شرکت مهندسی فرآب تدبیر

09044571557 – 02633412707-02634238243-02634238231

سختی گیر رزینی | سختی گیر رزینی ازان قیمت | کیفیت و جنس سختی گیر یونی

سختی گیر رزینی | سختی گیر رزینی ازان قیمت | کیفیت و جنس سختی گیر یونی
۱۲۰۹

 سختی گیر رزینی از جمله لوازمی است که برای حذف سختی های آب یا اصلاح مواد معدنی کلسیم و منیزیم  استفاده می شود. به این محصول نرم کننده آب نیز گفته می شود. گرفتن سختی آب بسیار اهمیت دارد چراکه همین سختی ها موچب رسوب آب می شود.

 می شود.  جنس سختی گیر رزینی می تواند فلز یا فایبرگلاس می تواند باشد. این سیستم  آب سخت و سنگین و دارای املاح را با فشار بالا از توده ی رزینی عبور می دهند تا با حذف رسوبات، خروجی مناسبی را تولید کند. همینطور رزین سختی گیر نیز به طور مداوم چک می شود تا از تجمع رسوبات جلوگیری شود. بنابراین در تمامی سختی گیر های رزینی لازم است رزین آن بعد از مدتی شسته شود. از کاربرد های دیگر این محصول می توان به استفاده گستره و مصارف صنعتی، شهری، و تجاری اشاره کرد. سختی گیری رزینی به کمک فناوری جدید توانسته تاثیر مثبت بر سلامت افراد بگذارد، در کنار این مهم باید به بالارفتن کیفیت و عمر وسایل خانگی و دستگاه ها و تاسیسات توجه داشت.

 حتما بخوانید:برای آشنایی بیشتر با تصفیه فاضلاب بهداشتی کلیک کنید.

سختی گیر رزینی چه اهمیتی دارد؟

همانطور که گفته شده سختی گیر رزینی برای از بین بردن کلسیم و منزیم که ناخالصی آب محسوب می شود، استفاده می شود.این املاح در صنعت و سایر موارد استفاده نمیشوند پس سختی گیری رزینی یکی از بهترین روش ها است. سختی موجود در آب سبب تشکیل رسوب در لوله ها و وسایلی که با مصرف آب در ارباط هستند می شود.

برای آشنایی با انواع پکیج های تصفیه فاضلاب و سختی گیر رزینی شرکت فرآب تدبیر با ما همراه باشید.

در روش های صنعتی و پیشرفته با روش اصطلاحا نرم کردن آب، مانع افزایش افت فشار در مسیر آب در لوله های شهری یا دیگ های بخار یا انواع گرم کن ها می شود که با کاهش ضریب انتقال حرارت همراه است، همچنین بالا بودن میزان سختی در آب مصرفی سبب بروز مشکلات گوارشی و غیره می شود.

سختی گیر رزینی

 

بیشتربخوانید: درباره پکیج تصفیه آب حتما این مطلب را بخوانید.

سختی گیر رزینی چیست؟

سختی گیر رزینی یکی از پرکاربردترین دستگاه های موجود در بازار از سری محصولات سختی گیر است.به این دستگاه، سختی گیر مکانیکی یا تبادل کننده یونی و نیز رسوب گیر رزینی می گویند.مهمترین املاح که باعث تشکیل رسوب و انسداد لوله ها در تاسیسات و مصارف دیگر می شود،کلسیم و منیزیم است.سختی گیر رزینی با روش تبادل یونی آب را نرم می کند.مکانیزم این دستگاه ها به این صورت است که با تغییر یون های منیزیم و کلسیم به یون های دیگری مانند پتاسیم سبب از بین رفتن رسوب موجود در آب شده و سختی آن می شود.

حتما کلیک کنید:درباره تصفیه فاضلاب های صنعتی در شرکت فرآب تدبیر کلیک کنید.

سختی گیر رزینی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

سختی گیر رزینی از یک استوانه فلزی تشکیل شده که داخل آن رزین پر شده است و برای چلوگیری از خوردگی و افزایش عمر این دستگاه درونش را با رنگ اپوکسی پوشش داده اند.

سختی گیر رزینی

بیشتر بخوانید:درباره سختی گیری آب به کمک رزین های یونی بیشتر بخوانید.

سختی گیر رزینی از اجزای زیر تشکیل شده است:

سخت گیر رزینی شامل شیرتخلیه هوا، فشارسنج، لوله ورودی و خروجی آب،شیر چند راهه و آب نمک، رزین، آب پخش کن، صفحه آب پخش کننده، لوله خروجی شستشو، شیر تخلیه آب، پایه ها و مخزن آب نمک که محتوی آب نمک است و در نهایت دریچه بازدید که مربوط به انتهای مکانیزم است.

سختی گیر رزینی انواع مختلفی دارد که شامل سختی گیری رزینی دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک میشود.

 

قیمت دستگاه سختی گیر به چه عواملی بستگی دارد؟

مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت دستگاه سختی گیر، حجم مخزن مورد نظر است، فاکتور دومی که در نظر گرفته می شود تعداد دفعاتی است، که سیستم فعال میشود، در ضمن استیل، گالوانیزه و با فایبرگلاس بودن بدنه می تواند عامل مهمی در قیمت یک دستگاه باشد، و در نهایت نوع شیرها و نوع رزین مصرف شده در سیستم تصفیه تعیین کننده قیمت دستگاه است.

ارتباط با ما

برای ارتباط بیشتر و مشاوره با تیم فرآب تدبیر و اطلاع در خصوص پکیج ها و قیمت ها از روش های زیر با ما ارتباط باشید. شما می توانید از طریق شماره های همراه و ثابت و کلیک بر روی لینک شرکت فراب تدبیر با ما همراه شوید.

برای اطلاع از خدمات و قیمت های استثنایی شرکت فرآب تدبیر حتما کلیک کنید.

تماس با فرآب تدبیر

برچسب:سختی گیری رزینی،دستگاه سختی گیر فلزی و فایبرگلاس، سختی گیری رزینی نیمه اتوماتیک، سختی گیر رزینی آب، قیمت سختی گیری رزینی اتوماتیک، رزین تبادل یونی، تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی، سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه فاضلاب بهداشتی محیط، تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی، تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه فاضلاب صنعتی، قیمت تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه فاضلاب بهداشتی ارزان، هزینه پکیج تصفیه آب، تصفیه فاضلاب صنعتی آسان، رزین آنیونی و کاتیونی، پکیج تزریق مواد شیمیایی، قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی، تصفیه پساب صنعتی، تصفیه پساب ارزان، پکیج تصفیه آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *