تولید سوخت دیزل با لحن فعال

تولید سوخت مشتق بیودیزل (SSD-BD) از لجن فاضلاب

بازدیدها: 1

آلاینده های موجود در لجن فاضلاب به عنوان یک منبع برای تولید سوخت بیودیزل اند. زیست دیزل یا بیو دیزل موجود در لجن فاضلاب یک نوع سوخت غیر سمی ، ایمن ، تجدیدپذیر و تجزیه پذیر می باشد و از منابع طبیعی نظیر روغن گیاهی،پسماند غذایی، چربی حیوانات و جلبک به دست می آید.

این سوخت عاری از هرگونه آلودگی برای محیط زیست است.این سوخت را می توان با گازوئیل مخلوط و درون خودرو های گازوئیل سوز ریخت. نکته مثبت این سوخت کاهش بسیار زیاد آلودگی هوا است.

BD خام ،از یک ماده خام از لجن فاضلاب مرطوب با آب 85٪ از طریق تبادل استری در یک راکتور در مقیاس نیمکت (10 لیتر) در محل مرطوب تولید شدو پس از آن بیشتر برای بالا بردن کیفیت BD به یک مرحله حمل و نقل از طریق یک  سری فرآیندهای پالایش نیاز است. ترانس استریتاسیون مرطوب از نظر عملکرد BD خام با تغییر دوز متانول ، نسبت متانول / حلال (زایلن) و زمان واکنش بهینه شد.

حداکثر عملکرد BD خام و متیل استر اسید چرب FAME  به ترتیب 05/11 و 41/67 درصد به دست آمد ، که مقدار دوز متانول ، متانول / شرکت حلال و زمان واکنش به ترتیب 15 میلی لیتر در گرم ، 0.5 و 12 ساعت بود. فرآیند پالایش شامل تقطیر ، تخلیه و خنثی سازی خلاء است که استانداردهای( EN14214) BDرا رعایت می کند و از نظر بصری باعث بهبود رنگ و شفافیت می شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل GC-FID ، محتوای FAME در BD تصفیه شده بسیار بالا است با از بین بردن ناخالصی های باقیمانده افزایش یافته است. کاربرد BD تصفیه شده به عنوان سوخت حمل و نقل را با مقایسه کیفیت BD مخلوط با تجاری نفت دیزل  PD در 3٪BD3 با مشخصات استاندارد تایید شد.

مقالات آموزشی تصفیه آب و فاضلاب

مطالب مرتبط

دستگاه چربی گیر صنعتی

دستگاه چربی گیر صنعتی

بازدیدها: 2 دستگاه چربی گیر صنعتی دستگاه چربی گیر صنعتی، یا چربیگیر DAF اختصار کلمه Dissolved Air Flotation می باشد و بمعنای شناورسازی با هوای فشرده می باشد. این دستگاه…
تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

بازدیدها: 1 تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب فاضلاب بعنوان منشا بزرگی از آلودگی برای محیط زیست میباشد، که اگر بدرستی مراحل تصفیه فاضلاب صورت گیرد، می تواند بعنوان منبع قابل توجهی…
پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری

بازدیدها: 2 پکیج تصفیه فاضلاب دامداری تصفیه فاضلاب دامداری اهمیت بسیاری در حفظ محیط زیست دارد. زیرا فاضلاب دامداری حاوی مواد آلی و معدنی قوی است، که اگر به صورت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید