شرکت مهندسی فرآب تدبیر

09044571557 – 02633412707-02634238243-02634238231

طراحی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی | مراحل ساخت تصفیه خانه فاضلاب

طراحی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی | مراحل ساخت تصفیه خانه فاضلاب
۰۵۰۳

امروزه با توجه به خطرات بزرگی که ورود پساب های بعداشتی و صنعتی به محیط زیست به همراه دارند، یکی از مهمترین کار ها در محیط های صنعتی و مسکونی، طراحی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و شهری و سپس ساخت آن است.

تصفیه خانه فاضلاب سیستمی است که درون آن با استفاده از فرایند هایی اعم از هوازی و بی هوازی نسبت به حذف آلاینده ها از پساب خروجی از مجتمعهای اداری ، تجاری ، مسکونی و بیمارستان ها بصورت فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی اقدام و پساب تصفیه شده بدون اینکه برای محیط زیست ضرر داشته باشد به چرخه سلامت بر میگردد.


بیشتر بخوانید: روش‌های تصفیه فاضلاب


انواع فاضلاب

فاضلاب ها به دو نوع شهری و صنعتی تقسیم می شود.

فاضلاب شهری

فاضلاب شهری که گاها فاضلاب خانگی یا انسانی گفته می شود، که پساب های بدست آمده از فعالیت های شهری و از مناطق مسکونی، تجاری شهر ها و جوامع تخلیه و از طریق سیستم فاضلاب جمع آوری می شود.

فاضلاب صنعتی

فاضلاب حاصل از صنایع متوسط و بزرگ را فاضلاب  صنعتی می نامند. تصفیه فاضلاب هاب شهری بسیار پیچیده تر و پیشرفته تر است، چرا که میزان آلایندگی موجود در فاضلاب صنعتی بیشتر از فاضلاب های شهری است.

طراحی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی

طراحی و مراحل ساخت تصفیه خانه صنعتی

همانطور که پیش تر اشاره کردیم پساب تولید شده در واحدهای صنعتی، پالایشگاه ها و کارخانجات پتروشیمی  از خطرناک ترین فاضلاب هایی است که ورود آنها به طبیعت یک تهدید جدی به شمار می رود است. مواد آلی بسیار مضر و فلزات سنگین و مواد سمی موجود در این فاضلاب های از بزرگترین نگرانی ها برای فعالان محیط زیست محسوب میشود. به همین منظور لازم است در طراحی و ساخت تصفیه خانه صنعتی مراحلی را قرار داد که تا حد امکان آلاینده را تجزیه و تصفیه گردند. در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی روش ها و گام های مختلفی در نظر گرفته میشود که عبارتند از:

  • تصفیه فیزیکی فاضلاب و حذف ذرات جامد معلق با کمک تجهیزاتی از قبیل آشغالگیر مکانیکی و دستی، فیلتراسیون
  • تصفیه شیمیایی فاضلاب صنعتی با استفاده از مواد منعقدکننده برای حذف ذرات کلوئیدی، چربی و روغن و جمع آوری مواد لخته شده بر روی سطح فاضلاب با کمک اویل اسکیمر
  • تصفیه بیولوژیکی فاضلاب و استفاده از روش های لجن فعال و حذف مواد آلی به کمک باکتری و میکروارگانیسم های هوازی و بی هوازی

تصفیه فاضلاب صنعتی چیست و به چه روش هایی انجام می شود؟


ارتباط با ما

برای ارتباط بیشتر و مشاوره با تیم فرآب تدبیر و اطلاع در خصوص پکیج ها و قیمت ها از روش های زیر با ما ارتباط باشید. شما می توانید از طریق شماره های همراه و ثابت و کلیک بر روی لینک شرکت فراب تدبیر با ما همراه شوید.

برای اطلاع از خدمات و قیمت های استثنایی شرکت فرآب تدبیر حتما کلیک کنید.

تماس با فرآب تدبیر

پانوشت: طراحی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی , مراحل ساخت تصفیه خانه فاضلاب , اجرای تصفیه خانه فاضلاب , قیمت تصفیه فاضلاب صنعتی,تصفیه فاضلاب بهداشتی ارزان, تصفیه پساب صنعتی, تصفیه پساب ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *