از مواد منعقد کننده مواد آلی تجزیه شده به هم متصل شده و در کف حوضچه تصفیه خانه ته نشین می گردند. لجن هایی که در این مرحله ته نشین می گردند، به صورت دوره ای از تصفیه خانه تخلیه می گردند و یا برای تصفیه بیولوژیکی به عنوان لجن برگشتی مورد استفاده قرار میگیرند.

خرید و قیمت پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

4- تصفیه شیمیایی پساب دامداری

به عنوان آخرین مرحله از پکیج تصفیه فاضلاب دامداری، گند زدایی و ضد عفونی انجام می‌شود. در این مرحله، با استفاده از روش‌های شیمیایی، سعی می‌شود باکتری‌ها و انواع انگل باقی‌مانده در فاضلاب دامداری، با استفاده از کلرزنی و سایر مواد ضد عفونی کننده، از بین بروند. جلوگیری از شیوع بیماری‌ها و حفظ بهداشت عمومی جامعه برای ما در این مرحله بسیار مهم است.

تفاوت پکیج تصفیه فاضلاب دامداری و صنعتی

این دو پکیج تصفیه فاضلاب، کاملا شبیه به یکدیگر و دارای تجهیزات مشابهی می باشند. تفاوت پکیج تصفیه فاضلاب دامداری و صنعتی، در نوع مواد شیمیایی استفاده شده و روند بیولوژیکی آن ها می باشد.
برای تصفیه پساب های صنعتی از مواد ضدعفونی کننده قوی تری استفاده می شود،چرا که مواد آلی و غیر آلی و شیمیایی خطرناک تری در فاضلاب صنعتی موجود می باشد. در نتیجه فرآیندهای بیولوژیکی گسترده تری بکار می رود. همچنین حجم مخازنی که برای محیط های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد، بیشتر از ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب می باشد.

تجهیزات پکیج فاضلاب دامداری

با توجه به مراحل تصفیه فاضلاب دامداری و دستگاه های متعددی برای هر کدام از بخش های مختلف این پکیج ها تعبیه شده است . که برخی از آنها عبارتند از:

  • آشغالگیر دستی و مکانیکی برای تصفیه فیزیکی
  • سیستم پمپاژ برای انجام متعادل سازی
  • چربی گیر DAF یا API
  • تجهیزات هوادهی و بلوئر
  • مخازن متعادل سازی
  • کلر زنی مواد آلی

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

1- حفظ محیط زیست: تصفیه فاضلاب دامداری سبب کاهش آلودگی آب های زیرزمینی و سطحی می شود، که باعث حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی خاک می گردد.
2- بهبود کیفیت آب: تصفیه فاضلاب دامداری کیفیت آب های آلوده را بهبود می بخشد و آب تصفیه شده را قابل استفاده مجدد برای انواع کشاورزی و صنایع مختلف می کند.
3- کاهش بوی نامطبوع: تصفیه فاضلاب دامداری باعث کاهش بوی نامطبوع ناشی از تخلیه فاضلاب های آلوده می گردد.
4- جلوگیری از انتشار بیماری ها: تصفیه فاضلاب دامداری باعث جلوگیری از انتقال بیماری های منتقله از دام به انسان و محیط زیست می شود.
5- بهره گیری از انرژی: برخی از سیستم های تصفیه فاضلاب دامداری از انرژی حاصل از بیوگاز تولید شده در فرآیند تصفیه، برای تأمین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کنند، که باعث کاهش استفاده از منابع انرژی فسیلی می شود.
6- افزایش بهره وری آب: تصفیه فاضلاب دامداری باعث افزایش بهره وری آب مورد نیاز در کشاورزی و سایر صنایع می شود.
7- رعایت استانداردها: تصفیه فاضلاب دامداری باعث رعایت استانداردهای بهداشتی و محیط زیست در دامداری و فعالیت های دیگر مرتبط می شود.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب دامداری چگونه است؟

با توجه به نیاز شستشوی شیردوش ها و سایر وسایل در دامداری با مواد اسیدی و قلیایی، لازم است در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب دامداری از متریال مقاوم استفاده کرد. جنس بدنه این پکیج ها باید کاملا مقاوم در برابر تماس با مواد شیمیایی، آلی، نم، رطوبت و مواد خورنده باشد. همچنین، برای به دست آوردن بهترین کارایی با کمترین هزینه، ظرفیت مخازن باید بر اساس شرایط محیطی و میزان پساب ورودی تعیین شود.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

گروه مهندسی فراب تدبیر یکی از بزرگترین و باسابقه ترین شرکت‌ها در زمینه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب فعالیت می‌کند. مهندسین فراب تدبیربا استفاده از تخصص و تجربه خود، تجهیزات تصفیه فاضلاب را با تنوع بالا و طراحی مطابق با استانداردهای روز جهانی را تولید و عرضه می‌کنند.
برای تصفیه فاضلاب دامداری، در شرکت مهندسی فراب تدبیر پکیج‌های سفارشی با توجه به نوع و ظرفیت دامداری و مواد آلاینده موجود در آن طراحی و تولید می شوند. متخصصان ما در طول فرآیند طراحی و ساخت این پکیج‌ها به طور کامل نظارت دارند.

قیمت تصفیه فاضلاب دامداری

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب دامداری توسط مجموعه فراب تدبیر با توجه به جنس بدنه، اندازه و ظرفیت مخزن، نوع تجهیزات مورد استفاده در آنها و برند قطعات مورد استفاده تعیین می‌گردد. برای استعلام قیمت این پکیج، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کلام آخر

استفاده از فناوری‌های نوین و نظارت مداوم بر عملکرد سیستم‌های تصفیه فاضلاب، موجب از بین بردن مواد آلی و معدنی مضر در فاضلاب و تبدیل آن به محصولات با ارزش می‌شود، که قابل استفاده در زراعت یا رشد جلبک‌ها و گیاهان آبزی می‌باشد. شرکت فراب تدبیر به عنوان یکی از موفق ترین شرکت‌های طراحی و تولید انواع پکیج تصفیه فاضلاب ها از جمله دامداری ها، با ارائه‌ی طرح‌های منحصر به فرد و مناسب برای هر نوع دامداری، به بهبود شرایط بهداشتی و محیطی کمک می‌کند و در کاهش آلودگی های زیست محیطی موثر بوده و به سوددهی برای دامداران نیز می‌انجامد.

026-34238162

مقالات آموزشی تصفیه آب و فاضلاب

مطالب مرتبط

Wastewater treatment of detergent industries

تصفیه فاضلاب صنایع شوینده

Views: 0 تصفیه فاضلاب صنایع شوینده همواره می‌تواند چالشی بزرگ. شوینده‌ها نوعی مواد پاک‌کننده هستند که برای استفاده در مصارف مختلف از جمله لباس‌شویی، ظروف‌شویی و تمیزکردن سطوح مورد استفاده قرار…
حذف آمونیاک از فاضلاب

حذف آمونیاک از فاضلاب

Views: 1حذف آمونیاک از فاضلاب، یکی از مسائل مهم در فرآیند تصفیه فاضلاب می باشد. آمونیاک یک یون مثبت شارژ شده است که از نظر شیمیایی به طور طبیعی در…
پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده

Views: 0پکینگ برج خنک کننده یکی از اجزای حیاتی کولینگ تاورهاست. این پکینگ‌ها در طول عمر مفید دستگاه ممکن است مرتبا نیاز به تعویض داشته باشند. علت عمده تخریب این…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید