شرکت مهندسی فرآب تدبیر

09044571557 – 02633412707-02634238243-02634238231

تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

فاضلاب تولیدی در بخش صنایع نقش مهمی در کاهش ذخایر آب شیرین و آلودگی آنها داشته و در مقابل بیشترین پتانسیل را برای کاهش مصرف و اجرای برنامه های مدیریت آب و فاضلاب دارد. در دنیا مصرف آب صنایع لبنی یک تا سه برابر شیر خام ورودی و در ایران تا ۶ برابر شیر خام ورودی و البته در برخی شرکت ها به یازده برابر هم می رسد.

Description: تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

صنایع لبنی در کشور را به گروه های مختلفی می توان تقسیم نمود که عبارتند از:

  1. کارخانجاتی که فقط شیر پاستوریزه خام، ماست و دوق تولید می کند این نوع کارخانه جات در حد متوسط و کوچک بوده و معمولاً ظرفیت تولید آنها در حدود ۲۰ الی ۲۰۰ تن در روز می باشد.
  2. کارخانجاتی که به طور عمده فقط پنیر تولید می کنند .
  3. کارخانجاتی که فرآورده‌های خواص لبنی نظیر پنیر پیتزا بستنی و غیره تولید می کند.
  4. کارخانجاتی که طیف وسیعی از محصولات لبنی را تولید می کنند

این کارخانجات با داشتن واحدهای تولیدی مختلف شیر را به عنوان ماده اولیه دریافت نموده و طیف وسیعی از محصولات را تولید می کند به این ترتیب همانگونه که مشخص می گردد بار آلودگی این صنایع بسیار متنوع بوده و کارخانجات مختلف با توجه به نوع تولید، میزان تولید و حتی موقعیت محلی خود فاضلاب و پساب های صنعتی با مشخصات متفاوتی را ایجاد می کنند با توجه به غلظت بالای آلودگی فاضلاب های لبنی معمولاً ترکیبی از روش های فیزیکی شیمیایی و بیولوژیکی برای تصفیه این فاضلاب ها به کار می رود معمولاً از فرآیندهای چند مرحله برای رسیدن به استاندارد خروجی استفاده می شود.

در هر صورت با توجه به نوع این فاضلاب روش های مختلفی برای تصفیه آن وجود دارد. انتخاب روش تصفیه تابع تنوع محصولات تولیدی در کارخانه و آنالیز دقیق نمونه فاضلاب می باشد

به طور کلی منابع تولید فاضلاب کارخانه لبنی را می توان به سه بخش تقسیم کرد

  • – فاضلاب غیر آلوده ناشی از دستگاه های خنک کننده: این فاضلاب که در واحدهای پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون کارخانه وواحد شیر خشک به چشم می خورد عاری از آلودگی بارآلی می باشد و حدود نیم درصد از کل فاضلاب کارخانه را تشکیل می دهد
  • فاضلاب قسمت بهداشتی: آب مصرفی و فاضلاب سرویس های عمومی حدود ۳ و نیم درصد از کل فاضلاب تولیدی کارخانه را تشکیل می دهد.
  • فاضلاب صنعتی: تشکیل دهنده ۹۶ درصد از کل فاضلاب تولیدی و شامل آب پنیر، آب ماست، آب شست و شوی سالن ها آب شستشوی سبد ها، آب شستشوی ماشین های حمل شیر، شستشوی داخل و خارج دستگاه ها و…. می باشد این بخش قسمت اعظم فاضلاب را تولید می کند و بار آلی بالای این نوع فاضلاب از این قسمت است.

در فاضلاب صنایع لبنی نیتروژن به شکلهای مختلف نیتروژن آلی( پروتئین، اوره ،اسید نوکلیک) و به صورت یون مانند آمونیاک نیترات و نیتریت وجود دارد که پروتئین بیشترین سهم را دارد و کازئین پروتئین اصلی شیر و دیگر محصولات لبنی میباشد و تجزیه آن به سرعت انجام می گیرد لاکتوز کربوهیدرات اصلی در فاضلاب لبنی است و به آسانی در دسترس باکتری بی هوازی قرار می گیرد. تری گلیسیریدها بیشترین میزان ترکیبات چربی شیر را شامل شده و از اسیدهای چرب و گلیسرول تشکیل یافته‌اند ترکیبات بازدارنده هستند و تجزیه چربی ها به علت جذب پایین آنها مشکل است. جامدات معلق در فاضلاب لبنی از شیر لخته شده و پنیر دلمه شده و ترکیبات طعم دار حاصل می شود حضور غلظت بالایی از سدیم به دلیل استفاده از پاک کننده های قلیایی در کارخانه های لبنی می باشد.

به طور کلی فاضلاب لبنی از نظر ph در محدوده خنثی می باشد اما فاضلاب بستنی اندکی اسیدی است و در فاضلاب آب پنیر این مقدار به چهار و نیم کاهش می یابد غلظت سی او دی در صنایع لبنی بین ۲ تا ۶ گرم در لیتر تغییر میکند در حالی که این مقدار در فاضلاب فرآوری شیر به ۱۰ گرم در نیز افزایش می یابد و بیشترین مقدار برای فاضلاب آب پنیر تا حدود ۷۰ گرم در نیز گزارش شده است. با توجه به این که اجزای آلی فاضلاب در فرآیند لبنی به شدت تجزیه پذیرهستند و باکتریهای اجزای آلی فاضلاب را تجزیه می‌کنند و در صورت عدم تصفیه این فاضلاب مخاطرات زیست محیطی فراوانی به وجود خواهد آمد.این امر اهمیت تصفیه فاضلاب صنایع لبنی را دو چندان میکند.

این شرکت با تکیه بر دانش فنی و تجربیات موفق گذشته اماده ارائه خدمت به صنعت داران محترم می باشد لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس حاصل نمایید.