پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی از جمله تجهیزاتی می باشد که برای افزودن مواد منعقد کننده و لخته سازی و غیره در فرایندهای تصفیه آب و فاضلاب و همچنین در پالایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد. این تجهیزات قابل برنامه ریزی بوده و مقدار مشخص و دقیق از مواد مورد نظر را در بازه های زمانی تنظیم شده بدون نیاز به اپراتور انسانی تزریق می کند. فرآب تدبیر سازنده انواع محصولات تصفیه آب و پکیج تزریق مواد شیمیایی در ادامه کاربردها، انواع مختلف این تجهیزات و موارد مهم در طراحی و تولید و ساخت و قیمت آنها را بررسی خواهد نمود.

پکیج تزریق مواد شیمیایی چیست؟

افزودن مواد شیمیایی یکی از مهم ترین کارهایی است که به منظور جداسازی ذرات موجود و لخته سازی آن ها و همچنین رسوب زدایی، ضدعفونی سازی مورد استفاده قرار میگیرد. این کار در صنایعی مانند پالایشگاه ها و کارخانجات صنعتی و تصفیه فاضلاب صنعتی مورد مصرف قرار می گیرد. با توجه به اینکه تزریق این مواد نیاز به دقت بالایی داشته و مقدار مشخص آنها در زمان مناسب باید وارد مخزن تصفیه شود، اپراتور انسانی نمی تواند این کار را انجام دهد. پکیج تزریق مواد شیمیایی تجهیزاتی بسیار حرفه ای و پیشرفته می باشند که این اقدامات را با دقت بسیار بالا به صورت خودکار انجام می دهد.

به طور خلاصه باید گفت که برای انجام این کار توسط پکیج هیچ نیازی به اپراتور نیست و تمام کارها به صورت اتوماتیک انجام می شود و به همین جهت تمامی مواد افزوده شده کاملا دقیق هستند. لازم به ذکر است که پکیج تزریق مواد شیمیایی از مجموعه ای از چند مخزن، دوزینگ پمپ، میکسر، اتصالات تشکیل شده و مواد شیمیایی را برای تزریق به سیال مورد نظر آماده می کند.

ساخت پکیج تزریق مواد شیمیایی

اجزای پکیج تزریق مواد شیمیایی

در طراحی و تولید پکیج تزریق مواد شیمیایی چندین قطعه و بخش مهم موجود می باشد و با توجه به اینکه به نوع مواد تزریقی و ظرفیت دستگاه تفاوت هایی در آنها وجود دارد. مهم ترین اجزای دستگاه های تزریق مواد شیمیایی عبارتند از:

دوزینگ پمپ (پمپ تزریق مواد شیمیایی)

یکی از مهم ترین اجزای دستگاه پکیج تزریق مواد شیمیایی، پمپ تزریق می باشد؛ این دستگاه وظیفه تزریق مواد با دوز و اندازه از قبل تعیین شده را دارد .این قطعه را معمولا از موادی می سازند که مقاومت بالایی در برابر انواع مواد شیمیایی داشته باشد. به همین جهت معمولا از متریال های همچون پی وی سی، پلی پروپلین، PVDF و استیل استنلس و PTFF برای ساخت و تولید آنها استفاده میشود. استفاده از این متریال برای ساخت پکیج تزریق مواد شیمیایی باعث میشود تا مواد اسیدی و باز موجود در آن باعث خوردگی اجزای آن ها نشود.

باتوجه به اهمیت بسیار زیاد دقت در تزریق مواد، دوزینگ را می توان به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک تنظیم کرد. موتور این دستگاه با استفاده از انرژی برق، الکترومغناطیس و هیدرولیک عمل می کند. نگه داری و مراقبت و تعمیر به موقع این قطعه اهمیت زیادی دارد زیرا که اگر خراب بشود اختلال در کار پکیج تزریق مواد شیمیایی ایجاد می کند.

مخزن دستگاه تزریق

در ساخت و طراحی پکیج تزریق مواد شیمیایی معمولا با توجه به نوع کاربرد آنها چند مخزن در نظر گرفته می شود. اگر تنها یک مخزن داشته باشیم مستقیما بعد از این که محلول وارد آن می شود به سیال تزریق می گردد. اما در شرایطی که در دستگاه دو مخزن وجود داشته باشد، بعد از این که محلول آماده شود، ابتدا وارد مخزن اول و سپس به مخزن دوم هدایت شده و در نهایت به سیال تزریق میشود

نکته مهم در خصوص مخازن این است که باید از موادی تهیه شوند که در برابر مواد اسیدی و بازی مقاومت داشته باشند. به همین دلیل آن ها را از موادی از قبیل استیل، پلی اتیلن و فولادی با پوشش اپوکسی می سازند که در برابر اسید و باز تاب آوری داشته باشند.

از دیگر تفاوت هایی در ساخت و طراحی پکیج تزریق مواد شیمیایی، اندازه و ظرفیت مخازن می باشند که متناسب با نوع مواد وکاربرد پکیج متفاوت است.

برد کنترل دستگاه تزریق مواد شیمیایی

برد کنترل وظیفه فرمان و دستور دادن به پمپ تزریق را بر عهده دارند، با توجه به این که چه قابلیتی را برای پکیج تزریق مواد شیمیایی در نظر گرفته اند، دستور های این برد به صورت دستی و اتوماتیک اجرا می شود.

طرز کار پکیج تزریق مواد سیمیایی

در این قسمت می خواهیم در خصوص مراحل کار پکیج تزریق مواد شیمیایی توضیح دهیم. برای این کار دو مرحله را داریم مرحله اول ترکیب مواد شیمیایی می باشد که ممکن است به صورت مایع یا پودر باشند. در مرحله بعد محلول را آماده تزریق نموده و برای این منظور نیز قسمت دوزینگ پمپ در نظر گرفته شده است که می تواند محلول به دست آمده را با مقداری مشخص  به مخزن بعدی ارسال کند.

یکی از مهم ترین تمایز هایی که در انواع دستگاه های تزریق وجود دارد، نحوه تنظیم دوز پمپ تزریق می باشد. به همین دلیل ممکن است بنا به شرایط موجود دستی یا اتوماتیک باشد.

قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی

قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی

قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی بر اساس ایتم های مختلفی تعیین می شود که از مهم ترین آنها می توان به تعداد و ظرفیت مخازن اشاره داشت. علاوه براین، توان میکسر و برندی که برای آن مورد استفاده قرار میگیرد نیز تاثیر زیادی بر قیمت نهایی محصول خواهد داشت. از دیگر موارد مهم و تاثیرگذار بر قیمت، دستی یا اتوماتیک بودن تنظیم دوزینگ می باشد.

طراحی، تولید و ساخت پکیج تزریق مواد شیمیایی

شرکت مهندسی فراب تدبیر مفتخر است که با اجرای موفقیت آمیز پروژه های متعدد و همچنین ارتباط مستمر با مراکز معتبر تصفیه آب و فاضلاب در دنیا، به عنوان یکی از تخصصی ترین شرکت های مهندسی آب و فاضلاب در کشور مطرح گردد. در همین راستا این شرکت موفق به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت بهره برداری از تصفیه خانه های فاضلاب و تایید صلاحیت بهره برداری و نگهداری شبکه های فاضلاب از وزارت محترم نیرو شده است. از جمله خدمات ارائه شده در این مجموعه می توان به طراحی و تولید و ساخت پکیج تزریق مواد شیمیایی در ظرفیت های مختلف اشاره نمود. برای ارتباط بیشتر و بهتر و برای اطلاع از قیمت پکیج های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید.

تجهیزات تصفیه آب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

مشاوره
طراحی
تولید
مخازن FRP  (Fiber Reinforced Plastic) از پرکاربردترین انواع مخازن در صنعت تولید محصولات تصفیه آب می باشد که به صورت چند جداره طراحی…
فیلتر کارتریج
مشاوره
طراحی
تولید
فیلتر کارتریج Cartridge Filter استوانه های توخالی می باشند که از محصولات تصفیه آب و فاضلاب بوده و به منظور جداسازی ذرات معلق…
فیلتر کربنی
مشاوره
طراحی
تولید
فیلتر کربنی که با نام های دیگری همچون فیلتر کربن اکتیو نیز شناخته شده می باشد، شیوه ای ساده و ارزان قیمت برای…
فیلتر شنی
مشاوره
طراحی
تولید
فیلتر شنی sand filter از تجهیزات ارزان با ساختاری ساده بری از بین بردن ذرات معلق در آب می باشد که در طراحی…
سختی گیر رزینی
مشاوره
طراحی
تولید
سختی گیر رزینی کاربردی ترین و رایج ترین نوع دستگاه های کاهش دهنده سختی آب می باشد که در انواع مختلف اتوماتیک و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست