شرکت مهندسی فرآب تدبیر

09044571557 – 02633412707-02634238243-02634238231

تصفیه فاضلاب صنابع کیک و کلوچه

تصفیه فاضلاب صنعت کیک و کلوچه به عنوان یکی از صنایع مورد نیاز در تمامی جوامع مطرح می شود. کارخانه های آرد و نان صنعتی امروزه در ایران تحت برندهای گوناگونی گسترش یافته اند. مهم ترین آلایندگی فاضلاب این صنایع همان مقادیر آلودگی های بیولوژیکی می باشد.

Description: تصفیه فاضلاب صنایع کیک و کلوچه

انواع محصولات – تصفیه فاضلاب کارخانه نان و شیرینی

در یک دسته بندی کلی می توان محصولات صنایع آرد، نان و شیرینی را به سه دسته اصلی تقسیم نمود:

  • تولید انواع آرد
  • تولید نان و کلوچه
  • تولید شیرینی
  • محصولات دیگر مانند بیسکوییت،کیک، دونات

 اهمیت تصفیه فاضلاب صنایع نان و شیرینی

تصفیه فاضلاب صنعت نان و شیرینی یا به عبارتی تصفیه فاضلاب این صنایعبه دلیل اینکه این صنعت یکی ازبزرگترین صنایع غذایی با طیف گسترده ای از محصولات را دربر می گیرد از اهمیت برخوردار است.

مشخصات فاضلاب صنایع نان و شیرینی

صنعت تولید نان و شیرینی یکی از مصرف کننده های اصلی آب در اروپا و آمریکاست و این محدوده مصرف از ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ گالن آب در یک روز می باشد. آب تا دمای ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد گرم شده و همراه با مواد شوینده صرف شستن میکسرها، غلتک ها و سینی ها میشود و بدین ترتیب بیش از نیمی از آب مصرفی به فاضلاب تبدیل می شود. آرد ، شکر ، روغن ، گریس و مخمر مواد اصلی موجود در فاضلاب صنایع نان و شیرینی هستند. در حالت کلی صنایع تولید کننده نان آلایندگی کمتری دارند. فاضلاب صنایع نان و شیرینی سرشار از آلاینده های آلی، چربی، روغن و گریس و مواد جامد معلق می باشد.

 روش های تصفیه فاضلاب صنعت نان و شیرینی

تصفیه فاضلاب صنایع آرد، نان و شیرینی معمولا شامل ترکیب روش های چربی گیری در صورت نیاز به همراه روش های بیولوژیکی هوازی و در برخی موارد بیهوازی می باشد. در صورت نیاز از روش های فیزیکی شیمیایی و فیلتراسیون نیز ممکن است استفاده شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از خدمات شرکت فراب تدبیر با این شرکت تماس حاصل فرمایید…