تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب صنعتی

Views: 1

تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب صنعتی یا همان تصفیه پساب صنعتی با توجه به تنوع و خطراتی که آلاینده های صنعتی برای محیط زیست دارند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در خیلی از موارد، هدف از تصفیه فاضلاب صنایع علاوه بر حفاظت از محیط زیست و منابع آب ، بازچرخانی و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده در فرآیندهای صنعتی می باشد. با توجه به تنوع صنایع ، طراحی و اجرای یک سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی می بایست به صورت مجزا و کاملا بر اساس نوع صنعت و مشخصات کیفی و کمی فاضلاب صنعتی مورد نظر انجام گیرد.

در صورتی که می خواهید تصفیه فاضلاب صنعتی خود را در حد استاندارد سازمان محیط زیست در رابطه با پساب خروجی فاضلاب، و یا جهت استفاده مجدد در صنعت به انجام رسانید. به منظور مشاوره فنی با کارشناسان شرکت  مهندسی فراب تدبیر تصفیه تماس حاصل نمایید و یا جهت کسب اطلاعات فنی بیشتر با ما همراه داشته باشید.

آشنایی با روش های تصفیه فاضلاب، دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مهندسین شرکت فرآب تدبیر

026-34238162

شرکت فراب تدبیر یک شرکت مهندسی است که در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب،در ایران فعالیت می‌کند. این شرکت با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تیم متخصص خود، خدمات گسترده‌ای را در زمینه تصفیه آب و پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی ارائه می‌دهد.

این خدمات شامل طراحی و ساخت تصفیه‌خانه‌ها ، تجهیزات مکانیکی و شیمیایی، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های مربوطه را شامل می‌شود. با توجه به تخصص و تجربه این شرکت، می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای تصفیه فاضلاب صنعتی در نظر گرفته شود.

تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

در صنایع مختلف، میزان آب با حجم بالا مورد استفاده است که بعد از مصرف، کیفیت آب از بین میرود و بعد از طی عملیات مختلف، املاح آن به مواد آلی و غیر آلی تبدیل می شود. فاضلاب های صنعتی شامل فلزات سنگین و یون های سمی هستند که در صورت تخلیه به محیط زیست آسیب جدی وارد می شود به همین دلیل از دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده میکنند.

تصفیه فاضلاب صنعتی به مجموعه فرآیندهایی گفته می‌شود که به منظور حذف آلاینده‌های موجود در فاضلاب صنعتی و تبدیل آن به آب قابل استفاده مورد استفاده قرار می‌گیرد.فاضلاب شامل پساب‌های تولید شده در واحدهای صنعتی است که مواد آلی و غیر آلی و فلزات سنگین به وفور در آنها وجود دارد.
تصفیه به منظور جلوگیری از آلودگی منابع آبی و حفاظت از محیط زیست انجام می‌شود. برای تصفیه فاضلاب ، از روش‌های مختلفی مانند فرآیند تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی استفاده می‌شود. هدف از تصفیه ، تبدیل فاضلاب صنعتی به آبی با کیفیت قابل قبول و حفظ محیط زیست است.

بعضی از آلاینده های مهم در تصفیه فاضلاب صنعتی

 pH: در تصفیه فاضلاب صنعتی معمولا میزان pH فاضلاب در رنج وسیعی قابل تغییر می باشد و این امر می بایست دائماً به صورت موردی آزمایش و مورد ارزیابی قرار گیرد.

BOD و COD : به عنوان یک پارامتر مهم در نشان دادن درجه و شدت آلودگی فاضلاب مورد توجه قرار می گیرد. همچنین نسبت این دو پارامتر به یکدیگر، می تواند شاخص مهمی در بررسی امکان تصفیه فاضلاب صنایع با روش های بیولوژیکی باشد.

فلزات سنگین : مانند روی، کروم، نیکل، کادمیم و عناصری مثل آرسنیک و برم که با توجه به خطرات بالای زیست محیطی و سرطان زا بودن دارند، از اهمیت بالایی در تصفیه فاضلاب صنعتی برخوردارند.

جامدات معلق : میزان جامدات معلق موجود در فاضلاب صنعتی بستگی به کیفیت آب مورد استفاده در صنعت و نیز فرآیند صنعتی مورد نظر دارد و به طور معمول با پارامتر کل جامدات معلق TSS مورد ارزیابی قرار می گیرد.

جامدات محلول : گاهی بالا بودن این پارامتر در آب صنعتی مورد استفاده، میتواند باعث بالا رفتن مواد محلول شود. در غیر این صورت افزایش مواد محلول به دلیل اضافه شدن یک یا چند یون در فرآیند صنعتی مربوطه می باشد. بعنوان نمونه می توان به موارد تصفیه فاضلاب صنعتی در فاضلاب احیای سیستم های رزینی در صنایع قند و شکر به علت احیای رزین ها با محلول آب نمک اشاره کرد.

روغن : در بسیاری از فاضلاب های صنعتی روغن و سایر ترکیبات مشابه به عنوان یکی از آلاینده ها و یا حتی آلاینده اصلی در تصفیه فاضلاب صنعتی مطرح می باشد.

مواد آلی مقاوم : شامل مواد آلی که در برابر روش های متعارف تصفیه فاضلاب صنعتی مانند فنول ها ، سورفکتنت ها و سموم کشاورزی، مقاوم هستند.

مراحل تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب، همچنین آب مورد نیاز برای مصرف کنندگان دیگر را تولید می کند. این نیاز برای استفاده های کشاورزی نیز مناسب است. در صورتی که تصفیه به صورت قابل قبول باشد از این آب می توان برای آبیاری گیاهان نیز میتوان استفاده کرد. آلودگی های فاضلاب صنعتی بسیار متنوع است و فرآیند تصفیه فاضلاب نیز متفاوت میباشد. مراحل تصفیه فاضلاب صنعتی به شرح زیر می باشد:

 • مرحله اول: آشغالگیری فاضلاب صنعتی
 • مرحله دوم: ته نشینی اولیه فاضلاب صنعتی
 • مرحله سوم: بیولوژیکی ( هوازی و بی هوازی )
 • مرحله چهارم: ته نشینی ثانویه
 • مرحله پنجم: ضدعفونی کردن
 • مرحله ششم: دفع مواد جامد

تصفیه فاضلاب صنعتی

۱.آشغال گیری فاضلاب صنعتی

اولین مرحله تصفیه فاضلاب صنعتی آشغالگیری آن است. مواد جامد را از فاضلاب جدا کرده زیرا ممکن است به تجهیزات آسیب برسانند. این مواد جامد میتواند باعث ایجاد آلودگی و کاهش کارایی سیستم شود. در این روش از یک سیستم ساده برای آشغالگیری استفاده می کنند که به طور معمول دارای چنگک چرخ دنده ای است و آشغال ها را توسط یک سیستم قفسه ای که شامل تعدادی میله است، به ناودان تخلیه برای از بین بردن یا حذف انتقال می دهد. حذف این پساب ها باعث می شود از انسداد خطوط جلوگیری شود.

۲.ته نشینی اولیه

در مراحل قبل تصفیه فاضلاب صنعتی مواد جامد از فاضلاب های صنعتی جدا می شوند. پساب تا حدی شفاف می شود اما به صورت کلی برای تصفیه فاضلاب دونوع شفاف سازی وجود دارد: شفاف سازی اولیه و شفاف سازی ثانویه. در شفاف سازی اولیه مواد جامد قبل از تصفیه بیولوژیکی جدا می شوند و در شفاف سازی ثانویه لجن فعال بعد از تصفیه بیولوژیکی به مخزن هوادهی بر می گردد.

۳. بیولوژیکی ( هوازی و بی هوازی )

دو نوع تصفیه بیولوژیکی فاضلاب وجود دارد که عبارتند از تصفیه هوازی فاضلاب و تصفیه فاضلاب بی هوازی. تصفیه فاضلاب هوازی توسط میکروارگانیسم های هوازی انجام می شود.

میکروارگانیسم های هوازی به اکسیژن نیاز دارند. بنابراین، اکسیژن برای مخازن تصفیه فاضلاب هوازی تامین می شود. تصفیه فاضلاب بی هوازی توسط میکروارگانیسم های بی هوازی انجام می شود. و فرآیند تصفیه فاضلاب بی هوازی بدون تامین اکسیژن انجام می شود. تفاوت اصلی بین تصفیه فاضلاب هوازی و بی هوازی در این است که در تصفیه فاضلاب هوازی، مخازن تصفیه دائماً با اکسیژن تغذیه می شوند در حالی که در تصفیه فاضلاب بی هوازی از ورود گاز اکسیژن به سیستم جلوگیری می شود.

۴.ضدعفونی کردن فاضلاب صنعتی

ضدعفونی یکی از مراحل مهم در تصفیه فاضلاب صنعتی است. در فاضلاب بسیاری از کارخانه ها مواد بسیاری از آلاینده ها وجود دارند. یکی از کاربردی ترین مواد شیمیایی برای تصفیه فاضلاب، کلرزنی است که برای موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • ضدعفونی کردن
 • حذف آمونیاک
 • کاهش رنگ
 • از بین بردن مواد آلی
 • کنترل طعم و بو

کلر برای کارهای بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله قبل از ورود به محیط زیست برای ضدعفونی کردن فاضلاب نیاز به کلر زدن است. کلر ممکن است گاهاً در سمی بودن پساب نیز تاثیر داشته باشد به همین دلیل میزان غلظت کلر در صنایع مختلف متفاوت است.

۵.ته نشینی ثانویه

در مرحله شفاف سازی ثانویه ذرات ریز در آب های سطحی همدیگر را دفع می کنند، زیرا سطوح دارای بار منفی است. در روش شفاف سازی ثانویه از عمل انعقاد و لخته سازی نیز استفاده می کنند. روش انعقاد با اضافه کردن آهن و نمک های معدنی انجام می گیرد. نمک های غیر آلی بار ذراتی که باعث کدر شدن آب خام میشوند را خنثی میکنند. این ذرات را هیدرولیز کرده تا رسوبات نامحلول ایجاد شود و سایر ذرات نامحلول را به دام بیندازد.

تصفیه فاضلاب صنعتی

روش های هوازی تصفیه فاضلاب صنعتی

همان طور که از نام این گروه از روش های تصفیه فاضلاب صنعتی مشخص است، در این روش برای حذف باکتری ها، از اکسیژن هوا استفاده می گردد. به همین منظور با کمک تجهیزاتی از قبیل سیستم های هواده سطحی شناور، هوادهی سطحی ثابت و هوادهی عمقی نسبت به تزریق هوا به درون فاضلاب اقدام می گردد. تصفیه به کمک روش لجن فعال از رایج ترین روش های هوازی تصفیه فاضلاب محسوب می گردد.

تصفیه فاضلاب صنعتی با روش CPF

از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های این روش، استفاده از تجهیزات هوادهی گوناگون به منظور تزریق هوا به درون لجن و فراهم شدن شرایط بهتر برای رشد باکتری ها و میکروارگانیسم های هوازی می باشد. در این روش بخش بسیار زیادی از لجن ته نشین شده وارد حوضچه مخصوص شده و هوادهی با شدت بیشتر در آن صورت میگیرد.

تصفیه فاضلاب صنعتی با SBR

در تصفیه خانه هایی که ورودی پساب به آن کم می باشد، به منظور کاهش هزینه های اقتصادی بخش های ته نشینی و هوادهی با یکدیگر ترکیب شده و تحت عنوان SBR فرآیند تصفیه صورت میگیرد. این روش در واقع از چند سیکل تشکیل شده که در طول روز و در زمان های مشخص انجام میشود. به عنوان مثال در این روش ابتدا در حدود 3 ساعت زمان برای پرشدن منبع اختصاص داده شده و 2 ساعت نیز برای هوادهی با تجهیزات مختلف انجام میشود. در نهایت و پس از تصفیه،  نیم ساعت زمان برای ته نشینی مواد آلاینده و لجن و نیم ساعت دیگر برای تخلیه پساب های تصفیه شده در نظر گرفته میشود. در این روش هوادهی به کمک دیوفیوزرها و هواده های جت انجام میشود.

تصفیه فاضلاب صنعتی با MBR

از دیگر روش های بیولوژیکی و هوازی برای تصفیه پساب ها می توان به روش MBR اشاره کرد. مراحل انجام کار در این روش شباهت بسیار زیادی با روش های لجن فعال دارد و تنها تفاوت موجود در آنها، عدم استفاده از حوضچه های ته نشینی می باشد. در حقیقت در این روش عمل جداسازی لجن به کمک فیلترهای مخصوص صورت میگیرد. غشای ها و فیلترهای در نظر گرفته شده برای این کار قادر هستند که ذراتی به اندازه های 0.1 تا 0.4 میکرومتر را از پساب تصفیه شده جدا کنند. البته لازم به ذکر است که این روش نیاز به هزینه اقتصادی بالایی داشته و ممبران های به کار رفته در آن گران هستند. علاوه براین، اپراتورهای این روش نیاز به مهارت و دانش بالایی داشته و به همین دلیل از این روش زیاد استفاده نمیشود.

روش های غیر هوازی تصفیه فاضلاب صنعتی

از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات به کار رفته برای تصفیه فاضلاب صنعتی با کمک روش های غیرهوازی می شود به پکیج تصفیه فاضلاب UASB اشاره نمود. در این روش، فاضلاب از لایه های لجن گرانولی عبور کرده و پس از ایجاد واکنش میان مواد آلی موجود در فاضلاب و میکروارگانیسم های لایه لجنی، در نهایت بیوگازها تولید میشوند. این گازها از قسمت بالایی مخزن خارج شده و در نتیجه آلاینده های آلی تا حد زیادی از فاضلاب حذف خواهند شد. این سیستم با نام پتوی لجن فعال بی هوازی با جریان رو به بالا نیز شناخته شده می باشد و در کارخانجات و صنایع مواد غذایی و تصفیه فاضلاب نساجی ها کاربرد گسترده ای دارد.

نکته حائز اهمیت در تمام روش های تصفیه فاضلاب صنعتی این است که آلاینده ها پس از تزریق مواد شیمیایی یا اعمال روش های بیولوژیکی در کف استخر یا مخزن ته نشین می گردند. جمع آوری این مواد به خاطر جلوگیری از ایجاد لایه های عظیم لجن در کف استخر توسط پل ته نشینی و نیم پل ته نشینی یا پل لجن روب، پل لجن روب دوار و پل لجن روب رفت و برگشتی صورت می گیرد. قابل توجه است که استفاده از هر یک از این مدل پل ته نشینی با شکل و ظاهر کلی استخر و نوع مواد آلاینده و مقدار آنها مربوط است.

روش های مهم در تصفیه فاضلاب صنعتی

1- تصفیه فیزیکی فاضلاب صنعتی:

تصفیه فیزیکی فاضلاب صنعتی به منظور جداسازی ذرات بزرگ و کوچک و رسوبات و ذرات معلق در فاضلاب انجام می‌شود. به روش هایی که با استفاده از خواص و نیروهای فیزیکی برای تصفیه انجام می شود می گویند. از جمله این فرایندها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آشغالگیر: استفاده از تجهیزاتی برای جداسازی ذرات بزرگ و جامد از فاضلاب.
 • رسوب‌گیری: استفاده از فرآیندی برای جداسازی رسوبات و ذرات معلق در فاضلاب.
 • ته نشینی : در این مرحله که به لای گیری معروف است شامل معلق کردن ذرات سنگین و نامحلول می شود.

2- تصفیه شیمیایی فاضلاب صنعتی:

تصفیه شیمیایی شامل استفاده از مواد و واکنش های شیمیایی برای اکسیداسیون و ترسیب مواد آلی، مواد شیمیایی موجود در فاضلاب است. استفاده از مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب با توجه به نوع آلاینده ها شرایطی را فراهم می کند تا زلال سازی به بهترین نحو انجام شود.
کلریناسیون: استفاده از کلر یا مواد شیمیایی دیگر برای از بین بردن میکروارگانیسم‌ها و آلاینده‌های آلی در فاضلاب.

تصفیه شیمیایی فاضلاب صنعتی

3- تصفیه بیولوژیکی فاضلاب صنعتی::

تصفیه بیولوژیکی یکی از روش‌های تصفیه فاضلاب است که با استفاده از میکروارگانیسم‌های زنده (باکتری‌ها و قارچ‌ها) برای تجزیه و تخریب مواد آلی موجود در فاضلاب انجام می‌شود. در این روش، فاضلاب به یک محیط مناسب برای رشد و تکثیر باکتری‌ها تبدیل می‌شود و باکتری‌ها با تغذیه از مواد آلی موجود در فاضلاب، آنها را تجزیه و تخریب می‌کنند.

در این فرآیند، لجن تولید می‌شود که با استفاده ازفرآیندهای دیگری مانند برگشت لجن، جداسازی و تصفیه می‌شود.
فرآیند لجن فعال: استفاده از میکروارگانیسم‌های زنده (باکتری‌ها و قارچ‌ها) برای تجزیه و تخریب مواد آلی موجود در فاضلاب.
فرآیند فیلتراسیون بیولوژیکی: استفاده از فیلترها و سطوح زیستی برای جداسازی و تصفیه فاضلاب.

4- تصفیه پیشرفته فاضلاب صنعتی:

تصفیه پیشرفته فاضلاب شامل مراحل پیچیده‌تری نسبت به روش‌های سنتی تصفیه فاضلاب است. این روش‌ها به منظور حذف آلاینده‌های موجود در فاضلاب با استفاده از فرآیندهای پیشرفته انجام می‌شوند.

 • نانوفیلتراسیون: استفاده از غشاء‌های نانومتری برای جداسازی ذرات و آلاینده‌های بسیار کوچک از فاضلاب.
 • اکسیداسیون پیشرفته: استفاده از فرآیندهای شیمیایی پیشرفته برای از بین بردن آلاینده‌های مقاوم و شیمیایی در فاضلاب.

ترکیبی از این روش‌ها ممکن است در تصفیه استفاده شود، به طوری که هر مرحله به تمیز کردن و جداسازی آلاینده‌های مختلف در فاضلاب کمک می‌کند. شرکت‌ مهندسی فراب تدبیر در زمینه طراحی و اجرای سیستم‌های تصفیه فاضلاب فعالیت می‌کنند و تجهیزات مورد نیاز را تامین می‌کنند.

کاربرد تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه به منظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آبی و همچنین استفاده مجدد از آب، استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای این تصفیه عبارتند از:

 1.  استفاده در صنایع: آب تصفیه شده می‌تواند در صنایع مختلف مانند صنایع نساجی، پتروشیمی، فولاد، کاغذ و غیره استفاده شود.
 2. آبیاری: آب تصفیه شده می‌تواند برای آبیاری مزارع و باغات استفاده شود.
 3. استفاده در شبکه آبرسانی: آب تصفیه شده می‌تواند به شبکه آبرسانی شهری اضافه شود و برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار گیرد.
 4. حفظ محیط زیست: تصفیه فاضلاب صنعتی به منظور جلوگیری از آلودگی منابع آبی و حفاظت از محیط زیست انجام می‌شود.
 5. استفاده در تولید انرژی: برخی از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، از طریق فرآیند تبدیل آلاینده‌های موجود در فاضلاب به انرژی، انرژی قابل استفاده تولید می‌کنند.

با توجه به اهمیت این کار، شرکت‌هایی مانند شرکت فراب تدبیر در زمینه طراحی و اجرای سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی فعالیت می‌کنند.

طراحی و ساخت انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی با کمک مهندسین فراب تدبیر تصفیه

026-34238162

مزایای تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب دارای مزایای زیادی است که شامل موارد زیر می‌شود:
• حفاظت از محیط زیست
• استفاده مجدد از آب
• کاهش هزینه‌ها
• بهبود کیفیت آب
• کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها
• حفظ منابع آبی
با توجه به این مزایا، تصفیه فاضلاب به عنوان یک راهکار موثر برای حفاظت از محیط زیست و بهره‌برداری بهینه از منابع آبی، بسیار حائز اهمیت است.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی نقش بسیار مهمی در صنعت دارد به این صورت که با تصفیه فاضلاب در بسیاری از هزینه ها و انرژی صرفه جویی می شود.

فلزات سنگین اگر با فاضلاب صنعتی وارد طبیعت شوند می توانند سلامت انسان و جاندار را به خطر بیندازند و ممکن است آب های آشامیدنی را نیز آلوده کنند.

سوالات متداول تصفیه فاضلاب صنعتی

 • دلیل اهمیت استفاده از پکیج فاضلاب صنعتی چیست؟

این پکیج در بسیاری از هزینه ها باعث صرفه جویی برای صاحبان مشاغل و صنایع میشود و مانع وارد شدن پساب های سمی به محیط زیست می گردد.

 • پکیج کامل فاضلاب صنعتی را از کجا میتوان تهیه کرد؟

فرآب تربیر پکیج کاملی از روش های تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی را با توجه به نوع آلاینده ها طراحی می کند.

 • روش تصفیه فاضلاب صنعتی چگونه و به چه شکلی تعیین می شود؟

روش تصفیه فاضلاب صنعتی با توجه به مواد موجود در فاضلاب تعیین شده  تا در نهایت خروجی مورد نظر را داشته باشیم.

نتیجه گیری

با توجه به کاهش منابع آب در سال های اخیر، از تصفیه فاضلاب صنعتی در صنایع مختلف استفاده می شود. زیرا صنایع برای فرآیند تولید از مقادیر زیادی آب استفاده می کنند. بخشی از آب استفاده شده در صنایع آلوده است که باید قبل از تخلیه در محیط زیست تصفیه شود. به همین دلیل قوانین سختگیرانه ای توسط محیط زیست بر پساب صنایع داده شده است که درجه تصفیه برای محافظت محیط زیست در آن لحاظ می شود.

شرکت فراب تدبیر یک شرکت فنی و مهندسی است که در زمینه طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی و شهری فعالیت می‌کند. این شرکت با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مهندسی معکوس، سیستم‌های تصفیه فاضلاب با کیفیت و با کارایی بالا را طراحی و اجرا می‌کند. این شرکت با توجه به تجربه و دانش فنی خود، بهترین راهکارهای تصفیه فاضلاب را برای مشتریان خود ارائه می‌دهد.

026-34238162

 

مقالات آموزشی تصفیه آب و فاضلاب

مطالب مرتبط

Wastewater treatment of detergent industries

تصفیه فاضلاب صنایع شوینده

Views: 0 تصفیه فاضلاب صنایع شوینده همواره می‌تواند چالشی بزرگ. شوینده‌ها نوعی مواد پاک‌کننده هستند که برای استفاده در مصارف مختلف از جمله لباس‌شویی، ظروف‌شویی و تمیزکردن سطوح مورد استفاده قرار…
حذف آمونیاک از فاضلاب

حذف آمونیاک از فاضلاب

Views: 1حذف آمونیاک از فاضلاب، یکی از مسائل مهم در فرآیند تصفیه فاضلاب می باشد. آمونیاک یک یون مثبت شارژ شده است که از نظر شیمیایی به طور طبیعی در…
پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده

Views: 0پکینگ برج خنک کننده یکی از اجزای حیاتی کولینگ تاورهاست. این پکینگ‌ها در طول عمر مفید دستگاه ممکن است مرتبا نیاز به تعویض داشته باشند. علت عمده تخریب این…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید