پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با توجه به اینکه ذرات و مواد آلاینده موجود در این پساب ها یک تهدید بزرگ و خطرناک برای سلامت محیط زیست و انسان ها و سایر موجودات به شمار می رود، کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. در این پکیج ها از انواع روش های فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی بر اساس شاخص های کیفی فاضلاب استفاده شده و در نهایت منجر به بهبود کیفیت آنها میشوند. فرآب تدبیر تصفیه؛ تولیدکننده محصولات تصفیه فاضلاب در ادامه این مطلب به ویژگی های پکیج های تصفیه پساب های شیمیایی تولید شده توسط این مجموعه پرداخته و قیمت و نحوه طراحی، تولید و ساخت آنها را بررسی خواهد نمود.

فاضلاب شیمیایی چیست؟

ورود مواد سمی و خطرناک به آب در صنایع مختلف از قبیل آبکاری فلزات، پالایشگاه ها و صنایع تولید دارو و مواد آرایشی و بهداشتی و غیره یکی از بزرگترین نگرانی ها در دنیای امروز می باشد. این مواد با ورود خود به طبیعت منجر به آسیب های جدی به سفره های آب زیرزمینی، آب های سطحی و سلامت انسان ها و سایر موجود می شوند. به طوریکه در اغلب مواقع اکسیژن محلول در آب به دلیل افزایش حجم فلزات سنگین تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا نموده و منجر به مرگ آبزیان میشود. علاوه براین، تغییر رنگ و بو آب و فراهم شدن شرایط برای رشد بیماری های عفونی مختلف نیز همگی به ورود فاضلاب های شیمیایی به طبیعت بستگی دارند.

با توجه به تاثیرات منفی بسیار زیاد و غیر قابل جبرانی که ورود فاضلاب های شیمیایی به طبیعت ایجاد می کنند، به همین دلیل سازمان حفاظت از محیط زیست ورود آنها به طبیعت بدون تصفیه به ممنوع اعلام کرده است. لذا در محل کاخانجات و پالایشگاه ها تجهیزات مختلف تصفیه مورد استفاده قرار میگیرد تا شاخص های کیفی در سطح مطلوبی تنظیم شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی چیست؟

با توجه اینکه راه اندازی حوضچه های تصفیه در محیط های مختلف امکان پذیر نبوده و هزینه های زیادی را نیز به همراه دارند، استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی با تقاضای زیادی مواجه شده است. این پکیج ها مجموعه از تمام تجهیزات مورد نیاز برای اجرای تمام مراحل تصفیه این پساب ها می باشند که همگی درون مخزن فلزی قرار گرفته اند. به همین دلیل حمل و نقل آسانی داشته و در محیط های روباز و سرپوشیده قابل استفاده می باشند.

پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی مجموعه ای از فرآیندهای تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی را بر اساس نوع مواد آلاینده موجود در آنها گرد هم آورده و به کار میبرد. این پکیج ها از نظر اندازه و ابعاد و همچنین تجهیزات داخلی با هم تفاوت داشته و بر اساس شرایط محیط نصب و نوع مواد آلاینده طراحی و تولید آنها انجام میشود.

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

به دلیل تنوع بسیار زیاد در انواع مواد آلاینده فیزیکی، مواد آلی و فلزات سنگین و مضر و سمی در پساب های شیمیایی، لازم است از روش های مختلفی برای تصفیه آنها استفاده شود. به همین دلیل در این پکیج ها اجزای مختلفی موجود می باشد که برخی از آنها عبارتند از:

 • انواع آشغالگیر برای جمع آوری مواد جامد معلق با اندازه های بزرگ در پساب ها
 • انواع سیستم های هوادهی عمقی و سطحی برای انجام فرآیندهای متعادل سازی و اختلاط و تصفیه بیولوژیکی
 • انواع پکیج تزریق مواد شیمیایی، کلر زنی و ازن زنی
 • انواع فیلتر شنی و فیلتر کربنی و غیره
 • مخزن فلزی با بدنه بسیار مقاوم در برابر ضربه و شرایط محیطی و تماس با مواد خورنده
 • تاسیسات داخلی و لوله و شیرآلات

روش های تصفیه فاضلاب شیمیایی

استفاده از قطعات و تجهیزات مختلف در این پکیج ها در نهایت منجر به اجرای روش های مختلف برای تصفیه میشوند. از مهم ترین و اصلی ترین روش های تصفیه فاضلاب شیمیایی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تصفیه فیزیکی فاضلاب شیمیایی

در این مرحله که به عنوان پیش تصفیه در نظر گرفته میشود، با کمک تجهیزات مختلف از جمله آشغالگیرهای مکانیکی و دستی مواد جامد معلق جمع آوری میشوند. با توجه به اینکه این تجهیزات قادر به حذف تمام ذرات معلق در پساب ها نمی باشند و تاثیری بر میزان فلزات سنگین و سایر آلاینده های موجود در فاضلاب ندارند، به همین دلیل تنها یک پیش تصفیه در نظر گرفته میشود تا روند در سایر گام ها بهتر انجام شود.

تصفیه بیولوژیکی فاضلاب شیمیایی

مواد آلی هوازی و بی هوازی به مقدار زیاد در انواع پساب های صنعتی و شیمیایی موجود می باشند، به همین دلیل استفاده از روش های بیولوژیکی می تواند برای حذف آنها گزینه ای ایده آل محسوب شود. در این مرحله از روش های مختلف لجن فعال، mbr و غیره با توجه به شرایط پساب ها و نوع آلاینده های موجود در آنها استفاده میشود. در نهایت مقدار زیادی از مواد آلی تجزیه شده توسط میکروارگانیسم ها به عنوان لجن در کف مخزن ته نشین می گردد. این لجن ها به مرور تخلیه شده و بخشی از آنها نیز در فرآیندهای تصفیه بیولوژیکی مورد استفاده قرار میگیرند.

تصفیه شیمیایی

در این مرحله همان طور که از نامش مشخص است، از مواد شیمیایی برای حذف آلاینده های باقی مانده از دو مرحله قبل استفاده میشود. در پساب های صنعتی این مرحله اهمیت زیادی داشته و با انواع مواد منعقد کننده و لخته سازها و غیره فرآیند تصفیه انجام میشود. در نهایت نیز پساب ها به کمک سیستم های فیلتراسیون مختلف ذرات معلق خود را از دست داده و با کیفیت مطلوب از پکیج خارج میشوند.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب شیمیایی مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که عبارتند از:

 • بهبود کیفیت پساب ها قبل از ورود به طبیعت
 • سرعت و راندمان بالا در تصفیه
 • فراهم ساختن امکان استفاده مجدد از پساب های تصفیه شده در سایر بخش ها و کاهش مصرف آب در واحدهای صنعتی
 • قابل نصب در محیط های روباز و سرپوشیده
 • نگهداری و تعمیر آسان و ارزان
 • عدم نیاز به تخصص و مهارت در استفاده از پکیج
 • کاهش هزینه های اقتصادی به دلیل عدم نیاز به ساخت حوضچه های سیمانی

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

قیمت این پکیج ها تا حد بسیار زیادی به نوع پساب ها و مواد آلاینده موجود در آنها بستگی دارد. این پکیج ها به صورت سفارشی طراحی و تولید شده و به همین دلیل تجهیزات مختلفی در آنها با توجه به روش های تصفیه در نظر گرفته شده برای هر یک استفاده میشود. علاوه براین، اندازه و ظرفیت مخزن پکیج نیز متفاوت بوده و تاثیر زیادی بر قیمت نهایی کار دارند. برای استعلام قیمت پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی می توانید با فرآب تدبیر تصفیه تماس بگیرید.

طراحی، تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی

گروه فرآب تدبیر تصفیه با سالها تجربه و سابقه فعالیت در زمیته طراحی و تولید انواع پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی و غیره، موفق به اجرای پروژه های متعددی شده است. محصولات ارائه شده توسط این مجموعه کاملا سفارشی تولید شده و از بهترین و با کیفیت ترین متریال و تجهیزات در آنها استفاده میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید

تجهیزات تصفیه فاضلاب

ثبت سفارش آنلاین

همکاران ما جهت دریافت جزئیات سفارش و همچنین ارائه مشاوره، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط

سپتیک تانک
مشاوره
طراحی
تولید
سپتیک تانک (septic tank) مخازن بتنی، آجری یا فایبرگلاس می باشد که برای ذخیره سازی موقت پساب ها در مناطق و ساختمان هایی…
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب قالیشویی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش مصرف آب در این واحدها و همچنین بهبود کیفیت پساب ها قبل…
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب کارواش یکی از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در این واحدها می باشد که باعث میشود مصرف آب در آنها…
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع فلزی از ضروری ترین تجهیزات و محصولات تصفیه فاضلاب در واحدهای صنعتی به شمار می رود که استفاده از…
پکیج تصفیه فاضلاب دارویی
مشاوره
طراحی
تولید
پکیج تصفیه فاضلاب صنایع دارویی به دلیل مقدار بسیار زیاد مواد شیمیایی و هورمونی و انواع حلال ها و غیره که به شدت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست