شرکت مهندسی فرآب تدبیر

09044571557 – 02633412707-02634238243-02634238231

تصفیه فاضلاب صنایع فراورده های گوشتی

کارخانجات تولید فراورده های گوشتی

با پیشرفت روزافزون صنعت در دنیای امروز، تولید مواد غذایی به صورت صنعتی به سرعت جایگاه خود را در بین صنایع مهم و پر سود تثبیت نمود. در این میان آن دسته از صنایع غذایی که با نام عمومی ” فراورده های گوشتی” شناخته می شوند، در زمره پر طرفدارترین آنها قرار می گیرند.  با گذشت زمان این صنعت در ایران رونق بیشتری یافت و کارخانجات بزرگی جهت تولید این محصولات تاسیس گردیدند و روز به روز محصولات متنوع تری به بازار عرضه نموده اند.

Description: تصفیه فاضلاب صنایع گوشتی

امروزه اغلب تولیدات این گروه از صنایع شامل تولید انواع سوسیس و کالباس، همبرگر،پیتزای آماده، قطعه بندی و بسته بندی گوشت و مرغ می باشد. در ادامه مراحل تولید برخی از این مواد غذایی به صورت شماتیک نشان داده شده است. (نمودارها برگرفته از سایت بازرگانی اعتماد)

Description: تولید فراورده های گوشتی
Description: تولید فراورده های گوشتی
Description: تولید فراورده های گوشتی

محل مصرف آب و تولید فاضلاب در کارخانجات فراورده های گوشتی

عمده ترین محل مصرف آب در کارخانجات تولید فراورده های گوشتی جهت تولید یخ، دوش های آب سرد و شستشوی تجهیزات و سالن ها است. تقریبا تمام آب مصرفی در قسمت شستشو به فاضلاب تبدیل می گردد که حاوی چربی، تکه های گوشت و استخوان، ادویه و مواد افزودنی می باشد.

کمیت فاضلاب تولیدی درکارخانجات فراورده های گوشتی

با توجه به ماهیت این صنعت، دو دسته فاضلاب در کارخانه تولید می شود.

فاضلاب انسانی (بهداشتی)، که مربوط به مصارف بهداشتی پرسنل و همچنین آشپزخانه و غذاخوری (در صورت وجود) می باشد. میزان این فاضلاب با توجه به تعداد پرسنل، شیفت های کاری و امکاناتی نظیر حمام، متغیر است.

فاضلاب صنعتی، که مربوط به فرایند تولید می باشد. همانطور که قبلا ذکر شد، عمده ترین محل مصرف آب و تولید فاضلاب مربوط به شستشوی تجهیزات و سالن ها است. با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که معمولا میزان فاضلاب تولیدی در این قسمت حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد آب مصرفی است.

کیفیت فاضلاب تولیدی درکارخانجات فراورده های گوشتی

فاضلاب تولیدی در این صنعت معمولا دارای بار آلی، چربی و جامدات معلق زیادی است. همچنین به دلیل استفاده از نیترات و فسفات به عنوان نگهدارنده، فاضلاب تولیدی حاوی مقادیری از این مواد به صورت محلول در فاضلاب می باشد.

طراحی فرایند تصفیه

تجربیات کارشناسان این مجموعه در زمینه فاضلاب تولیدی در صنایع مختلف حاکی از آن است که فاضلاب صنایع گوشت و فراورده های آن در زمره فاضلاب های قوی از نظر مواد آلی تقسیم بندی می شود. واحدهای فرایندی جهت این دسته از فاضلاب ها به طور کلی به صورت ذیل می باشد:

  • –       آشغالگیر (دستی و مکانیکی)
  • –       دانه گیر و چربی گیر
  • –       متعادل ساز
  • –       ته نشینی اولیه

–   تصفیه بی هوازی (بسته به خصوصیات فاضلاب می توان از لاگون بی هوازی، UASB, UABR و یا سایر سیستم های بی هوازی استفاده نمود)

–   تصفیه هوازی (بسته به خصوصیات فاضلاب می توان از سیستم های رشد معلق (لجن فعال) و یا رشد چسبیده (MBBR,MBR) بهره گرفت)

  • –       ته نشینی ثانویه
  • –       کلرزنی
  • –       مخزن ذخیره پساب

بسته به کیفیت و کمیت فاضلاب تولیدی، ممکن است تعدادی از واحدهای مذکور حذف گردند. همچنین با توجه به نوع منبع پذیرنده پساب تصفیه شده، ممکن است حذف ازت و فسفر از پساب ضروری باشد. در این صورت واحدهایی نظیر:

  • واحد انوکسیک
  • واحد تزریق مواد شیمیایی
  • بایستی به سایر واحدها اضافه گردند.

کارشناسان این مجموعه کلیه اطلاعات مورد نیاز در مورد کمیت و کیفیت فاضلاب تولیدی در این صنعت را با انجام مطالعات میدانی، بررسی صنایع مشابه و مقایسه با استانداردها جمع آوری نموده و با در نظر گرفتن استانداردهای مورد نظر سازمان محیط زیست در خصوص تخلیه پساب، اقدام به طراحی یک سیستم تصفیه کارآمد می نمایند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس حاصل فرمایید.