تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

بازدیدها: 1

تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

فاضلاب بعنوان منشا بزرگی از آلودگی برای محیط زیست میباشد، که اگر بدرستی مراحل تصفیه فاضلاب صورت گیرد، می تواند بعنوان منبع قابل توجهی برای استفاده مجدد آب غیر قابل شرب جهت مصارف کشاورزی و صنایع مختلف نیز باشد.
تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب شامل مجموعه‌ای از دستگاه‌ها و تجهیزات است که برای پاکسازی فاضلاب و حذف آلودگی‌های موجود در آن به کار می‌رود. این تجهیزات به شکل‌ها و انواع مختلفی وجود دارند و براساس نوع و حجم فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند.
شرکت مهندسی فراب تدبیر تصفیه با سابقه فعالیت بیش از 15 سال در زمینه طراحی و اجرای انواع پکیج تصفیه فاضلاب، اهمیت استفاده مجدد از پساب در عصر حاضر، را بسیار مهم و حیاطی می داند.

دریافت مشاوره رایگان طراحی و تولید انواع پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، مشخصات فنی و ظرفیت های مختلف تجهیزات با مهندسین شرکت فرآب تدبیرتماس داشته باشید.

026-34238162

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب پساب تولید شده در صنایع مختلف و مجتمعهای مسکونی، تجاری، بیمارستان ها را با استفاده از مراحل مختلف و تجهیزات مرتبط ، تصفیه می کند.
پکیج تصفیه فاضلاب با انجام مراحل متفاوت تصفیه فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و هوادهی، مواد بیماری‌‏زای و آلی موجود در فاضلاب، را کاهش داده و حذف مینماید.

در نهایت انجام تصفیه فاضلاب، پساب خارج شده از این سیستم زلال، بدون بو و قابل تخلیه در طبیعت و مورد استفاده در صنایع مختلف، زراعت و کشاورزی ارائه میکند.
امروزه با توجه به بالا رفتن تراکم واحدهای مسکونی، تجاری، اداری و… در شهرها و بالا رفتن میزان پسماندهای خروجی از صنایع مختلف، طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعریف تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب به معنای روش‌ها و فرآیندهایی است که برای حذف آلودگی‌ها و ذرات مضر موجود در فاضلاب صورت می‌گیرد. به طور کلی، تصفیه فاضلاب شامل مراحل مختلفی است که به منظور حذف بیولوژیکی و فیزیکی آلودگی از فاضلاب انجام می‌شود. تصفیه فاضلاب به کاهش آلودگی آب و بهبود کیفیت آب مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بتواند به منابع آبی پاک و سالم کمک کند و از آلودگی و بیماری‌های مرتبط با آب جلوگیری کند.

تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب مجموعه ای ازقطعات یدکی است که با کمک آنها، فعالیت سیستم تصفیه فاضلاب شروع شده و طی گذراندن مراحل خود، فاضلاب با میزان آلودگی زیاد را تصفیه می نماید.برخی از تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب عبارتند از : آشغالگیر ، دبی سنج ، بلوئر ، دیفیوزر ، پکینگ مدیا ، میکسر ، لجن روب و…

تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

استعلام ساخت و طراحی تصفیه خانه فاضلاب شرکت ها ، ازکارشناسان شرکت مهندسی فرآب تدبیر

026-34238162

۱: آشغالگیر

یکی از تجهیزات جانبی تصفیه خانه فاضلاب آشغالگیرها هستند. این تجهیزات دارای سوراخ های هم اندازه ای است، که برای حذف مواد شناور و مواد جامد درشت داخل پساب به کار می روند.
آشغالگیر تصفیه خانه ها می توانند از مفتول ها، سرریز ها یا میله های موازی تشکیل شده باشند. از این طریق مواد جامد مانند پارچه، چوب، تخته وچشم ها و موهاس زائد و دیگر اشیا بزرگی که وارد فاضلاب شده اند، حذف می شوند. بر اساس روش پاکسازی آشغالگیرها به دو دسته پاک شونده دستی و آشغالگیر های اتوماتیک تقسیم بندی شده اند.

بنابر این میتوان گفت: آشغالگیر ها یکی از مهمترین تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب می باشند که در دو نوع اتوماتیک و دستی تقسیم می شوند. برای جلوگیری از ورود مواد جامد شناور یا معلق به فاضلاب، اشغالگیر ها در دو نوع دانه درشت و ریز طراحی شده اند.

در این مرحله آشغالها بوسیله دستگاه هیدرولیکی آبگیری و متراکم شده سوزانده می شوند . در حالت دیگر هم مواد ضایع توسط دستگاه خردکن ریز می شوند و مجددا به فاضلاب برمی گردند.

تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

برخی عوامل تاثیر گذار در انتخاب آشغالگیر

• نوع فاضلاب ورودی (صنعتی،خانگی)
• میزان فاضلاب ورودی
• امکانات اولیه (برق، آب، جاده دسترسی و…)
• نحوه بهره برداری و نیروی متخصص

۲- دبی سنج (FLOW METER)

دبی سنج فاضلاب جریان فاضلاب با دبی های مختلف را در لوله ها و کانال های باز اندازه گیری می کند. دبی سنج فاضلاب تجهیزاتی است که برای اندازه‌گیری دبی جریان فاضلاب در منابع آب شهری، خطوط فاضلاب و به طور کلی در سیستم‌های فاضلاب استفاده می‌شود.

این تجهیزات معمولاً شامل یک سنسور دبی، الکترونیک قدرتمند و نمایشگر می‌باشد. با استفاده از دبی سنج فاضلاب می‌توان جریان فاضلاب را دقیقاً اندازه گیری کرده، داده‌های مربوط به آن را ثبت کرد و براساس آن‌ها تصمیم‌گیری‌های منطقی انجام داد. دبی سنج های فاضلاب متداول عبارتند از: فلومترهای مغناطیسی و فلومترهای
فراصوتی (Ultrasonic) بدون تماس.

۳- چربی گیر

با هدف حفاظت از وسایل مکانیکی و کاهش گرفتگی چربی ها و ضایعات در مسیر انتقال فاضلاب چربی گیری تعبیه شده است. بوسیله دستگاه چربی گیرصنعتی و سیستم های هوادهی ، ذرات چربی شناور در فاضلاب های حاوی مواد چربی زیاد جدا می شوند.

۴- بلوئر

بلوئر هوادهی یا دمنده هوا یکی دیگر از تجهیزات جانبی تصفیه خانه است. این وسیله برای تامین و دمیدن هوا و انتقال آن به داخل لوله ها و مخزن هوازی کابرد دارد. بر اساس نوع طراحی و نحوه عملکرد بلوئر ها به چند دسته تقسیم بندی می شوند. مهمترین مدل های این وسیله: بلوئرهای روتس ROOTS وساید چنلSIDE CHANNEL می باشند.

بلوئرهای روتس با توجه به رنج وسیع هوادهی، برای تصفیه خانه های فاضلاب بزرگ تر با ابعاد و دبی بالاترمناسب می باشد. دامنه بزرگ تر برای هوادهی و قابلیت استفاده برای فشارهای بالا، از مهم ترین مزایای بلوئرهای روتس می توان بیان کرد.

بلوئرهای ساید چنل بخاطر تولید هوای کمتر، برای حوضچه های کم عمق، کم فشار و دبی های پایین تر کابرد دارد. قیمت پایین، و قابلیت نصب و را اندازی ساده تر، نویز و صدای کمتر از مزایای بلوئر ساید چنل می باشد.

تجهیزات جانبی تصفیه خانه فاضلاب

۵- دیفیوزر

دیفیوزر یا همان پخش کننده هوا می باشند که برای انتقال هوا و اکسیژن به درون حوضچه های آب و فاضلاب استفاده می شود. دیفیوزرها همان پخش کننده های غشایی هستند که به شکل دیسک و لوله ها تعبیه می شوند.
دیفیوزر های هوادهی در تصفیه فاضلاب وظیفه پخش هوای تولید شده از طریق بلوئر ها را دارند. دیفیوزرها بسته به کاربرد آن ها به دو دسته حباب ریز و حباب درشت تقسیم می شوند. دیفیوزر هوادهی یکی از ابزارهای مهم و معمول درسیستم هوارسانی به تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی می باشد.

۶- تجهیزات تصفیه فاضلاب : پکینگ مدیا

در تصفیه خانه فاضلاب مرحله فرآیند بیولوژیکی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: رشد معلق و رشد چسبیده که در این فرایند، میکروارگانیسم های فاضلاب به یک مدیای جامد بی اثر متصل می شوند.
پکینگ مدیا در دو نوع ثابت و معلق تهیه می شوند. پکینگ مدیا با انواع مختلف و سطح کابردی ویژه متفاوت در فرآیندهای مختلفی از جمله هوازی IFAS، MBBR، AGAR و بی هوازی UAFBR استفاده می‌ شود. از مزایای مهم استفاده از پکینگ مدیا در سیستم های تصفیه بیولوژیکی است که باعث افزایش بارگذاری و راندمان فرایند های تصفیه فاضلاب و در نتیجه افزایش راندمان تصفیه خانه می شود.

خرید تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

۷- تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب : میکسر

برای بهم زدن فاضلاب، مختلط کردن و یکنواخت سازی پساب در مخازن تصفیه فاضلاب، میکسر یا همزن مستغرق استفاده می شود. میکسرها یکی از تجهیزات جانبی تصفیه فاضلاب می باشند و با ایجاد جریان بسیار قوی برای از بین بردن لایه بندی آب و اختلاط و هم زدن لایه های آب و فاضلاب استفاده می شود. با استفاده از میکسر رسوبات ته نشین شده احیا می شوند. می شود.
انواع مختلف میکسرها در مخازن استفاده می شوند و با نام های میکسر مستغرق ثابت و میکسر مستغرق شناور شناخته می شوند.
در مخازن یا تانک های متعادل ساز، میکسرهای همزن وظیفه همگن کردن و یکنواخت کردن محتویات درون مخزن را بر عهده دارند. در مخازن انوکسیک میکسرها در جهت حذف مواد بیولوژیکی مانند نیترات کاربرد و نقش موثری دارند.

۸- تجهیزات تصفیه فاضلاب : لجن روب

برای جمع آوری لجن ، کف آب وهدایت ذرات قابل ته نشینی به انتهای حوضچه از مکانیسک لجن روبی استفاده می شود. این فرایند در فرایند تصفیه فاضلاب در داخل استخرهای ته نشینی کاربرد دارد.
یکی از پرکاربردترین و مهم ترین تجهیزات جانبی تصفیه فاضلاب، سیستم لجن روب دوار است . معمولا این تجهیزات برای جمع آوری لجن در حوضچه های دایره ای و استوانه ای استفاده می شود. از لجن روب های رفت و برگشتی هم در حوضچه های با سطح مقطع مستطیلی استفاده می شود.

سفارش ساخت و راه اندازی تصفیه خانه

شرکت مهندسی فراب تدبیر تصفیه پیشرو در زمینه علم مهندسی تصفیه آب و فاضلاب موفق به اجرای پروژه های متعدد ساخت و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب و انواع پکیج تصفیه فاضلاب می باشد. شرکت مهندسی فراب تدبیر تصفیه با بیش از 15 سال فعالیت در این زمینه، توانسته به عنوان یکی از کارآمدترین و بزرگترین شرکت ها در زمینه مهندسی آب و فاضلاب در سطح کشور شناخته شود.
تیم خدمات فنی فراب تدبیر آمادگی نصب انواع تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب و اجرای تصفیه خانه آب و فاضلاب در مناطق مختلف و به صورت کاملا حرفه ای و کمترین زمان ممکن را دارد.

شماره تماس با شرکت طراحی و ساخت تصفیه خانه

02634238162

مقالات آموزشی تصفیه آب و فاضلاب

مطالب مرتبط

پکیج تصفیه فاضلاب پرورش ماهی و شیلات

پکیج تصفیه فاضلاب پرورش ماهی و شیلات

بازدیدها: 1پکیج تصفیه فاضلاب پرورش ماهی و شیلات تصفیه فاضلاب برای پرورش ماهی و آبزیان و صنایع شیلاتی بسیار حیاتی است، زیرا این صنایع به مقدار زیادی از آب برای…
روش های دفع فاضلاب

روش های دفع فاضلاب

بازدیدها: 2روش های دفع فاضلاب و معرفی انواع آن سیستم دفع فاضلاب یک موضوع حیاتی است که نیازمند درک دقیق مفهوم فاضلاب می‌باشد. فاضلاب به دو دسته فاضلاب سبک و…
فیلتر پرس چیست؟

فیلتر پرس چیست؟

بازدیدها: 1فیلتر پرس چیست؟ فیلتر پرس یک دستگاه است که از صفحات متعددی تشکیل شده و به صورت کنار هم قرار گرفته است، همراه با روکش پارچه‌ای فیلتری ویژه. این…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید