پکیج تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه

بازدیدها: 1

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه می تواند یکی از راهکارهای ایده آل برای کاهش مصرف آب در صنایع مواد غذایی به شمار رود که منجر به اصلاح پساب ها و استفاده مجدد از آنها خواهد شد. به دلیل نوع پساب های تولید شده در این صنایع و بالا بودن بیش از اندازه BOD و COD در آنها، لازم است از روش های مختلف برای بهبود کیفیت فاضلاب های صنایع نوشابه و آبمیوه استفاده شود. فرآب تدبیر تصفیه؛ تولیدکننده محصولات تصفیه فاضلاب انواع مختلف پکیج های تصفیه پساب های صنایع نوشیدنی و نوشابه را طراحی و تولید نموده و با قیمت مناسب ارائه می دهد. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های این پکیج ها در ادامه اطلاعاتی ارائه شده است.

ویژگی های فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه

فاضلاب صنایع نوشابه و آبمیوه شامل مواد مختلفی مانند آب، دی اکسید کربن، کافئین، شیرین کننده ها، اسید ها، مواد معطر و بسیای مواد دیگر حتی به میزان کم می باشند. در این صنعت به دلیلی شستشوی ماشین آلات، کف، شیشه های خالی و … مصرف آب بسیار بالا می باشد. آب مصرفی برای شست و شو و بخصوص شست و شوی شیشه ها از آب شهری تامین و در حدود ۷۹ درصد از آب مصرفی این صنعت به فاضلاب تبدیل می شود. میزان فاضلاب تولیدی ۲ الی ۴ لیتر به ازای هر لیتر نوشابه یا آبمیوه تولیدی می باشد. با توجه به کمبود بسیار زیاد منابع آبی، این رقم و آمارها می تواند یک نگرانی بزرگ را به همراه داشته باشد.

اغلب به علت استفاده از سود در شست و شوی، فاضلاب قلیایی می باشد. آنالیز های آزمایشگاهی نشان داده است فاضلاب صنایع نوشابه و آبمیوه از نوع متوسط و رقیق می باشد. با این حال از لحاظ بار آلودگی و کیفی دارای مواد آلاینده و شاخص های آلودگی بالا می باشد که نمی توان بدون انجام تصفیه به فاضلاب شهری تخلیه نمود. لازم به ذکر است که میزان BOD در این صنایع حدود 600 تا 4500 می باشد که استفاده از روش های بیولوژیکی برای کاهش آن را ضروری می کند. علاوه براین، در این پساب ها COD حدود 1200 تا 8000 می باشد که می تواند یک زنگ خطر برای ورود این پساب ها بدون تصفیه به طبیعت باشد.

تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه چیست؟

تکه های باقی مانده در روند تولید آبمیوه و انواع نوشیدنی ها و همچنین مواد و ذرات آلاینده با اندازه های بزرگ که در مراحل شستشوی دستگاه ها و سطوح به فاضلاب افزوده میشوند و سایر آلاینده ها لازم است به شیوه های مختلف از بین بروند. پکیج تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه مجموعه ای روش های مختلف را به کار گرفته و در نهایت منجر به بهبود شاخص های کیفی در این پساب ها میشود.

به عبارت دیگر، مجموعه ای از تجهیزات و اجزای مختلف که در تصفیه خانه های بزرگ با حوضچه های سیمانی و بتنی مورد استفاده قرار میگیرند، در اندازه های کوچک و به صورت پکیج درون یک مخزن فلزی قرار خواهند گرفت. در نهایت با نصب و قرار دادن پکیج در فضای سرپوشیده یا روباز بدون ساخت و ساز امکان ورود پساب ها به آن و خروج پس از تصفیه فراهم می شود. این تجهیزات شباهت زیادی با پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی دارند.

روش های تصفیه فاضلاب صنایع نوشابه و آبمیوه

تنوع در مواد آلاینده صنایع تولید نوشیدنی و نوشابه بسیار زیاد می باشد و هر یک با شیوه های مختلفی قابل حذف هستند. به همین دلیل در پکیج های تصفیه پساب های کارخانجات نوشابه سازی از چند روش و گام مختلف استفاده میشود که عبارتند از:

تصفیه فیزیکی پساب های صنایع نوشابه سازی

همان طور که اشاره شد در پساب های کارخانجات تولید آبمیوه و نوشیدنی ها تکه های بسیار زیادی از میوه ها و غیره معلق می باشد. برای این منظور از تجهیزات مختلف از قبیل آشغاگیرها و دانه گیرها استفاده میشود که با سرعت بالا و با دقت زیاد ذرات بزرگ از پساب ها جمع اوری میشوند.

متعادل سازی فاضلاب

به عنوان دومین مرحله لازم است کیفیت و غلظت پساب ها در بخش های مختلف آن متعادل شود. با انجام این مرحله سایر گام ها با راندمان بهتری صورت گرفته و کارایی دستگاه افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است که پس از متعادل سازی به ذرات معلق با اندازه های کوچک که توسط دانه گیر و آشغالگیر قابل جمع آوری نمی باشند فرصت داده میشود تا ته نشین شوند.

تصفیه بیولوژیکی فاضلاب صنایع تولید آبمیوه

از اصلی ترین مراحل در پکیج های تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه سازی می توان به تصفیه بیولوژیکی در آنها اشاره نمود. در این مرحله به کمک روش های بی هوازی و هوازی میکروارگانیسم ها بسیاری از مواد آلی را تجزیه نموده و منجر به کاهش BOD خواهند شد.

تصفیه شیمیایی پساب کارخانجات نوشابه و آبمیوه

در آخرین مرحله می توان از مواد شیمیایی مختلف به منظور گندزدایی و ضد عفونی و حذف مواد شوینده و غیره که از بخش های مختلف این کارخانجات وارد پساب شده اند استفاده نمود. این مرحله همچنین می تواند باعث زلال سازی پساب ها شده و در نهایت آب خروجی قابل استفاده در کشاورزی و باغبانی و همچنین بخش های صنعتی خواهد بود.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه

پکیج های تولید شده برای این صنایع بر اساس میزان پساب تولیدی در آنها طراحی می شوند و به همین دلیل اندازه و ابعاد آنها با هم تفاوت دارد. قیمت های ارائه شده برای این پکیج ها با توجه به اندازه و ابعاد مخزن، جنس بدنه و متریال به کار رفته در آنها و همچنین روش های تصفیه پیاده سازی شده در هر یک تعیین می گردد. لازم به ذکر است که قطعات داخلی و تجهیزات این پکیج ها متعلق به برندهای مختلفی بوده و بسیاری از آنها وارداتی می باشند. به همین دلیل در نهایت نوسانات نرخ ارز می تواند بر قیمت پکیج تاثیر زیادی داشته باشد. برای استعلام قیمت پکیج می توانید با فرآب تدبیر تصفیه تماس بگیرید.

طراحی، تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع آبمیوه و نوشابه

در طراحی و تولید و ساخت این پکیج ها باید استانداردهای متعددی رعایت شود تا در نهایت مخزن در برابر شرایط مختلف مقاومت مطلوبی داشته باشد. علاوه براین، روش های تصفیه پیاده سازی شده در آنها نیز بر اساس نوع پساب ها و مواد آلاینده موجود تعیین می گردد که این مساله در محصول نهایی تاثیر زیادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از انواع پکیج های تصفیه صنایع آبمیوه و نوشابه و دریافت مشاوره رایگان قبل از ثبت سفارش می توانید با کارشناسان فرآب تدبیر تصفیه تماس بگیرید.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

نیاز به مشاوره دارید؟

همین حالا جهت مشاوره رایگان، اطلاع از قیمت و مشخصات فنی محصولات با کارشناسان فراب تدبیر تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب

بازدیدها: 2 پکیج تصفیه فاضلاب پکیج تصفیه فاضلاب، یک سیستم قابل حمل یا ثابت است که برای تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود. این سیستم…
قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فرآورده های گوشتی

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

بازدیدها: 3 پکیج تصفیه فاضلاب فلزی شرکت مهندسی فراب تدبیر تصفیه  یکی از برترین شرکتهای تخصصی در زمینه مشاوره و اجرای سیستم های…
پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

بازدیدها: 2 پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن شرکت مهند سی فراب تدبیر ارائه دهنده انواع خدمات مهندسی و تخصصی مربوط در حوضه مشاوره،طراحی…
پکیج تصفیه فاضلاب هتل

پکیج تصفیه فاضلاب هتل

بازدیدها: 0 پکیج تصفیه فاضلاب هتل پکیج تصفیه فاضلاب هتل یکی از زیرمجموعه های تجهیزات تصفیه فاضلاب است، که چندین فرایند مختلف را…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

بازدیدها: 7 پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی شرکت مهندسی فراب تدبیر تصفیه تمامی خدمات ساخت و راه اندازی و نصب انواع پکیج فاضلاب…
سپتیک تانک

سپتیک تانک

بازدیدها: 5 سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید