شرکت مهندسی فرآب تدبیر

09044571557 – 02633412707-02634238243-02634238231

رزین آنیونی و کاتیونی | قیمت رزین های یونی | تصفیه فاضلاب رزینی

رزین آنیونی و کاتیونی | قیمت رزین های یونی | تصفیه فاضلاب رزینی
۱۵۰۹

رزین های آنیونی و کاتیونی بر اساس فرایند تبادل یونی است در سال های اخیر بسیار در دسترس قرار گرفته و ساختاری پرکاربرد و منحصر بفرد پیدا کرده است.رزین آنیون و کاتیون که دارای بار منفی و مثبت در سیستم تصفیه فاضلاب آب نقش موثری دارند.

شرکت فرآب تدبیر آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 حتما بخوانید: از قیمت های استثنایی پکیج تصفیه آب شرکت فرآب تدبیر اطلاع دارید؟ 

قبل از کسب اطلاعات در خصوص رزین آنیونی و رزین کاتیونی حتما درباره سختی گیر رزینی بخوانید.

حتما بخوانید : سختی گیر رزینی

رزین آنیونی و کاتیونی در تصفیه فاضلاب چه نقشی دارند؟

رزین ها ترکیباتی بسیار چسبنده هستند که در آب انحلال پذیری ندارند و بطور کلی به دو دسته مصنوعی و طبیعی تقسیم می شوند،که نوع مصنوعی آن پایداری بیشتری دارد.

رزین کاتیونی و آنیونی تنها در بار مثبت و منفی آنها از هم متمایز می شوند، همانطور که می دانید بار مثبت یا بار منفی در برابر همبار خود واکنش می دهند، پس کاتیون در برابر املاح با بار مثبت مانند کلسیم و آهن و آنیون دربرابر بار منفی مانند سولفات و نیترات عکس العمل نشان می دهد.

در پکیج تصفیه فاضلاب از رزین های آنیونی و کاتیونی برای یونیزه کرده املاح موجود در آب استفاده می شود.

با ما همراه شوید:برای آشنایی بیشتر با تصفیه فاضلاب بهداشتی کلیک کنید.

تفاوت رزین های آنیونی و کاتیونی در چیست؟

رزین های آنیونی و کاتیونی از نظر چگالی به دو دسته قوی و ضعیف تقسیم بندی می شوند.

۱.رزین های قوی

۲.رزین های ضعیف

قوی بودن زین ها از جهت قوی بودن در تبادل یون های آنهاست پس رزین های ضعیف توانایی کمتری در تبادل یون دارند.

با توجه به مطالب گفته شده رزین های آنیونی و کاتیونی در حذف کاتیون و آنیون های موجود در آب می باشد،اما همین تفاوت سبب ویژگی مناسبی برای محیط زیست شده است، چراکه تبادل یونی به عنوان یک فرآیند هدفمند برای آلودگی زدایی به کار می رود و می توان با این روش یون های بی خطر برای محیط زیست تولید کرد.

بیشتربخوانید: درباره پکیج تصفیه آب حتما این مطلب را بخوانید.

رزین در تصفیه آب و فاضلاب چه اهمیتی دارد؟

تصفیه فاضلاب صنعتی به کمک تبادل یون های رزینی بسیار پرکاربرد است و در موارد بسیاری همچون سختی گیری آب آشامیدنی و صنعتی، یون زدایی و تولید آب آشامیئنی سالم و بدون املاح، صنایع دارویی و فرایند تلخیص مواد، حذف مواد سنگین و املاح از اب، حذف رنگ و نیترات و مواد معدنی و بازیافت رنگ ها در صنعت رنگرزی و نساجی، کاهش حجم آب آشامیدنی، تجزیه فلزات سنگین و گرانبها از فاضلاب، در صنعت مواد غذایی و آشامیدنی، نیروگاه های متعدد و….. کاربرد دارد.

قیمت و انواع پکیج سختی گیر رزینی برای تصفیه آب 

رزین های کاتیونی و آنیونی

درباره تصفیه فاضلاب صنعتی چه میدانید؟ استفاده از بهترین روش های تصفیه با کمترین هزینه چیست؟ اگر می واهید در این خصوص اطلاعات کسب کنید بر روی لینک زیر کلیک کنید و با ما همراه باشید.

حتما بخوانید: تصفیه فاضلاب شهری

از احیای یون ها در صنعت تصفیه آب چگونه بهره می برند؟

در احیای رزین های قوی و ضعیف باید به ظرفیت رزین های آنیونی و کاتیونی توجه داشت چراکه گاهی ظرفیت تبادل یونی در یون های ضعیف می تواند چند برابر ظرفیت در رزین های قوی باشد.

یون های آنیونی و کاتیونی در هر شرایطی که باشند باید پس از چند بار استفاده احیا شوند. اما اگر رزین ها ضعیف باشند به مواد شیمیایی کمتری برای احیا نیاز دارند.در حالت کلی رزین آنیونی برای احیا از هیدروکسید کربن و رزین کاتیونی برای احیا از اسید سولفوریک نیاز دارد.

 

قیمت رزین های آنیونی و کاتیونی به چه عواملی بستگی دارد؟

بهترین و مقرون به صرفه ترین روش برای حذف سختی آب، استفاده از روش تبادل یونی و دستگاه سختی گیر رزین است.یون ها به مقدار فراوانی در آب موجب شده تا برای بهره گیری بیشتر از منابع آب های زمینی از این روش علمی استفاده کنیم.نوع رزین از لحاظ اندازه و تورم پذیری و پایداری و و در نهایت ظرفیت یون ها ، درجه سختی آب،برند رزین، ضخامت ورقه بکار رفته در بدنه، نوع شیر دستگاه سختی گیر (اتوماتیک یا دستی)، مقدار رزین مورد استفاده، ظرفیت سختی گیر و ابعاد و ظرفیت مخزن آن و…. بستگی دارد.در فرایتد احیا شدن موضوع عمر و کیفیت و تبع آب قیمت رزین بکار رفته نقش خود را نشان میدهد.

 

حتما بخوانید: آب های صنعتی چگونه تصفیه می شوند؟

درباره رزین تبادل یونی چه میدانید؟

در تصفیه آب به کمک تبادل یونی چرا عمر مفید رزین ها اهمیت دارد؟

همانطور که گفته شد در فرایتد احیا شدن است که کیفیت رزین اهمیت پیدا می کندو در تعیین قیمت نهایی رزین خریداری شدهتاثیر گذار است. از ان جاییکه می تواند طول عمر رزین ها را مجموعا تا حدود ۸ سال افزایش دهد باید سعی داشت علاوه کیفیت رزین تهیه شده به آب خام ورودی، ظرفیت رزین و دما توجه داشت

شرکت فرآب تدبیر یکی از معتبرترین شرکت های صنعتی آماده ارائه بهترین خدمات همچون فروش رزین سختی گیر و فروش انواع رزین های آنیونی و کاتیونی جهت تصفیه فاضلاب آب بعنوان یک پکیج برای شما هم وطنان عزیز در سراسر کشور است.جهت مشاوره برای دریافت یک پکیج تصفیه فاضلاب و یا خریداری مواد شیمیایی در تصفیه فاضلاب صنعتی به صورت کلی یا جزئی با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: هزینه تصفیه فاضلاب صنعتی در کرج و تهران چه قدر است؟

کلیک کنید: درباره تصفیه فاضلاب بیمارستان ها و صنایع بیشتر بدانید.

فروش رزین های تبادل یونی

رزین های تبادل یونی انواع مختلفی دارد و با عنوان های رزین کاتیونی و آنیونی و … با کیفیت و ظرفیت های گوناگون برای استفاده در انواع صنایع در قیمت های متفاوت عرضه میشوند.

تصفیه فاضلاب نیز یکی از صنایعی است که از این فرایند کمک می گیرد.

شرکت فرآب تدبیر یکی از معتبرترین شرکت های صنعتی آماده ارائه بهترین خدمات همچون فروش رزین سختی گیر و فروش انواع رزین های آنیونی و کاتیونی جهت تصفیه فاضلاب آب بعنوان یک پکیج برای شما هم وطنان عزیز در سراسر کشور است.جهت مشاوره برای دریافت یک پکیج تصفیه فاضلاب و یا خریداری مواد شیمیایی در تصفیه فاضلاب صنعتی به صورت کلی یا جزئی با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از خدمات و قیمت های استثنایی شرکت فرآب تدبیر حتما کلیک کنید.

 

رزین آنیونی و کاتیونی

ارتباط با ما

برای ارتباط بیشتر و مشاوره با تیم فرآب تدبیر و اطلاع در خصوص پکیج ها و قیمت ها از روش های زیر با ما ارتباط باشید. شما می توانید از طریق شماره های همراه و ثابت و کلیک بر روی لینک شرکت فراب تدبیر با ما همراه شوید.

برای اطلاع از خدمات و قیمت های استثنایی شرکت فرآب تدبیر حتما کلیک کنید.

تماس با فرآب تدبیر

پانوشت ها:فروش یون های آنیونی و کاتیونی، محاسبه قیمت رزین های یونی، بهترین سختی گیر یونی، رزین های یونی آنیونی، انواع رزین های کاتیونی، دانسیته رزین آنیونی وکاتیونی، احیای رزین کاتیونی وآنیونی، بهترین رزین های آنیونی و کاتیونی، تعیین ظرفیت رزین کاتیونی، تصفیه فاضلاب رزینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *