شرکت مهندسی فرآب تدبیر

09044571557 – 02633412707-02634238243-02634238231

پکیج تزریق مواد شیمیایی | قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی | قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی
۱۵۰۹

پکیج تزریق مواد شیمیایی و کارایی آن موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های فرآب تدبیر برای شما اطلاعاتی را قرار می دهیم.

افزودن مواد شیمیایی یکی از کارهایی است که به منظور جداسازی ذرات موجود و لخته سازی آن ها و همچنین رسوب زدایی، ضدعفونی سازی مورد استفاده قرار میگیرد؛ که این کار در صنایعی مانند پالایشگاه ها و کارخانجات صنعتی و تصفیه فاضلاب صنعتی مورد مصرف قرار می گیرد.

به طور خلاصه باید گفت که برای کار با این پکیج هیچ نیازی به اپراتور نیست و تمامی کارهایی که انجام می شود بدون اپراتور است و اتوماتیک وار انجام می شود به همین جهت تمامی مواد افزوده شده کاملا دقیق هستند.

این پکیج تشکیل شده از مجموعه ای از چند مخزن، دوزینگ پمپ، میکسر، اتصالات می باشد که مواد شیمیایی مورد نظر را برای تزریق به سیال مورد نظر آماده می کند.

مراحل تصفیه و پیش تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تزریق مواد شیمیایی از چه اجزایی ساخته شده است ؟

طراحی و تولید پکیج تزریق مواد شیمیایی از چندین قطعه و بخش مهم تشکیل شده است که با توجه به این که دستگاه چه ظرفیتی دارد و همچنین نوع مواد تزریقی ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد در ادامه مهم ترین اجزای دستگاه های تزریق مواد شیمیایی را برای شما توضیح می دهیم:

دوزینگ پمپ (پمپ تزریق مواد شیمیایی)

یکی از مهم ترین اجزای دستگاه پکیج تزریق مواد شیمیایی، پمپ تزریق مواد شیمیایی می باشد؛ این دستگاه وظیفه تزریق مواد شیمیایی با دوز و اندازه از قبل تعیین شده را دارد .

این قطعه را معمولا از موادی می سازند که مقاومت بالایی را در برابر انواع مواد شیمیایی داشته باشد به همین جهت معمولا از متریال های همچون پی وی سی، پلی پروپلین، PVDF و استیل استنلس و PTFF می سازند.

استفاده از این نوع متریال ها برای ساخت و تهیه پکیج تزریق مواد شیمیایی سبب می شود که مواد اسیدی و بازی که در این قطعات پمپ می شود باعث خوردگی اجزای آن ها نشود.

این دستگاه را می توان هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک تنظیم کرد؛ موتور این دستگاه با استفاده از انرژی برق، الکترومغناطیس و هیدرولیک عمل می کند.

نگه داری و مراقبت و تعمیر به موقع این قطعه اهمیت زیادی دارد زیرا که اگر خراب بشود اختلال در کار پکیج تزریق مواد شیمیایی ایجاد می کند.

پکیج تزریق مواد شیمیایی

مخزن دستگاه تزریق

در ساخت و طراحی پکیج تزریق مواد شیمیایی معمولا چند مخزن در نظر گرفته می شود که بنابراین که برای چه کاری مورد استفاده قرار بگیرد از یک یا دو مخزن استفاده می شود اگر تنها یک مخزن داشته باشیم مستقیما بعد از این که محلول وارد مخزن می شود به سیال تزریق می شود اما در حالتی که دو مخزن وجود داشته باشد بعد از این که محلول ساخته شده وارد مخزن اول و بعد از آن وارد مخزن دوم می شود و در نهایت به سیال تزریق می شود.

نکته مهم در خصوص مخازن این است که باید از موادی تهیه شوند که در برابر مواد اسیدی و بازی مقاومت داشته باشند به همین دلیل آن ها را از موادی می سازند که در برابر این گونه مواد تاب آوری داشته باشند موادی از جمله استیل، پلی اتیلن و فولادی می باشد که با برخورداری از پوشش اپوکسی مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی و شیمیایی بدست می آورند.

یکی دیگر از تفاوت هایی در ساخت و طراحی پکیج تزریق مواد شیمیایی اندازه مخازن می باشد، مخازن در اندازه و ظرفیت های مختلفی ساخته شده است که با توجه به مصارفی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

حتما بخوانید: در خصوص ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب فرآب تدبیر بیشتر بدانید + قیمت 

 پکیج تصفیه آب آپارتمانی خوب باید چه خصوصیاتی راداشته باشد؟ 

برد کنترل دستگاه تزریق مواد شیمیایی

برد کنترل وظیفه فرمان و دستور دادن به پمپ تزریق را دارند، با توجه به این که چه قابلیتی را برای پکیج تزریق مواد شیمیایی در نظر گرقته اند، دستور های این برد به صورت دستی و اتوماتیک اجرا می شود.

طرز کار پکیج تزریق مواد سیمیایی چگونه است؟

در این قسمت می خواهیم در خصوص مراحل کار پکیج تزریق مواد شیمیایی توضیح دهیم؛ برای این کار دو مرحله را داریم مرحله اول ترکیبمواد شیمیایی می باشد که یا به صورت مایع است و یا پودر که در هر دو حالت محلول را آماده می کنیم و در مرحله بعد محلول را آماده تزریق می کنیم برای این منظور نیز قسمت دوزینگ پمپ در نظر گرفته شده است که می تواند محلول به دست آمده را با مقداری مشخص  به مخزن بعدی بفرستیم.

یکی از مهم ترین تمایز هایی که در انواع دستگاه های تزریق وجود دارد این است که نحوه تنظیم دوز پمپ تزریق می باشد که ممکن است بنا به شرایط موجود دستی باشد و یا اتوماتیک باشد.

پکیج تزریق مواد شیمیایی

از دیگر تفاوت هایی که وجود دارد ممکن است دستگاه تزریق مواد شیمیایی یک مخزن و یا دو مخزن داشته باشد اگر یک مخزن داشته باشد که بعد از تهیه مستقیم به سیال تزریق می شود و اگر دو مخزن داشته باشد ابتدا وارد یک مخزن و از آن جا وارد مخزن بعدی می شود و سپس به سیال تزریق می شود.

حتما بخوانبد : محاسبه ظرفیت سختی گیر یونی چگونه تعیین می شود؟

قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی

قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی بر اساس ایتم های مختلفی تعیین می شود این ایتم ها می توان به تعدادو ظرفیت مخازن اشاره داشت و همچنین توان میکسر و برندی که برای میکسر مورد استفاده قرار میگیرد، بسته به این که پمپ تنظیم دوزینگ اتومات باشد و یا دستی و این که از چه برندی باشد قیمت تعیین می شود.

بیشتر بخوانید: پکیج تزریق مواد شیمیایی برای کاربرد های نفت و گاز شامل چه مراحل و ویژگی هایی است؟

ارتباط با ما

شرکت مهندسی فراب تدبیر مفتخر است که با اجرای موفقیت آمیز پروژه های متعدد و همچنین ارتباط مستمر با مراکز معتبر تصفیه آب و فاضلاب دردنیا، به عنوان یکی از تخصصی ترین شرکت های مهندسی آب و فاضلاب در کشور مطرح گردد. در همین راستا این شرکت موفق به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت بهره برداری از تصفیه خانه های فاضلاب و تایید صلاحیت بهره برداری و نگهداری شبکه های فاضلاب از وزارت محترم نیرو شده است.

برای ارتباط بیشتر و بهتر و برای اطلاع از قیمت پکیج های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید.

برای اطلاع از خدمات و قیمت های استثنایی شرکت فرآب تدبیر حتما کلیک کنید.

تماس با فرآب تدبیر

پانوشت: پکیج تزریق مواد شیمیایی,قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی,بهترین قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی, پکیج و تزریق مواد شیمیایی,پکیج تزریق مواد شیمیایی و روش تهیه آن,پکیج تزریق متانول,پکیج تزریق اسید سولفوریک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *