پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها به شدت کاهش پیدا کند. علاوه بر کاهش مصرف آب و استفاده مجدد از آب های اصلاح شده برای شسشتشوی اتومبیل، استفاده از این تجهیزات باعث میشود تا مواد آلاینده از قبیل انواع دترجنت ها و چربی و روغن و گریس وارد طبیعت نشوند. فرآب تدبیر تصفیه؛ تولید کننده محصولات تصفیه فاضلاب در ادامه ویژگی های پکیج های تصفیه فاضلاب کارواش ارائه شده توسط این مجموعه را بررسی نموده و قیمت و موارد رعایت شده در طراحی و تولید و ساخت آنها را شرح خواهد داد.

دلایل اهمیت تصفیه فاضلاب کارواش

در دنیای امروز برخلاف گذشته به دلایل مختلف از قبیل صرفه جویی در مصرف آب و شستشوی صحیح، اغلب اتومبیل ها در کارواش شستشوی میشوند. بر اساس آمارهای بدست آمده برای هر اتومبیل در کارواش هایی که از سیستم تصفیه و بازیافت فاضلاب استفاده نمی کنند، 150 لیتر مصرف میشود. این در حالیست که با اصلاح و استفاده مجدد پساب های تولید شده در آن می توان این میزان را تا 10 تا 50 لیتر کاهش داد. به همین دلیل می توان با نصب پکیج تصفیه فاضلاب در کارواش تا حد زیادی مصرف آب را کاهش داد. این مساله مخصوصا برای کشور ما که با بحران آب مواجه است اهمیت بیشتری پیدا می کند.

از دیگر موارد بسیار مهم که اهمیت استفاده از تجهیزات تصفیه فاضلاب را در کارواش نشان می دهد، خطرات ورود مواد آلاینده موجود در این پساب ها به طبیعت می باشد. با توجه به اینکه فاضلاب های تولید شده در کارواش در گروه فاضلاب صنعتی قرار دارد، به همین دلیل تصفیه آنها ضرورت بالایی دارد. چربی و گریس به مقدار زیاد، گل و لای، دترجنت های حاصل شده از مواد شوینده از جمله آلاینده های موجود در این فاضلاب ها می باشند. ورود مستقیم این مواد به طبیعت می تواند تهدیدی بزرگ و جدی برای سلامت طبیعت و آب های آشامیدنی به شمار روند.

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

ویژگی های فاضلاب کارواش

در انتخاب روش های تصفیه فاضلاب ماهیت پساب ها و نوع مواد آلاینده موجود در آنها و مقدار و درصد هر یک اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل به عنوان اولین گام در طراحی پکیج تصفیه پساب های کارواش می توان به بررسی و سنجش و اندازه گیری هر یک از شاخص های کیفی فاضلاب اشاره نمود. در این پساب ها BOD، COD  و روغن و چربی، دترجنت ها در حد بالایی بوده و به همین دلیل کدورت آب خروجی از خط شستشو در سطح بالایی قرار دارد. به همین دلیل از انواع روش های تصفیه فیزیکی و شیمیایی برای بهبود شاخص های کیفی استفاده میشود.

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش چیست؟

با توجه به مواردی که در طول متن اشاره شد، تصفیه پساب های تولید شده از شستشوی اتومبیل های مختلف کاملا ضروری بوده و نیاز به روش های متعدد دارد. پکیج تصفیه فاضلاب کارواش مجموعه از تمام روش های مورد نیاز برای استاندارد سازی شاخص های کیفی پساب ها می باشد که همگی در یک مخزن قرار گرفته اند. در این پکیج ها نه تنها تصفیه فیزیکی انجام میشود، بلکه از انعقاد الکتریکی برای حذف آلاینده ها استفاده میشود.

روش های تصفیه فاضلاب کارواش

در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی گام های مختلفی پیاده سازی میشود که در هر مرحله هدف کاهش و حذف برخی از مواد آلاینده می باشد. در حالت کلی روش های پیاده سازی شده برای تصفیه پساب های تولید شده در کارواش ها در این پکیج ها چند مرحله در نظر گرفته میشود که عبارتند از:

  • تصفیه فیزیکی و جمع آوری آلاینده های جامد و معلق با اندازه های بزرگ برای بهبود مراحل بعدی تصفیه
  • استفاده از مواد منعقد کننده و لخته سازها برای جمع آوری چربی و ذرات کلوئیدی
  • تصفیه شیمیایی و استفاده از فیلترهای مختلف از قبیل فیلتر کربنی و فیلتر شنی

تصفیه فاضلاب کارواش با انعقاد الکتریکی

در نوع دیگری از این پکیج ها از انعقاد الکتریکی بدون استفاده از مواد شیمیایی لخته ساز استفاده میشود که کارایی بالایی داشته و عملکرد آن در سطح مطلوبی قرار گرفته است. در این روش از انرژی الکتریکی و کاتد و آند استفاده شده و نتیجه استفاده از آن کاهش بسیار زیاد کدورت و مواد آلاینده در پساب ها می باشد. لازم به ذکر است که، نتایج بررسی ها و آزکایشات نشان داده است که انعقاد الکتریکی می تواند تا 90 درصد راندمان داشته باشد و به خوبی انواع فلزات سنگین و مواد معلق و روغن و چربی را حذف می کند.

استفاده از روش های انعقاد الکتریکی در پکیج تصفیه فاضلاب کارواش باعث میشود تا Al(OH)3 و Fe(OH)2 توسط الکترودها تولید شوند که قدرت جذب بسیار بالایی داشته و به آلاینده ها چسبیده و در نهایت به دلیل وزن سنگین در کف مخزن ته نشین میشوند.

مزایای پکیج تصفیه پساب کارواش

از مهم ترین مزایای استفاده و نصب این پکیج ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • طراحی منحصر به فرد پکیج و متناسب با شرایط نصب از نظر اندازه و ابعاد
  • هزینه راه اندازی پایین در مدت زمان کوتاه
  • راندمان بالا و کاهش بسیار زیاد مصرف آب با اصلاح پساب ها و استفاده مجدد در از آنها
  • نگهداری و تعمیر آسان
  • عدم نیاز به تخصص و مهارت برای استفاده از پکیج
  • عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر برای شستشوی اتومبیل ها با آب های اصلاح شده توسط این پکیج

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

در تعیین قیمت هر یک از انواع پکیج ها و تجهیزات تصفیه فاضلاب تولید شده در کارواش ها فاکتورهای متعددی نقش دارند. با توجه به اینکه این پکیج ها در اندازه های مختلفی طراحی و تولید میشوند، لذا مقدار متریال مورد استفاده در بدنه آنها با هم فرق داشته و باعث میشود تا از نظر قیمت نیز متفاوت باشند. علاوه براین، روش های پیاده سازی شده برای تصفیه پساب ها ممکن است در پکیج های مختلف با هم تفاوت داشته باشد و بر همین اساس نیز قطعات داخلی آنها متفاوت خواهد بود. به همین دلیل قیمت پکیج تصفیه فاضلاب کارواش در رنج های مختلفی ارائه میشود.

طراحی، تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

تمام مراحل طراحی و تولید و ساخت این پکیج ها زیر نظر مهندسین و تکنسین های حرفه ای انجام شده و همگی بر اساس استانداردها ارائه میشوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های مورد استفاده در تصفیه، اندازه و ابعاد و ظرفیت مخازن و استعلام قیمت می توانید با کارشناسان فرآب تدبیر تصفیه تماس بگیرید.

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…
پکیج تصفیه فاضلاب دارویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع دارویی به دلیل مقدار بسیار زیاد مواد شیمیایی و هورمونی و انواع حلال ها و غیره که به شدت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست