ایستگاه پمپاژ فاضلاب

ایستگاه پمپاژ فاضلاب

Views: 0

ايستگاه پمپاژ فاضلاب يک سيستم است که شامل يک يا چند پمپ لجن کش و خردکن است که به صورت سري يا در بعضي موارد موازي درون يک واحد به نام ليفت استيشن قرار دارند. اين واحد می تواند از جنس پلي‌اتيلن دو لايه یا متریال دیگر باشد و داراي کانال‌ها و لوله‌هايي براي دريافت و پمپاژ فاضلاب از سطح پايين به سطح بالا مي‌باشد.
به علاوه، این سیستم دارای تابلو برق و سیمکشی‌هایی است که وظیفه برنامه‌ریزی و هدایت پکیج‌ها برای شناسایی میزان پساب و راه‌اندازی در هنگام نیاز را بر عهده دارند. در ادامه، شرکت مهندسی فرآب تدبیر پارامترهای اصلی مؤثر در طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب و اجزای اصلی ساخت این تجهیزات حیاتی برای پمپاژ و هدایت آنها به داخل شبکه شهری را مورد بررسی قرار داده است. شرکت فرآب تدبیر علاوه بر طراحی و ساخت انواع پکیج فاضلاب صنعتی، بهداشتی و غیره انواع تجهیزات فاضلاب را نیز ارائه می دهد.

برای اطلاع از قیمت انواع پکیج تصفیه فاضلاب و تجهیزات مرتبط با کارشناسان فرآب تدبیر تماس بگیرید.

استفاده پکیج پمپاژ فاضلاب

ایستگاه پمپاژ فاضلاب چیست؟

یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب شامل یک مخزن بزرگ و حداقل یک پمپ لجن کش است که برای انتقال آن از یک سطح پایین به یک سطح بالاتر استفاده می‌شود. این مخزن به عنوان یک مخزن گیرنده برای یک ساختمان یا گروهی از ساختمان‌ها عمل می‌کند.
فاضلاب در چاه پمپاژ جمع می‌شود تا به سطح از پیش تعیین شده برسد. پس از رسیدن به این سطح، پمپ سپتیک وارد عمل می‌شود و آن را تحت فشار قرار می‌دهد تا از چاه پمپاژ به سمت بالا جابجا شود، تا وارد خط اصلی شود، سپس از نیروی جاذبه استفاده می‌شود تا وارد لوله کشی اصلی شود.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب چیست؟

کاربردهای لیفت استیشن فاضلاب

لیفت استیشن فاضلاب یک سیستم است که از یک مخزن ذخیره و یک یا چند پمپ (عمدتا پمپ‌های لجن‌کش) تشکیل شده است که به دبی مشخصی، پساب را از یک نقطه پایین‌تر به سمت اگوی شهری پمپاژ می‌دهد. سیستم فاضلاب از شبکه لوله‌هایی تشکیل شده که پساب را از خانه‌ها و مراکز دیگر جمع آوری کرده و به لوله اصلی انتقال می دهد.
معمولا، اگوی شهری برای انتقال پسماندها به تصفیه‌خانه فاضلاب اصلی شهر، به نیروی گرانشی وابسته است. اما در مناطق کم ارتفاع که اگوی فاضلاب اصلی بالاتر از لوله‌های خانگی قرار دارد، نیاز به روش دیگری برای انتقال به اگوی اصلی وجود دارد. به همین دلیل ایستگاه پمپاژ فاضلاب، نقش مهمی در انتقال پساب از نقاط کم ارتفاع به نقاط بالاتر دارد.

موارد استفاده پکیج پمپاژ فاضلاب عبارتند از:

۱. انتقال فاضلاب از ساختمان‌ها:

در ساختمان‌های چند طبقه، پساب طبقات منفی به طور مستقیم به سیستم شهری تخلیه نمی‌شود. به دلیل ارتفاع کم این طبقات، فاضلاب به طور طبیعی به سمت سیستم شهری جریان نمی‌یابد. در این شرایط، ایستگاه پمپاژ فاضلاب با پمپاژ به ارتفاع بالاتر، امکان تخلیه آن به سیستم شهری را فراهم می‌کند.
در مناطقی که شیب زمین کم است، پساب به طور طبیعی به سمت سیستم شهری جریان نمی‌یابد. در چنین شرایطی، ایستگاه پمپاژ فاضلاب از طریق فشار لازم، پساب را به سمت سیستم شهری هدایت می‌کند.

۲. انتقال فاضلاب به تصفیه خانه:

در بسیاری از موارد، تصفیه خانه در فاصله دور از مناطق مسکونی قرار دارد. انتقال فاضلاب در این مسافت‌ها با کمک از لوله‌های ثقلی دشوار و پرهزینه است. ایستگاه‌های پمپاژ از طریق پمپاژ، امکان انتقال آن در مسافت‌های طولانی را به شکل موثر و با استفاده از لوله هایی با قطر کوچکتر فراهم می‌کنند. ایجاد اختلاف ارتفاع نیز یک موضوع مهم است؛ زیرا تصفیه خانه فاضلاب ممکن است در ارتفاعی بالاتر از نقطه جمع آوری قرار داشته باشد. به همین دلیل، ایستگاه پمپاژ فاضلاب با پمپاژ به ارتفاعی بالاتر، امکان انتقال آن به تصفیه خانه را فراهم می‌کند.

۳. کاربردهای صنعتی:

انتقال فاضلاب صنعتی: پساب حاصل از فرآیندهای صنعتی باید قبل از تخلیه به سیستم شهری، تصفیه شود. ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب صنعتی می‌توانند پساب را به تصفیه‌خانه‌های صنعتی یا سیستم شهری منتقل کنند.
تخلیه مخازن سپتیک: مخازن سپتیک باید به صورت منظم تخلیه شوند. ایستگاه‌های پمپاژ، برای تخلیه این مخازن به‌طور کارآمد و بدون نیاز به تانکرهای حمل فاضلاب، می‌توانند استفاده شوند.

قیمت خرید ایستگاه پمپاژ فاضلاب

طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب

با اینکه پمپاژ از جمله فرآیندهای اصلی در طراحی تأسیسات تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب قرار نمی‌گیرد، اما از اهمیت بالایی به عنوان تأسیسات جانبی و تکمیلی برخوردار است. پمپ‌ها و عملیات پمپاژ در طرح های مرتبط با خطوط آبرسانی و سیستم‌های جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب به منظور افزایش فشار به منظور جابجایی مایع از سطح پایین به سطح بالاتر استفاده می شود.
در شبکه‌های توزیع آب، ممکن است پمپ‌ها به عنوان پمپ‌های آبرسانی برای تأمین آب از منابع خارجی یا به عنوان پمپ‌های تقویتی برای افزایش فشار در سیستم استفاده شوند. در شبکه‌های جمع آوری و خطوط انتقال نیز در مناطقی که توپوگرافی نامناسب و ناهمگن باشد، یا شیب زمین هیدرولیکی جریان را تغییر ندهد، از ایستگاه پمپاژ فاضلاب یا ایستگاه‌های بالابر برای انتقال پساب به تأسیسات پایین‌دستی استفاده می‌شود.

انتخاب و خرید پکیج پمپاژ فاضلاب

به‌طور معمول، برای انتخاب بهترین روش تصفیه و انتقال فاضلاب، بهتر است مقایسه‌های اقتصادی و فنی همزمان انجام شود. در نهایت، با مقایسه عوامل مختلف، بهترین گزینه انتخاب خواهد شد. این موضوع نیز برای انتخاب جنس بدنه و مصالح صدق می‌کند. بنابراین، با تجربیات قبلی می‌توان فاکتورهای زیر را در نظر گرفت: افزایش جهانی قیمت فلزات مقاوم، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و طول عمر سازه، کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری و اجرای ابتدایی، هزینه‌های راهبری، بهره‌برداری و نگهداری سالیانه.
با توجه به شاخص‌های مذکور، استفاده از ترکیبات کامپوزیت، به لحاظ شرایط فنی، اقتصادی و زیست محیطی بسیار مناسب، کارآمد و در اولویت است.

لیفت استیشن فاضلاب

مزایا و ویژگی های لیفت استیشن فاضلاب

پکیج پمپاژ فاضلاب با کارایی بسیار بالا، در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایستگاه پمپاژ فاضلاب، دارای ویژگی‌ها و مزایای استثنایی است که منجر به کاهش هزینه‌های زیادی برای پیمانکاران و کارفرمایان می‌شود. بهره‌برداری از این ایستگاه ها، امکان سفر تا سطوح بالاتری از بهره‌وری و کارایی را در اختیار قرار می‌دهد. در زیر به مزایای آن اشاره می‌شود:
– طراحی و تکنولوژی پیشرفته و بی‌نظیر
– نصب و راه‌اندازی آسان
– به فضای کم نیاز دارد
– جلوگیری از منتشر شدن بوی بد و نامطبوع فاضلاب
– نگهداری و تعمیر آسان
اما به علت محیط خورنده بودن پساب، توصیه می‌شود به طور منظم و دقیق لیفت استیشن را چک کرده و به خوبی نگهداری کنید.

ایستگاه پمپاژ صنعتی

قیمت خرید ایستگاه پمپاژ فاضلاب (لیفت استیشن فاضلاب)

قیمت ایستگاه پمپاژ فاضلاب معمولاً بر اساس عوامل مختلفی از جمله نوع و حجم پساب، پمپ مورد استفاده، جنس و ابعاد مخزن لیفت استیشن و غیره تعیین می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد لیست قیمت‌های ایستگاه پمپاژ فاضلاب، می‌توانید با کارشناسان فرآب تدبیر تماس بگیرید. قیمت ایستگاه پمپاژ در شرکت آب سازه با توجه به قیمت روز مواد مانند پلی‌اتیلن محاسبه می‌شود. به منظور اطلاعات دقیق‌تر و رفع هرگونه ابهام، توصیه می‌شود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

مطالب مرتبط

کاربرد لجن در تصفیه خانه های فاضلاب

کاربرد لجن در تصفیه خانه های فاضلاب

Views: 2کاربرد لجن در تصفیه خانه های فاضلاب بعد از هر فرآیند در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، موادی به جا می‌مانند که دیگر هیچ ارتباطی با خروجی نهایی ندارند و حقیقتا محصول…
پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب

Views: 4پکیج تصفیه فاضلاب پکیج تصفیه فاضلاب، یک سیستم قابل حمل یا ثابت است که برای تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود. این سیستم شامل تجهیزاتی مانند بلوئرها، دیفیوزرها، مدیاها و ..…
قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فرآورده های گوشتی

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

Views: 4پکیج تصفیه فاضلاب فلزی شرکت مهندسی فراب تدبیر تصفیه  یکی از برترین شرکتهای تخصصی در زمینه مشاوره و اجرای سیستم های تصفیۀ آب و فاضلاب در ایران است .…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید