پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از آن در این صنایع از سوی سازمان حفاظت محیط زیست الزامی می باشد. این تجهیزات به دلیل استفاده از روش های مختلف تصفیه و جمع آوری و حذف ذرات معلق فلزات سنگین و خطرناک تاثیر بسزایی بر کیفیت پساب های خروجی دارند. عدم استفاده از این پکیج ها و روش های تصفیه در نظر گرفته شده در آنها منجر به ورود فلزات خطرناک و انواع چربی و روغن با حلقه های پیچیده آمید به طبیعت میشود. فرآب تدبیر تصفیه از جمله تولیدکنندگان این دستگاه ها بوده و در ادامه به معرفی کامل ویژگی ها و قیمت و نحوه طراحی و تولید و ساخت آنها اشاره خواهد داشت.

ویژگی های فاضلاب صنایع فلزی

در میان انواع مختلف فاضلاب های تولید شده در بخش های صنعتی، پساب صنایع فلزی و فولاد و آبکاری در گروه خطرناک ترین گزینه ها قرار میگیرند. این پساب ها حاوی حجم بالایی از ذرات فلزات سنگین، چربی و روغن، اسیدها و مواد قلیایی و همچنین مواد آلی و رنگی و آنیون ها می باشند که در مراحل مختلف تولید به آب مصرفی افزوده میشوند. از رایج ترین فلزات سنگین در این پساب ها می توان به کروم، zn، Ni، cu، cd و pb اشاره نمود که در مشکلات متعددی را برای سلامتی انسان به همراه دارند.

علاوه براین، در فاضلاب صنایع آبکاری و فولادی و فلزی مقدار زیادی سیانور، تارتارات و سیترات و همچنین فسفا و سیلیکات و سولفات محلول می باشد که هر یک دارای اثرات منفی متعدد بر طبیعت و سلامت محیط زیست دارند. به همین دلیل ورود این نوع از پساب ها بدون تصفیه به طبیعت کاملا ممنوع می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فولاد و آبکاری

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی چیست؟

همان طور که اشاره شد، فلزات سنگین و مواد آلی و اسید و قلیایی و همچنین چربی و روغن های آبکاری به مقدار زیاد در پساب های خروجی از این کارخانجات وجود دارد. پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی با بهره مندی از تجهیزات متعدد و پیاده سازی روش های مختلف تلاش میکند تا اثرات منفی این مواد در پساب ها کاهش پیدا کنند. در این پکیج ها در حالت کلی از سه روش تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی با انواع مواد منعقد کننده و فیلتراسیون های مختلف استفاده میشود که در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

مساله بسیار مهم درباره این پکیج ها، متریال مورد استفاده برای مخزن و سایر تجهیزات داخلی در آنها می باشد. فلزات معلق در فاضلاب و مواد اسیدی و قلیایی و غیره دارای خاصیت خورندگی بالایی بوده و به همین دلیل باید متریالی انتخاب شود که مقاومت بالایی در این زمینه داشته باشند. این مخازن اغلب فلزی و فایبرگلاس می باشند و با لایه هایی از اپوکسی در برابر این مواد مقاوم می شوند. انتخاب متریال مناسب برای بدنه این مخازن در مرحله طراحی و تولید بررسی شده و با رعایت استانداردها گزینه مناسب به کار می رود.

روش های تصفیه فاضلاب صنایع فلزی و آبکاری

با توجه به ویژگی ها و نوع مواد موجود در پساب های صنایع فلزی، لازم است از هر سه روش رایج برای تصفیه در این پکیج ها استفاده شود. در حالت کلی روند تصفیه شامل گام های زیر می باشد:

 • حجم بالایی از مواد جامد با اندازه های بزرگ توسط تجهیزات مختلف از پساب ها جمع آوری میشود. عدم جمع آوری این ذرات منجر به ایجاد گرفتگی دستگاه ها در گام های بعدی خواهد شد و روند تصفیه را کند می کند.
 • بسیاری از فلزات سنگین به صورت ذرات معلق در پساب ها حضور دارند و با کمک مواد منعقد کننده مختلف می توان آنها را به هم متصل کرد. با اتصال این ذرات به هم به صورت لایه ای سنگین تبدیل شده و در ته مخزن انباشته میشوند. عدم انجام این گام باعث میشود تا تصفیه بیولوژیکی با چالش مواجه شود، چون این فلزات مانع از رشد بیولوژیکی میکروارگانیسم ها میشوند.
 • در روند تولید فلزات و آبکاری آنها از روغن های روان کننده به مقدار زیاد استفاده میشود و به همین دلیل چربی از اصلی ترین آلاینده های موجود در این پساب ها می باشد. برای کاهش این ذرات از انواع دستگاه های چربی گیر استفاده میشود که تاثیر بسزایی در روند تصفیه دارند.
 • یکی از اصلی ترین آلاینده های موجود در پساب های صنایع فلزی و آبکاری، مواد آلی می باشند که برای حذف آنها می توان از روش های بیولوژیکی هوازی و بی هوازی استفاده نمود. با توجه به نوع مواد آلی و شرایط پساب ها یکی از روش های متنوع بیولوژیکی برای این منظور انتخاب و با تجهیزات مناسب پیاده سازی میشود.
 • استفاده از فیلتراسیون به منظور کاهش ذرات معلق و به جای مانده از گام های قبل در این مرحله لازم می باشد. فیلترهای مورد استفاده در این گام متنوع بوده و در برخی از مواقع از فیلترهای کارتریجی میکرونی استفاده میشود.

مزایای نصب پکیج تصفیه پساب صنایع فلزی و فولادی

از مهم ترین مزایای استفاده از این پکیج ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • راندمان بالا و بهبود شاخص های کیفی فاضلاب در مدت زمان کوتاه
 • نصب سریع و آسان نسبت به راه اندازی حوضچه های تصفیه
 • انجام خودکار تمام مراحل تصفیه و عدم نیاز به اپراتور انسانی
 • قابل حمل و دارای امکان نصب در محیط های مختلف
 • مقاومت بسیار بالا بدنه و تجهیزات داخلی در برابر تماس با مواد خورنده
 • عملکرد بدون صدا و روان بدون انتشار گازهای تولید شده در حین تصفیه به محیط اطراف

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی

با توجه به تفاوت هایی که در روش های تصفیه و نوع فیلترها و سایر قطعات مورد استفاده در پکیج ها وجود دارد، قیمت های ارائه شده برای آنها نیز با هم فرق دارد. جنس بدنه، ضخامت ورق های به کار رفته برای بدنه مخزن، نوع قطعات و دستگاه های داخلی، برند تولید کننده هر یک از قطعات و ظرفیت مخزن همگی از جمله مواردی هستند که بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی تاثیرگذار هستند. برای استعلام قیمت این پکیج ها می توانید با کارشناسان فرآب تدبیر تماس بگیرید.

طراحی، تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی

به دلیل وجود مواد اسیدی و خطرناک و فلزات سنگین متعدد در پساب های فولاد و آبکاری لازم است دقت بالایی در طراحی تجهیزات تصفیه آنها صورت گیرد. علاوه براین، انتخاب روش تصفیه نیز باید بر اساس نوع پساب ها باشد و به همین دلیل هر یک از این محصولات سفارشی تولید میشوند. شرکت فراب تدبیر با ارائه پکیج های تصفیه فاضلاب صنایع فلزی با بالاترین راندمان جهت حذف آلاینده ها آماده ارائه خدمات به کلیه صنایع وابسته میباشد.  این خدمات شامل طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب سیانوری و قلیایی حاوی فلزات سنگین شامل کادمیوم و روی و تصفیه فاضلاب اسیدی حاوی فلزات سنگین از جمله کروم شش ظرفیتی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با کارشناسان فرآب تدبیر تماس بگیرید.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب دارویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع دارویی به دلیل مقدار بسیار زیاد مواد شیمیایی و هورمونی و انواع حلال ها و غیره که به شدت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست